środa, 1 maja 2013

Smutna esencja tego co się dzieje w Polsce

Nie wiedzieć czemu ktoś podpisał pod filmem "jaja". Zapewne jakiś ogłupiały telewizorem lub nie przegotowaną wodą z chlorem z miejskich wodociągów leming. Jak można podpisać taką głęboką i smutną wypowiedź, że to "jaja". Dodatkowo kilkaset osób zminusowało film.....

Nie popieram Rydzyka, ale ten wywiad w Tv Trwam odzwierciedla  moje rozmowy z ludźmi.

Mama tej Pani mówi: "już mi się nie podoba tak ten świat, że czekam aż mnie Pan Bóg zabierze".

Isus Chrystus mówił że będziemy nienawidzieć tego świata:"Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. 21 Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. 22 Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. 23 Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. 24 Gdybym nie dokonał wśród nich dzieł, których nikt inny nie dokonał, nie mieliby grzechu. Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego. 25 Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu.
26 Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. 27 Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku."

2 komentarze:

 1. Akurat Piotrze myślę, że zminusowali nie dlatego, że uważają, że "baba bredzi" a dlatego, że nie zgadzają się z tytułem a część mogła dać "plusa" za przekaz. Tak tytuowane filmy ciężko oceniać pod kątem plusów/minusów, ponieważ jest to dwuznaczne, najlepiej poczytać komentarze.

  Jeżeli chodzi o mnie to mógłbym umrzeć w każdej chwili - nawet chciałbym aby Pan mnie zabrał, nawet teraz. Pomimo młodego wieku dorobiłem się kilku rzeczy - laptopa, konsole do gier, telefon komórkowy, składam na samochód, ale prawda jest taka, ze nie kocham żadnej z tej rzeczy, nic mnie na tym świecie nie trzyma i jakbym miał tylko możliwość to rzuciłbym to wszystko i pobiegł do Światła jakim jest Bóg.

  Jeszcze jak sobie pomysle, że bedize jeszcze gorzej i trudniej to słabo sie robi a mam dopiero lekko ponad 20 lat, az boje sie pomyslec jak swiat bedzie wygladac za kolejne 20-30 lat. Współczuje dopiero urodzonym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo możliwym jest minusowanie za tytuł. Tak jest w wielu serwisach, że jedni dają minus za treść dziennikarską, jedni za tytuł a inni jeszcze za temat artykułu.

   Tak jest to wszystko smutne. Niestety im więcej się wie tym gorzej. Jak to powiedział A. Hopkins w jednym filmie: świadomość boli.

   Jednakże staram się cieszyć tym co mogę w życiu i wszystkim to radzę. Macie fajną bacie na wsi? to czerpcie radość od babci, z łona natury z rozmów z ostatnimi fajnymi ludźmi.
   Macie rower? wyznaczcie sobie fajne trasy. Polska to piękny kraj. Są rzeczy, których nam nie zabiorą ci degeneraci politycy i ci co nimi zarządzają

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.