sobota, 1 lutego 2014

Pokuta naszego praojca Adama - nieznana historia


Nieco więcej światła na historie Adama Ewy i ich dzieci rzucają apokryfy i opowadania poza biblijne wcale nie takie pozbawione logiki. Postanowiłem dla Was zrobić zdjęcia kilku stron do rozważań. I tak w kolejności:Książkę tą tj "Apokryfy ST" mam od około 2000 roku. Muszę teraz po latach przyznać, że po pierwsze nie rozumiałem jej tak jak teraz, a po drugie podświadomie odrzucałem jako kłamstwom teksty nie biblijne, coś od szatana. Tak działał KRK, wpoił nam strach przed prawdą. przez pierwsze 1000lat był zakaz czytania Biblii. Następne 1000 to kłamstwa, nie dopowiedzenia, zmiany treści, dogmaty etc.

31 komentarzy:

 1. Witam, watykański ksiądz to przetłumaczył? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgadza się, z tego samego kościoła, który wciskał mi i wielu innym dogmaty, czyli teksty biblijne zinterpretowane na własne potrzeby np Kult Maryjny (Isztar/Izyda). Na całe szczęście z apokryfów nie zrobił żadnych dogmatów :-). Pozdrawiam

   Usuń
  2. Wiemy, że to fałszywi kapłani, czyli brak wiarygodności, skąd zatem twoja wiara, że owoc tego czarnoksiężnika nie jest zepsuty?

   PS wielka nierządnica, przeszłość i teraźniejszość wskazuje, że gdyby Bóg wykonał teraz wyrok na niej, to może nią być tylko watykan. Nie brałeś pod uwagę, że może nas czekać jeszcze coś gorszego od wojtyły i jezuity? Sto lat temu wielu też mogło myśleć, że żyjemy w czasach końca. Nie mamy dowodów, że wzrosło poznanie Prawdy. Jest Internet, ale on nie potwierdza, że kiedyś więcej osób zaczęło zastanawiać się nad sensem ziemskiego życia.

   Usuń
  3. Przepraszam baaaaardzo... Wojtyly. Pozwole sobie zauwazyc, ze nazwiska piszemy z duzej litery.
   P.S Nie uwaza Pan chyba, ze wszyscy, ktorzy sluza Kosciolowi sluza jednoczesnie diablu? Poglad naiwny i smieszny. To, ze kiedys zalozyciel Kosciola Rzymsko-Katolickiego mial inne cele, niz propagowanie wiary Wyznawcow Pana, to wcale nie znaczy, ze przez wieki Kosciol nie przyciagal i nie mial w swoich szeregach ludzi prawdziwie wiernych Bogu i prawych w swoim sercu. W kosciele, w jego obecnym ksztalcie rowniez jest Lud Bozy ( mam 100% pewnosci co do tego). To tyle odnosnie papieza Wojtyly.

   A dlaczego pan uwaza, ze autor przytoczonego tekstu jest czarnoksieznikiem? Czy ma Pan jakies argumenty przemawiajace za tym?
   B.S

   Usuń
  4. Celowo napisałem nazwisko tego bezbożnika z małej litery. Zwracano się do niego "ojcze święty", a on się nawet temu nie sprzeciwiał. Taki tytuł, i to pisany z wielkich liter przysługuje tylko Bogu. Powinieneś wiedzieć jak ogromną rzeszę ludzi on zwiódł, na przykład przez wmawianie ludziom kultu maryi, o którym tak łatwo znaleźć prawdę na temat jego pochodzenia. Przecież tu nie chodzi o Marię. Nie ma uczciwego mężczyzny w czarnej (kolor smutku, rozpaczy, zadaj im pytanie dlaczego nie biel, czyli kolor Bożego Syna) sukni. Wszyscy oni są obłudnikami, którzy chcą zwieść jak najwięcej ludzi. Rozmawiałem z nimi poprzez zadawanie prostych, czyli konkretnych pytań, oczywiście zbyli mnie.

   Pozdrawiam Cię.

   Nie podpisuję się inicjałami, ponieważ wierzę w Boga i "zła się nie ulęknę".

