poniedziałek, 9 grudnia 2013

Rosja: w ciągu roku spalono w Tatarstanie siedem kościołów

"
W ciągu ostatniego roku w Tatarstanie – republice o większości muzułmańskiej w środkowej Rosji (europejskiej) – podpalono siedem świątyń chrześcijańskich. Liczne są również zamachy i naciski wywierane na miejscowych niemuzułmanów, aby przyjmowali islam. Zjawisko to przybrało takie rozmiary, że prezydent republiki Rustam Minnichanow wyraził publicznie zaniepokojenie i zapowiedział osobiste zajęcie się tą sprawą."
 
"
Dwa najnowsze zdarzenia tego rodzaju odnotowano 28 i 29 listopada w różnych rejonach tego podmiotu Federacji Rosyjskiej. Przez cały ubiegły rok potwierdzono co najmniej jeden taki przypadek. Miejscowa prokuratura generalna wskazuje na "nierozpoznanych jeszcze ekstremistów", a w razie udowodnienia im winy grozi im kara do 20 lat więzienia. Oficjalnie mówi się o aktach wandalizmu, celowych podpaleniach oraz o łamaniu wolności sumienia i religii. Organy śledcze domagają się jednak określania tych czynów mianem "aktów terroryzmu".
 
 
Moskiewski dziennik "Komsomolskaja prawda" napisał, że za podpaleniami kościołów stoją grupy wahhabickie, a więc skrajnego odłamu islamu, opowiadającego się za narzuceniem wszystkim prawa koranicznego – szariatu i podporządkowania jego wymogom całego życia obywateli. Poparcia temu radykalnemu nurtowi islamskiemu udziela część miejscowego duchowieństwa.
W wywiadzie dla rosyjskiej agencji prasowej Interfax rosyjski kapłan prawosławny ks. Dmitrij Sizow, proboszcz parafii w miejscowości Piestrieczinskij, powiedział, że "cała jego wspólnota wie, że jest to [pożary kościołów - red.] dzieło wahhabitów". Zwrócił uwagę, że w niektórych wioskach tatarskich, w których przeważają chrześcijanie, działają "agitatorzy fundamentalistyczni, którzy proponują wiernym przejście na islam". "Kapłani zachowują milczenie, boją się bowiem, że mogą zostać oskarżeni o podżeganie do nienawiści religijnej" – dodał ks. Sizow."


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-w-ciagu-roku-spalono-w-tatarstanie-siedem-kosciolow/eydt6

------------------------------------

W sytuacji odwrotnej, chrześcijanie wpuścili gościnne muzułmanów do swych krajów w Europie decyzją władz poszczególnych krajów. Polityka ogólno światowa jak widać sprzyja powstaniu Imperium Islamu co przewiduje apokalipsa:

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.