środa, 25 grudnia 2013

Zapomniany utwór

...a innym nieznany utwór w wykonaniu Janusza Panasewicza z Lady Pank - "Brzydkie dzieci". Piękny w swym dramatyzmie, melancholijny utwór o innej rzeczywistości. Rzeczywistości, której większość nie widzi.Rockendrolowcy, do których zalicza się Panasewicz miewają edukacyjne epizody w swej karierze. Przykładem tego jest właśnie ten utwór.
Osobiście nie mogę się tylko zgodzić z pierwszym zdaniem tekstu. Panasewicz o tym nie wie, kto ponosi winę za taki świat.Nie ponosi winy naprawdę nikt.
Po prostu tak się zdarza na świecie tym.
Że z pięknych ojców i pięknych mam:
Brzydkie dzieci rodzą się nam. (2x)

Choć z pozoru, tak jak inne są.
Jedzą kaszę, piją mleko i śpią.
Od razu jakoś wiadomo że:
Z jasnych oczek patrzy im źle. (2x)

Czujne na najmniejszy ruch i gest.
Wciąż pytają: co to jest?
Brzydkie dzieci.
Brzydkie dzieci.

Pytań im przybywa szybciej niż lat.
O ten najlepszy z wszystkich możliwych świat.
O ten okrutny, bez sensu kram:
Pięknych ojców i pięknych mam. (2x)

Żegnają zwykle wcześnie rodzinny dom.
I od tej pory ciągle w podróży są.
Lubią wędrować pod niebem z gwiazd:
Wolne ptaki z niczyich gniazd. (2x)

Choć na Ziemi miejsca coraz mniej.
Ciągle jeszcze rodzą się.
Brzydkie dzieci.
Brzydkie dzieci.


http://teksty.org/janusz-panasewicz,brzydkie-dzieci,tekst-piosenki

5 komentarzy:

 1. Mysle ze ludzie powinni bardziej wage przykladac do tevo czego sluchaja i co pozniej nuca pod nosem, dobitnym przzykladem jest ta piosdnka, jak sobie wyspiewasz tak bedziesz mial.
  Derek Prince w wykladzie chyba ''Uwolnienie od przeklenstwa'' poruszyl temat wlasnie klatw wrzucanych na samych siebie'' takie klatwy sa bardzo grozne, Prince bardzo dobrze to ukazal w tym wykladzie. Takze naprawde zastanowcie sie co powtarzacie i nucicie pod nosem.
  Dochodze do w niosku ze to nie jest przypadkiem ze tak wiele piosenek jest o zdradzie, bolu ,tesknocie i o innych negatywnych eemocjach. Takze uwazajcie co wasze usta powtarzaja i spiewaja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może Kolego masz rację. Musze się nad tym zastanowić. Prawdą jednak jest fakt iż Księga Hioba również nie jest zbyt szczęśliwa...
  Czy nie powinniśmy jej czytać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to obejrzyj sobie wykład pt" Uwalnianie od przeklenstwa"
   Myslisz że teksty piosenek przypadkowo niosą tyle negatywnych emocji ? Diabeł o tym wie że jesli ludzie namietnie bedą nucić dany utwór z danym tekstem to to będzie wpływać na ich życie.
   Nie mowię tu że wszyscy teksciarze to jacyś satanisci, ale mogą być zwyczajnie pod wpływem złego ducha nie będąc tego swiadomym.

   Usuń
  2. Ta piosenka wcale nie jest odtwarzana w stacjach radiowych.
   Nie mnie jednak dałeś mi trochę do myślenia.

   Usuń
  3. Ale masz np. Kukulską spiewajacą wierność jest nudna.
   Kiedyś leciało to w radio a pewien ustatkowany facet koło 40 mowi fajnie spiewa, a mnie mało co w srodku nie skeca, bo ch..j z tego że ladnie spiewa ale o czym spiewa. Pozniej setki tysiecy ludzi to nuci no i faktycznie w podswiadomość wnika treść że wierność jest nudna. Tak to własnie działa, zadnej filozofi nie ma w tym. A jesli w podswiadomość to wniknie to wiadome że satysfakcja z jednego partnera będzie maleć maleć aż pojawi się zdrada, jedna pózniej druga, trzecia, a za dradą ida szkody duchowe.
   Zadnej filozofi w tym nie ma, a baranki ida na rzez, dlatego kiedyś słowa z Pisma ktore brzmią mniej wiecej baranki na rzez prowadzone bo brak im poznania, czy wsrod was są wilki w owczych skórach brzmialy dla mnie jak jakaś abstrakcja, dopiero po uzmyslowieniu sobie tych faktów dotarło do mnie ze nie jest to żadna abstrakcja a prawdziwa rzeczywistość.

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.