   Szymon Pułkownik

   Usuń
  5. niech Ci Maryja wybaczy
   obyś choc w jednej tysiecznej zblizył sie do jej swietosci i pokory jaka miała kochajac Boga.
   a napisane w pismie jest... kto się poniża , będzie wywyzszony.
   Maryja, podobnie jak Chrystus, istniała w bozym planie zbawienia jeszcze przed załozeniem swiata. Mozecie odrzucac objawienia maryjne, bo wam się to nie podoba... trudno. Ona nikogo nie zmusza do wiary w nią, ona prosi by do jej syna się nawrocić. Spodobało się Bogu uczynić ją królową Aniolów, za jej pokorną służbę na ziemi, ale szatan się jej boi ,więc walczy z nią jak może. A zaprawdę powiadam wam, inteligentniejszy jest od was i nie tak łątwo wam go będzie zdemaskować.
   Brakuje wam, bluzniercom , pokory i zaufania Bogu.

   Usuń
  6. "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek... Chrystus" 1 List do Tymoteusza, 2, 5. Nie napisałem nic złego, żeby Maryja miała mi wybaczyć. Skąd wiesz, że rzekome objawienia to nie robota szatana? Wierzysz, że on nie ma takich możliwości?

   Usuń
  7. wierzę , ze szatan ma takie mozliwosci, ale tam gdzie pokora i słuzba ludzkosci, tam szatan nie ma mocy działania. Zgodzę sie , ze te objawienia maryjne ( a dlaczego szatan nie miałby małpowac Maryi, zeby zdyskredytowac jej słowa do wybranych ) gdzie jest wołanie o kult i mowa o zbawicielce Maryi, są podejrzane, ale wiekszość objawien mówi tylko o tym , bysmy nawracali się do jej syna , bysmy zadoscczynili za grzechy nasze. I tym objawieniom wierzę.
   Jezusowi faryzusze zarzucali, ze siła demona wypędza demony i uzdrawia, co im odpowiedział ? pamietacie ?
   czy demon sam sobie na szkode moze działac?
   czy szatan wcielajac sie w osobe Maryi moze namawiac ludzi do nawrocenia? zeby pokochali jej syna i jego droga szli? zeby sie modlili ?
   ja wiem, ze zaraz ktos wyskoczy z rózancem, ze to ze wschodnich inspiracji itp.. a wiecie , ze ta modlitwa daje największy odpór złemu ? bo samo powtarzanie ojcze nasz i zdrowas ...nie są najwazniejsze..w trakcie ustnej modlitwy jednoczesnie nalezy medytowac mękę panską , nie powiecie juz , ze tajemnice rózanca nie zawieraja prawda biblijnych.
   wniebowstąpienie Maryi jest dla was tylko wymyslonym dogmatem.
   A skąd wiecie, może Bogu się tak podobało i zrobił ją krolowa aniołów ( wiele mistykow widzi ja w niebie w takiej roli, Jan w pierwszych wersetach apokalipsy tez mówi o niewiescie obleczonej w słonce itp..)
   obserwuje tego bloga od dawna i nie czytałabym gdyby był zly. Ale w niektórych przypadkach muszę się odezwac, bo sama bardzo długo odrzucałam Maryje, napoiłam się mądrymi filmikami z yt i uznałam, ze są wazniejsze i madrzejsze , niz wola BOga.
   Bóg jednak prowadząc mnie ku poznaniu pokazał mi jak wielki błąd popełniłam.
   Maryi nalezy się szacunek i cześć, bo matką Boga , słowa wcielonego, nie mogła byc pierwsza lepsza dziewica. To musiała byc osoba od narodzenia poswiecona Bogu. I tak było w przypadku Maryi, jeszcze zanim się narodziła , rodzice poswiecili ją Bogu, dlatego Bóg obdarzył ją szczegolną łaską. Mówi o tym Elzbieta ( to na wypadek zarzutu, ze nie z Biblii te fakty).
   I owszem jedynym posrednikiem, jedyna brama przez która dostapie zbawienia jest Jezus, ale jego matce wyznaczono role opiekowania się kosciołem i budowa koscioła mistycznego, z któym Chrystus jako głowa połaczy się gdy przyjdzie. Dlatego dla mnie nic dziwnego, ze wsrod byc moze fałszywych objawien, sa te prawdziwe, ktore sprawiaja , ze ludzie sie nawracaja i szukaja jej syna.
   czyz w Biblii Paweł apostoł nie mówi... proroctwa nie lekcewazcie a rozwazajcie i co dobre przyswajajcie ?
   wy natomiast daliscie sie zwiesc jakiemus filmikowi z netu , ze wszystkie objawienia maryjne sa fałszywe i ze nie gra ona zadnej roli w ratowaniu dzisiejszego swiata , ze nazywacie ja boginia isztar... to juz moim zdaniem gruba przesada...
   j

