poniedziałek, 10 grudnia 2012

PIS zdemaskowany, popiera SLD

Często powtarzam znajomym, że PIS niczym nie różni się od SLD i PO. Patrzą na mnie albo zezdziwieniem, albo pogardliwie.

Pewne sprawy są oczywiste, jak ta że w Polsce nie ma ani jednej partii broniącej interesów Polski i zwykłych ludzi. Wszystkie obecne wywodzą się od jednego źródła: okrągłego stoły a ten jest spadkobiercą syjonizmu.


------------------------------------------------------


Posłów PiS i SLD w Sejmie połączyła chęć upamiętnienia sejmową uchwałą 120. rocznicę powstania Polskiej Partii Socjalistycznej.

Sojusz projekt uchwały wniósł już w 21 listopada 2012 r., w ich ślad posłowie PiS zrobili to na ostatnim posiedzeniu parlamentu, 6 grudnia 2012 r. Klub SLD swoją uchwałę przesłał wraz z uzasadnieniem, czego nie zrobili posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego.
Oba kluby parlamentarne chcą w przypadającą rocznicę uczcić wkład działaczy PPS w budowę niepodległej i sprawiedliwej społecznie Polski.
SLD chciałby, by Sejm uznał PPS za polityczny ruch, który w kluczowym stopniu wpłynął na proces tworzenia oraz respektowania polskiej demokracji parlamentarnej.
„Sejm RP podkreśla, że PPS do realizacji swojego programu społeczno-gospodarczego dążyła drogą reform parlamentarnych.” – głosi uchwała zaproponowana przez Sojusz.
Ponadto posłowie SLD chcą, by Sejm RP docenił także rolę PPS jako ośrodka inspirującego powstawanie wielu istotnych organizacji społecznych oraz koordynacji ich działalności.
„Sejm RP wyraża podziękowanie pokoleniom działaczy PPS za ich pracę na rzecz funkcjonowania państwa kierującego się zasadami sprawiedliwości społecznej. Jednocześnie ich dorobek uznaje za inspirację dla współczesnych organizacji pozarządowych.” – podsumowują swoją uchwałę.
Wnioskodawców projektu SLD reprezentuje poseł Tadeusz Iwiński, którego zdaniem PPS wniosła wielki wkład w obronę demokracji parlamentarnej w okresie międzywojennym, a także w ustawodawstwo socjalne i umożliwienie funkcjonowania związków zawodowych.
Jak twierdzi SLD:
“To Polskiej Partii Socjalistycznej Rzeczpospolita zawdzięcza nowoczesne ustawodawstwo
socjalne, na czele z 8-godzinnym dniem pracy, systemem ubezpieczeń społecznych oraz
swobodą działalności związków zawodowych.”
Ponadto przypominają, że PPS jednoznacznie sprzeciwiała się tendencjom ksenofobicznym w polskim życiu społecznym, otwarcie zwalczając antysemityzm.
Sojusz wspomina też o najważniejszych postaciach PPS:
„Do historii polskiego parlamentaryzmu przeszły działania Marszałka Sejmu Ignacego Daszyńskiego. Najbardziej dramatycznym elementem tej walki stało się uwięzienie przywódców demokratycznej opozycji – w tym członków PPS: Hermana Liebermana, Norberta Barlickiego, Stanisława Dubois, Mieczysława Mastka, Adama Pragiera i Adama Ciołkosza – w Twierdzy Brzeskiej.”
Leszek Miller zapowiedział także w listopadzie utworzenie Instytutu Ignacego Daszyńskiego i podjęcie działań zmierzających do budowy pomnika Daszyńskiego na trakcie królewskim w Warszawie.
Z kolei uchwała zaproponowana przez PiS postuluje:
„Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oddaje hołd działaczom Polskiej Partii Socjalistycznej, którzy swoje życie poświęcili walce o niepodległą, demokratyczną i sprawiedliwą Polskę.”
Posłowie PiS przypominają w uchwale także powojenne losy PPS, gdy ta partia została zlikwidowana przez komunistów, a wielu jej przywódców i działaczy skazano na wieloletnie wyroki więzienia, niektórzy z nich zostali zamordowani. Następnie wspominają, iż mimo wszystko PPS przetrwała na emigracji, współtworząc władze Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie.
Polska Partia Socjalistyczna została założona na zjeździe w Paryżu, który obradował w dniach
17-23 listopada 1892 r.




http://historia.org.pl/2012/12/08/pis-i-sld-chca-uczczenia-120-rocznice-powstania-polskiej-partii-socjalistycznej/

2 komentarze:

  1. ONI potrafią tak ukierunkować ludzki sposób myślenia, że nieraz nie potrafisz określić kim jesteś i po co się urodziłeś, a zanim zdołasz wykreować swoje stanowisko na dany temat zostaje ono zastąpione tym "najpopularniejszym aktualnie", przebudzenie niestety przychodzi bardzo późno.
    Marionetki na szczycie myślą że coś znaczą i bawią się z czymś czego nie są wstanie pojąc.
    A tak naprawdę są zachłanną ciemną masą która myśli, że coś osiągnie w tej gierce.

    Teza, antyteza, synteza i dialektyka Hegla



    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dobrze Przyjacielu powiedziane.
      Dobrym przykładem Twego spostrzeżenia "Marionetki na szczycie myślą że coś znaczą i bawią się z czymś czego nie są wstanie pojąc." jest Smoleńsk. Kaczyńscy myśleli że coś znaczą w polityce, że mogą ustanowić swój system a tak naprawdę są marionetkami w rękach syjonizmu czyli szatana. Tak jest z większością polityków. Nic nie znaczą, są pionkami w grze. Wystarczy jeden , dwa telefony od odpowiednich osób by ich kariera się skończyła.

      "ONI potrafią tak ukierunkować ludzki sposób myślenia, że nieraz nie potrafisz określić kim jesteś i po co się urodziłeś, a zanim zdołasz wykreować swoje stanowisko na dany temat zostaje ono zastąpione tym "najpopularniejszym aktualnie", przebudzenie niestety przychodzi bardzo późno. "

      Dokładnie tak jest.Nawet niby pro wolnościowy Korwin Mikke najpierw chciał podatku pogłównego,m następnie liniowego a teraz likwidacji podatków.

      Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.