czwartek, 2 maja 2013

"Biblia" telewizyjnym megahitem w USA

Serial bije rekordy popularności, a szatan przypomina... Obamę! Amerykanie zamiast historii o gangsterach wolą opowieść o Bogu, który ich zbawia. Okazuje się, że publiczność ma "głód wiary".Trwający blisko 10 godzin serial, który opowiada historie biblijne, obejrzało w dniu premiery 13 mln widzów! To absolutny rekord w kategorii programów rozrywkowych w USA w tym roku. Nikt nawet nie zdołał zbliżyć się do tego wyniku. A konkurencja była mocna, gdyż Amerykanie pasjonują się m.in. "Grą o tron", czy kolejną edycją "Idola". Jeszcze większym sukcesem jest wydanie "Biblii" na DVD. Produkcja  jest najszybciej sprzedającym się serialem wszechczasów. "Biblia" robi także furorę poza granicami USA, m.in. w Kanadzie, Portugalii i Hiszpanii.
Zachęceni sukcesem serialu producenci z Hollywood postanowili, że zainwestują w stworzenie filmowej wersji hitu. Serial opowiada historie ze Starego i Nowego Testamentu. Film skoncentruje się na najważniejszym - będzie opowieścią o Jezusie Chrystusie.
"Biblia" ma na celu przekazanie w atrakcyjnej dla współczesnego widza formie opowieści znanych z kart Pisma Świętego. Widzowie mogą zobaczyć grę aktorską na wysokim poziomie oraz najnowocześniejsze efekty specjalne.
Ciekawostką jest, że serialowy szatan przypomina prezydenta Stanów Zjednoczonych. Autorzy musieli się z tego tłumaczyć.

Trailer:
Pomysłodawcami i twórcami serialu są nominowana do Grammy i Złotego Globu aktorka Roma Downey i producent Mark Burnett, katolickie małżeństwo zafascynowane "Dziesięciorgiem przykazań" Cecila B. DeMille'a z 1956 roku. Podkreślają, że "Biblia" nie jest dla nich zwyczajną produkcją - To był głos od Boga. Jesteśmy ludźmi wiary i wyraźnie czuliśmy, że to coś, co musimy zrobić - mówią otwarcie.
-  Gdy trzy lata temu próbowaliśmy zainteresować stacje naszym scenariuszem, od wszystkich słyszeliśmy jedno i to samo: "Nikt nie będzie chciał oglądać Biblii w telewizji". Jesteśmy zadowoleni, że byli w błędzie - mówi Burnett. Jego zdaniem wielki sukces "Biblii" jest dowodem na to, że Amerykanie mają ogromny głód wiary.
http://gosc.pl/doc/1532637.Biblia-telewizyjnym-megahitem-w-USA 

------------------------------------------

Ciekaw jestem w jakim świetle będzie przedstawiony naród wybrany przez ...szatana. Czyli plemię żmijowe o którym mówił Isus Chrystus

2 komentarze:

  1. http://www.ekino.tv/serial,the-bible.html

    Tutaj można pooglądać z napisami, należy wybrać zakładkę "putlocker" i oglądać bez limitów, ewentualnie założyć konto i starac sie klikac "bez limitow player" to tez nie bedzie limitow.

    OdpowiedzUsuń
  2. premieres 3.3.13 hehe jedyne co rzuciło mi się w oczy

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.