   Usuń
  8. "wy natomiast daliscie sie zwiesc jakiemus filmikowi z netu , ze wszystkie objawienia maryjne sa fałszywe i ze nie gra ona zadnej roli w ratowaniu dzisiejszego swiata , ze nazywacie ja boginia isztar... to juz moim zdaniem gruba przesada..." typowe generalizowanie Wielu oskarża się niesprawiedliwie o nieszanowanie Maryi, kiedy tylko przytacza się opis fragmentów z jej życia z Bożego Słowa. Nie wiemy nawet kiedy i jak Maryja umarła. Była aż i tylko człowiekiem. Jeśli wolą Boga byłoby coś przekazać przez objawienie, to kazałby to uczynić Synowi lub aniołom. Bóg nie potrzebuje do tego Maryi ani całego tabunu tych, których watykan rzekomo nazywa świętymi. Wystarczy poznać prawdę o tych, których zaliczono do tego nich, a nie byli Dziećmi Bożymi. Zło, czyli zbrodnie, które czynił, czyni i może czynić watykan są wielu znane od wieków. Każdy, kto przyjął Chrystusa jako Zbawiciela, modli się za swoich nieprzyjaciół, jak i za nieprzyjaciół innych. Pragnę, aby wszyscy, którzy są w krk nawrócili się.

   Usuń
  9. anonimowy kesja- Ew. Jana - 6.44 "-nikt nie może !! przyjść do MNIE (to mówi PAN JEZUS),,jezeli go nie pociagnie OJCIEC ,.który MNIE(JEZUSA ) posłał". Wyrażnie widać,że ten demon (niby Maria) wstawia siebie w miejsce BOGA OJCA,to dopiero bluznierstwo i zwiedzenie. Jak widać wyraznie z tego wersetu,tę moc do pociągnięcia do SYNA ma tylko i wyłącznie B Ó G O-J-C-I-E-C. Trzeba nie kochać PRAWDY,żeby tego nie chciec widzieć.Powtórzę: pociagnac do SYNA moze tylko 1! osoba- BÓG OJCIEC,a zgodzimy sie,że Maria Nim nie jest.A ten demon tak "pociąga do SYNA,że pakuje ludzi w bałwochwalstwo,klękają przed kawałkiem drewna, na który to kloc ,jak to uczynił Jan Paweł II,nakładają koronkowa pelerynkę i koronę. Tfu, poganstwo blednie przy tej obrzydliwosci, jak to BÓG nazywa bałwochalstwo .Ci.których OJCIEC pociaga do SYNA odwracaja się od klękania przed drewnem,gipsem i kamieniem,a ci ,których "niby-maria"pociaga,wrecz przeciwnie,popadają w ohydę bałwochwalstwa jeszcze bardziej,a BÓG tego nienawidzi. Mozna zwiesc skoro wczesniej papiestwo dokonało zamachu na 10 PRZYKAZAŃ wyrzucajac to o bałwochwalstwie. Sprawdz KSIEGA WYJSCIA rozdz.20,co Mojzesz dostał na górze,a co jest w katechizmie,bo w BIBLII jest 10 a w katolicyzmie sztuk 9(słownie dziewięc),bo to niby 10-te "ani zadnej rzeczy,która jego jest" nie ma czasownika , jak wszystkie poprzednie,wiec to tekst dla niemyślącej ciemnoty. Nie obrażam nikogo, bo sama byłam nie myśląca ciemnotą,aż nie dostałam rozgrzeszenia ,bo ksiadz uznał ,że kłamię na spowiedzi--a BOG wiedział,ze mówię prawde-- i wtedy zaczęłam myśleć,ze jest tu coś nie halo,zaczęłam czytać BIBLIE po 6 godz. dziennie i szukac w niej dowodu ,że na religii mnie nie okłamywano,biegałam od ksiedza do księdza,by mi pomogli znależć,ale oni zaczęli przede mna uciekać,bo w BIBLII była sama PRAWDA.Pojechałam więc na 5-dniowe rekolekcje do Magdalenki i tam ksiądz również nie znalazł dla mnie czasu,by rozwiać biblijnie moje wątpliwosci,a ja tak bardzo chciałam zostać w kosciele rzym. kat. Ale dzięki BOGU PRAWDA wyzwala. ALLELUJA!! Proszę głosić PRAWDĘ EWANGELII a BÓG OJCIEC zgodnie z obietnicą pociągnie do SYNA. O-J- C-I E C wystarczy, czy ma za małą moc??!!!

   Usuń
  10. Tak na marginesie, Jezus tez sie objawia i archaniol michal tez . co wiecej Marii Valtocie Jezus dal w wizjach zobaczyc swe zycie. Ale to 16 tomow wiec obawiam sie ze czasu bedzie wam szkoda. Lepiej opluwac ksiezy niz sie za nich modlic. Brawo chrzescijanie. Co wam pasuje z Biblii to bierzecie, co nie pasuje do waszych wyobrazen juz opuszczacie.aha,kultu maryjnego nie bronie ale jako matce Boga nalezy jej sie szacunek

   Usuń
 2. mam takie pytanie czy Jezus gdziekolwiek nauczał , że można nienawidzieć swoich wrogów ? że można źle o nich mówić, bo są źli?  OdpowiedzUsuń
 3. taka mnie naszła refleksja... łatwo atakować kościoł jak się siedzi przed biurkiem i stuka w klawiaturę. Jeśli chcecie wykazać błędy księzom to zacznijcie chodzić po kosciołach i uswiadamiac ksiezy, ze zle czynia . To wam wolno, bo uswiadamiac grzesznika jest dobre w oczach Boga. Natomiast nie wolno wam sądzić ludzi,krytykować , ośmieszać, również którzy tworzą koscioł, w tym ksiezy i papieża, jakiekolwiek byscie nie mieli podejrzenia, nie znacie tego człowieka, nie wiecie co ma w sercu.
  Zdajecie sobie sprawę , ze gdybyscie mieli grzech oszczerstwa ( bo a nóz widelec Franciszek tym fałszywym prorokiem nie jest ) naprawić, jakże to zrobicie??
  Powielacie szatanski plan zniszczenia koscioła. W imie czego? w imie dobra owieczek, które chcą być w dzisiejszych czasach z Jezusem> zważcie, ze czasy przyszly straszne dla wiary. Ateizm szerzy się , wiekszosc ludzi nie wierzy juz w "bajki o Jezusie" , chcecie jeszcze zniszczyc ostatni bastion wiary ?
  Zacznijcie nawracac od pasterzy, a nie mącicie w głowach tym , którzy dopiero poszukują.

  aha , bo juz kilka razy spotkałam się tu z cytatem z apokalipsy o odplacaniu za to , ze jakoby Watykan was uwiódł , a czy nie przyszło wam do głowy, ze w tym fragmencie chodzi o cos innego i wielka nierzadnica nie jest zadnym watykanem a zwyczajnie królestwem szatana , królestwem grzechu i wyjscie z "niej" polega na zrozumieniu, ze zyło sie grzesznie i trzeba nie tylko z tego wyjsc , ale i odpłacic o wiele bardziej krzywdy , czyli znienawidziec grzech i szatana i nigdy nie uczestniczyc juz w grzechu.
  Dla mnie te słowa są symboliczne, podobnie jak cała apokalipsa.
  powinno sie ją rozumiec w planie dosłownym, dotyczacym tego co było za czasów Jana i w planie duchowym. Wtedy wiele rzeczy stanie sie jasnych.
  Cała Biblia powinna tak byc czytana, literalnie ale przede wszystkim powinno się szukac sensu duchowego.
  DLa przykładu - ofiara Abrahama, oprócz tego , ze rzeczywiscie mogła miec miejsce, ma znaczenie takie , ze Abraham pokazał czynem, to co czuł sercem.
  Kochac BOga bardziej niz własne dziecko , do tego trzeba miec ogromna siłe.
  poza tym ta historia ma swoja paralele - Bóg prosi Abrahama o powierzenie mu swego pierworodnego jako ofiary, bo chce taką sama ofiarę ze swego syna złozyć na okup ludzkosci.
  I prosze mnie nie atakowac, ze bronie krk, bo ja nie bronie zadnej denominacji, ale tez nie oskarżam i nie krytykuje. Modle, sie jedynie o nawrocenie tych którzy pobłądzili. Zwłaszcza tych , którzy obiecali słuzyc Panu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widze, ze zaczynamy wszyscy byc "goracy" w naszej wierze, to super:), coraz dluzsze wypowiedzi, coraz wiecej pasji:). Sprowokowalam chyba zupelnie nieswiadomie dyskusje o Maryi..
   Ja sama nie jestem zwolenniczka kultu Maryjnego, nie modle sie tez na rozancu, ale....BARDZO SZANUJE MATKE JEZUSA CHRYSTUSA. To przepiekna, czysta, wierna Chrystusowi postac, do konca obecna w Jego zyciu, cierpiaca pod krzyzem (jestescie sobie w stanie wyobrazic Jej cierpienie?), a przy tym odwazna i oddana Bogu - od razu odpowiedziala TAK archaniolowi Gabrielowi, wiedzac, ze moze grozic Jej znieslawienie lub nawet smierc...
   Ale.... troche czyms innym jest kult Maryjny. Uwazam, ze nie powinnismy czczic Marii jako bogini, tworzyc nowych dogmatow na Jej temat, nie powinnismy budowac dla niej obiektow kultu. Dla przykladu potezne sanktuarium Maryjne w Licheniu ma tylko jedna sciezke zadedykowana Dobremu Pasterzowi. Chodzi o to, ze uwielbienie dla Maryi stawia niejednokrotnie w Jej cieniu samego Chrystua. Zauwazylam takze, ze "wyznawcy Maryi "potrafia byc czasami bardzo agresywni, kiedy bronia Jej samej i Jej praw do kultu. Rowniez podejrzane wydaja mi sie zachwyty samego szatana, ktory z pogarda wyraza sie o "Tym-tamtym" (chociaz przeciez Chrystus zmiazdzyl mu glowe), a o Maryi mowi z takim dziwnym podziwem w glosie, ze to wlasnie ona sobie tak swietnie z nim radzi i go tak skutecznie unieszkodliwia). Istnieje duze prawdopodobienstwo, ze przenieslismy swoje uwielbienie z Matki Chrystusa na kogos innego, kto tak bardzo domaga sie tego uwielbienia i czci (zbudujcie mi swiatynie, postawcie mi kapliczke, a ja sie bede za was wstawiac ??)
   Pamietajmy, Chrystus MA BYC PIERWSZY.


   No tak, a P. Piotr przedstawil nam dzisiaj /wczoraj taki ciekawy material, a my nic na ten temat. Ja osobiscie jako przedstawicielka Ligi Kobiet PROTESTUJE!!!:).
   Nie zgadzam sie byc koscia z Adama:) (swoja droga odkrylam chyba skad sie wzielo to powiedzenie: "kosc niezgody":).
   A tak powaznie, to mam nadzieje, ze jeszcze sobie na ten temat porozmawiamy.
   B.S

   Usuń
 4. anonimowy kesja- Jesli którys z księzy szuka PRAWDY to ja znajduje i opuszcza te instytucję,natomiast inni pokazują drzwi, jesli próbujesz z nimi rozmawiać ,tak chca być wierni oszustwu. Ich wybór, tylko że ciagną innych w złą przyszłość.No cóż,PAN JEZUS mówi,by otrząsnąć proch i isc dalej,bo ktos inny na pewno szuka i będzie słuchał dobrej nowiny ,PRAWDY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Glosicie ewangelie? Przeciez ja juz znam prawde w niej zawarta,wiecej prawdy mi nie trzeba. Rozumiem ,ze prxyjmujecie role apostolow. Ok, czyli moge sie u was wyspowiadac ?

   Usuń
  2. Tak możesz się u nas wyspowiadać, ale za pieniądze. Tak jak to robił KRK za czasów Lutra. Jeden mały grzech będzie odpuszczony już za 10 euro. Grzech ciężki to już poważny temat, tutaj kwoty wahają się od 500 euro.

   Jak Cię stać na to, to dokonaj przelewu na konto Vatican Bank 11111111111111111

   Szczęść Morze

   Usuń
  3. Jakos nikt mi w kosciele nie kaze placic za spowiedz.

   Usuń
  4. Teraz nie, ale kiedyś tak. Gdyby nie buntownicy, którzy przeciwstawili się kościołowi to proceder by trwał nadal.
   Rozumiesz analogie?

   Usuń
 5. Szkoda czasu na dyskusje z wami. najlatwiej okreslic katolikow ciemnota itp. Pycha przez was przemawia. Chcecie Boga wiedza pojac a nie wiara. Rozbijacie slowo boze na czesci, ze starego testamentu robicie sobie prawo, tak jakby Pan Jezus nie przyszedl i nie ustanowil nowego prawa. Obysvie nie byli sadzeni z ppnad 630 praw ktore dano izraelowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (17) Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.
   Autorem słów był Jezus Chrystus. Pozdrawiam cieplo katolika:-)

   Usuń
  2. Czy wiesz ile osób zostało zamordowanych przez tę zbrodniczą organizację jaką jest KRK za samo czytanie Biblii? co mi odpowiesz? każdy grzeszy?

   Odpowiedz sobie kolego sam, czym jest ta organizacja, ale tak szczerze.

   Przykład jeden z tysięcy:

   Wiliam Tyndale - Był pierwszym, który dla rozpowszechniania Biblii użył druku:

   W 1535 roku Tyndale został aresztowany i przez ponad rok więziony w zamku w Vilvoorde niedaleko Brukseli. Tam też odbył się jego proces, w efekcie którego został skazany za herezję, uduszony poprzez zadzierzgnięcie, a następnie spalony na stosie.


   Teraz Ty to samo z nami robisz pisząc:

   "Pycha przez was przemawia. Chcecie Boga wiedza pojac a nie wiara. Rozbijacie slowo boze na czesci,"

   zauważ, że nikt Cię nie wyzywa ani admin nie wyrzuca. Mimo, że czynisz to co czynisz. Czytanie bibli to pycha...dobre, Jakbym inkwizycje słuchał.

   Usuń
  3. Odniose sie do slow Jezusa o prawie, fragment dalej mowi o tym ze tym prawem ktore wypelnia jest prawo milosci blizniego. To jest prawo ktore wypelnil. z kosciolem od poczatku walczy szatan i czesto w historii mamy ptzyklady takich szatanskich rzadow. Caly wiek Xix i xx nalezy do szatana. Apokalipsa mowi..niewiasta zbiegla na pustynie a szatan nie mogac jej przemoc rozpoczal walke z jej potomstwem. To sie dxieje ,.ale jest tez obietnica Jezusa, ze bramy piekielne nie przemoga kosciola. Musi dojsc do ohydy spustoszenia by nastapila wiosna i odrodzenie kosciola. Nie bronie czytac biblii nikomu. Wrecz zachecam wszystkich wokol.tylko zastanowcie sie nad soba. Czy Jezus dal wam prawo osadzania ,obrony ludzi przed kosciolem´? Nie pisze tego byscie do kosciola wracali bo szanuje wasza sciezke ktora chcecie isc,ale wysmiewanie katolikow, ze sa ciemnota i nieumiejetnosc przyznania sie do bledu w temacie rzekomego wzywania lucyfera przez franciszka, to jest juz pycha.

   Usuń
  4. Odpowiem Panu/Pani, ktora m.in. i mnie oskarza o pyche. Odpowiem tylko w swoim imieniu.
   Przeze mnie nie przemawia pycha. Ja kocham Boga/Chrystusa cala swoja istota - calym swoim sercem i calym swoim rozumem. I chce Go poznac najlepiej. Jesli czegos nie pojmuje, to pytam i prosze, zeby mnie prowadzil, dal wskazowki albo cala odpowiedz.
   Tak przeciez postepujemy w stosunku do najblizszych, ktorych kochamy. O swoim mezu czy dzieciach nie czerpiemy informacji z gazet i nie opieramy sie na tym, co mowi o nich nasza mama lub sasiadka. Kiedy obcujemy z nimi poznajemy ich swoimi oczami. Tak samo jest z Bogiem. Bog dal nam ROZUM, zebysmy go uzywali. Jesli tutaj dociekamy prawdy, to dlatego, ze widzimy pewna niezgodnosc pomiedzy tym, co sami wiemy i czujemy na temat naszego Ojca Niebieskiego i tego, co powiedzial nam Chrystus, (ktory jest najwyzszym autorytetem i zna Go jak najlepiej), a tym, co mowia Pisma ST. Niech Pan/Pani zobaczy, jaka przenikliwosc i bystrosc mial boski czlowiek Adam i nie dal sie zwiesc szatanowi udajacego cheruba. Ja tez chce byc taka przenikliwa i ostrozna osoba, kiedy ktos mowi do mnie w IMIENIU Boga.

   Nikogo nie nazywam ciemnota, staram sie nie miec uprzedzen. Zarowno niedobrze jest potepiac caly kosciol ( ksiezy, katolikow, wyznawcow Maryi), bo to jest postawa typu; "a coz dobrego moze pochodzic z Betlejem" (mamy o. Kolbego, ks. Popieluszke, matke Terese, Jana Pawla II). Ale niedobrze jest rowniez potepiac tych, ktorzy szukaja, pytaja i dociekaja (a moze nawet bladza). Chrystus powiedzial, ze "Prawda nas wyzwoli". Wiedzial, ze zyjemy w niewiedzy i w zniewoleniu. I mowil "szukajcie a znajdziecie". Ja szukam. Pan/Pani nie musi. Niech kazdy ma prawo kochac i wyznawac Boga, tak jak mu serce dyktuje.
   B.S

   Usuń
  5. No i o to chodzi byscie skupili sie na Jezusie i nasladowali go. Ja nie walcze z waszym poszukiwaniem prawdy, ale apeluje o szacunek dla tych,ktorzy ida inna droga. Prawda juz zostala nam dana, w slowach Jezusa i jego czynach. Teraz trzeba tylko pojsc ta droga i nasladowac go w zyciu codziennym. Nie widze sensu szukania innej prawdy. Slowa Jezusa odczytane na nowo pokazaly mi jak grzeszne zycie prowadzilam i ta prawda wyzwolila mnie, teraz walcze ze soba , zeby Jezusa nie obrazac grzechami. Wybaczcie mi, ze staram sie zwrovic wasza uwage, ze zle jest rzucanie kasliwych uwag pod adresem kosciola, ale ktoz jest jak Bog,by osadzac. To nie jest ani mojA ani wasza rola. JEZUS JEST PANEM, niech Bog wam blogoslawi.

   Usuń
  6. Rozróżnijmy dwie kwestie: instytucja/organizacją jaką jest kościół z ludźmi w niej przebywającymi. Pojedynczych ludzi, katolików nie mamy prawa osądzać, jednak organizacje jak najbardziej. Cała ta instytucja jest zepsuta. Ryba psuje się od głowy.

   Z drugiej strony my niowo narodzeni nie możemy wylewać dziecka z kąpielą i zawsze krytykując kościół np na pejsZbuku winniśmy akcentować rolę biskupów i papieży w niszczeniu wiary w Boga. W innym przypadku będziemy pracowac dla szatana. O to mu chodzi żeby do wszystkich wierzących przypisać zepsuty kościoł, kościół do Boga co jest nieprawdą

   Usuń
 6. Piotrze bingo,wreszcie pojales o co chodzi. Kwestia krytykowania instytucji tez jest zbedna. Myslicie ze ludzie nie wiedza jaki byl i jest kosciol jako instytucja ? Wiedza i to dobrze ale jedyne co mozemy zrobic to modlic sie o nawrocenie kaplanow ,nie do nas nalezy walka. Piotr tez chcial walcxyc z faryzeuszami w obronie swojego nauczyciela i co mu Jezus odpowiedxial? Precz szatanie. W ogrodzie oliwnym tez Piotr wyciagnal miecz i tez zostal zganiony. Przemysl to sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My mamy walczyć prawdą i to tutaj robimy/robię. Obnażać kłamstwa tego świata w tym kłamstwa KRK

   Usuń
 7. zacytuje pewien fragment z pism mistyczki Marii Valtorty -
  słowa te mówi Maryja - niech będą nauką dla wszystkich, którzy wchodzą na to forum.:
  "Gdybym nie była, jak powiedziałam Józefowi, pokorna w najwyższym stopniu, nie zasłużyłabym na noszenie w Sobie Tego, który – aby wymazać pychę z rodzaju ludzkiego – uniżył Siebie. Bóg upokorzył się do tego stopnia, że stał się człowiekiem. Ukazałam ci scenę, o której nie mówi żadna z Ewangelii. Chcę bowiem ponownie zwrócić uwagę ludzi – zbytnio skierowaną gdzie indziej – ku warunkom podstawowym, [które trzeba spełnić,] aby podobać się Bogu i zapewnić sobie Jego stałe przychodzenie do swego serca.

  [Potrzeba] wiary. Józef bezgranicznie uwierzył słowom niebieskiego posłańca. (por. Mt 1,20-25) Pragnął tylko wierzyć, gdyż było w nim przekonanie szczere, że Bóg jest dobry i że na niego – człowieka, który złożył nadzieję w Panu – nie dopuści On boleści przeżywania czyjejś zdrady, zawiedzenia się na kimś i wyszydzenia przez bliźniego.

  Pragnął Mi wierzyć, będąc bowiem człowiekiem uczciwym, nie mógł bez bólu myśleć, że inni tacy nie są. On żył Prawem, a Prawo mówi: “Miłuj bliźniego swego jak siebie samego”. Jeśli ludzie kochają bardzo jeden drugiego, uważają się wzajemnie za doskonałych, nawet kiedy tak nie jest. Po co bowiem osłabiać miłość do bliźniego myśląc, że jest niedoskonały?

  [Potrzebna jest] miłość bezwarunkowa. Miłość, która potrafi przebaczać, która pragnie przebaczać. Przebaczać z góry, usprawiedliwiając we własnym sercu uchybienia bliźniego. Przebaczać natychmiast, przyznając wszelkie okoliczności łagodzące winnemu.

  [Potrzeba] pokory tak bezwzględnej, jak miłość. [Trzeba] umieć uznawać, że się uchybiło, choćby samą tylko myślą. Nie można mieć pychy, bardziej szkodliwej jeszcze niż grzech, który ją poprzedza. Pycha ta polega na tym, że nie chce się przyznać: “Zbłądziłem”. [A przecież] oprócz Boga wszyscy błądzą. Któż może powiedzieć: “Ja nigdy się nie mylę”?

  Istnieje jeszcze trudniejsza pokora. To taka, która potrafi przemilczeć cuda [dokonywane] w nas przez Boga, kiedy nie jest konieczne – dla oddania Mu czci – rozgłaszanie ich. [Pokora ta skłania do milczenia], aby nie poniżać bliźniego, który nie otrzymał od Boga takich szczególnych darów. Bóg – jeśli chce, o tak, jeśli chce – Sam ujawnia Siebie w Swoim słudze! Elżbieta natychmiast “zobaczyła” Mnie, jaka byłam; małżonek Mój zaś poznał Mój stan [dopiero] wtedy, kiedy nadeszła godzina zrozumienia tego przez niego.

  Pozostawcie Panu troskę ogłoszenia was Jego sługami. On dąży do tego z miłosnym pośpiechem. Każde stworzenie, które Bóg wynosi do szczególnej misji, jest nową formą blasku dodaną do Jego nieskończonej chwały. Świadczy to również o tym, jaki miał być człowiek według zamiaru Bożego. [Został on pomyślany przez Niego] jako niższa doskonałość, która ma odbijać w sobie obraz swego Stwórcy. Pozostańcie w cieniu i milczcie, o wybrańcy Łaski. Dzięki temu będziecie umieli usłyszeć jedyne słowo “życia”. Przez to zasłużycie też na posiadanie – nad wami i w was – Słońca, które świeci wiecznie.

  O, Światłości najbardziej Błogosławiona – która jesteś Bogiem, która jesteś radością Twoich sług – zajaśniej nad Twoimi sługami. Niech się nią rozradują w swej pokorze. Niech uwielbiają Ciebie, Ciebie samego. Ty bowiem rozpraszasz pysznych, a podnosisz ku wspaniałościom Twego Królestwa pokornych, którzy Cię miłują.»

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochać JEZUSA? TZN.przestrzegać Jego słów,a nie wmawiac sobie a zyć w/g nauk ludzkich..I pomyśleć,że ap. Paweł w natchnieniu DUCHA powiedział,"jeśli ktoś zwiastuje wam ewangelię odmienna od tej ,którą(ode mnie) przyjeliscie niech będzie przeklęty" (Ga1.9).O Pawle,a gdzie miłość blizniego,fe tak przeklinać! Cóz Paweł wiedział,że miłosć blizniego nie może przewyższać miłosci do PANA I JEGO PRAWDY-SŁOWA. Odnośnie ciemnoty,to właśnie pychą jest obrażanie się za okreslenie ciemnota,skoro tylko JEZUS nie jest ciemnota lecz swiatłoscią. Dopóki nie widzę tak jak JEZUS jestem w duzej lub małej mierze w ciemnosci a więc ciemnota.Na naszego PANA pluli,a tu nic nie mozna powiedzieć bo niektórzy juz obrażeni. A na krzyż z tym obrażalstwem.Obrazalscy i tak Was kocham! kesja

  OdpowiedzUsuń
 9. a Abra-ham czy ma to coś wspólnego z Chamem?

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.