piątek, 27 grudnia 2013

Co dalej z kometą ISON

Teraz kiedy już w święta nic się nie wydarzyło a miało, część osób wylewa pomyje na autorów kanałów YT, na których dowodzono proroczego znaczenia komety ISON.
Żadna z krytykujących osób nie robiła tego  w listopadzie, ani przed świętami.
 Część specjalistów od astronomii wypowiadała się, iż ISON wpłynie na pole elektromagnetyczne Ziemi.
Dotychczas nie wydarzyło się prawie nic. Prawie...oprócz tajfunu na Filipinach w skutek, którego zginęło "bagatela" 10 tys osób. Prawie, poza anomaliami pogodowymi w Egipcie, Izraelu. Nikt nie jest w stanie powiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Mamy 27 grudnia i jest spokój. Czy ISON była nazbyt rozdmuchaną medialnie kometą? być może.
Wiele osób ma nawet podejrzenie stanowiące o fałszywej fladze. Kto wie, czy ISON nie była zwodzeniem w które wciągnięto kolosalną liczbę osób, aby nikt nie traktował poważnie chrześcijan mówiących o ponownym przybyciu Jezusa.

Teraz druga strona medalu. Jest wiele materiałów w necie udowadniających przeżycie komety. To, że nic się nie wydarzyło w święta nic nie znaczy. Kometa po prostu mogła zmienić trajektorię co wydłuży jej lot. Doszły jeszcze nowe fakty, o których nie będę pisał w tej sytuacji. Przypominam jedynie przy tej okazji o tym, że deszcz meteorytów był zapowiadany między świętami a 7 styczniem.
Wg moich informacji pewne zdjęcia grudniowe ISON są w USA zakazane. Nie wiem ile w tym prawdy.

23 grudnia zaobserwowano takie oto zdarzenie:Poniżej zdjęcie z Minnesoty podobno z dzisiejszego wieczoru
Poczekamy, zobaczymy. Osobiście nie przekreślam tej komety. Być może nic się nie wydarzy, ale też bardzo dziwnym jest cisza w związku z wysłaniem przez Chiny sondy na księżyc. Pewnie część z Was jest nawet teraz zaskoczona takowa informacyją. 6 grudnia wylądowała chińska sonda na Księżycu. Normalnie w takich sytuacjach jest wiwat i szum medialny. Tym razem cicho sza.


 Start:
Lądowanie:

Nie wiadomo w jakim celu została wystrzelona akurat w tym czasie kiedy ISON ma się zbliżyć do Ziemi, tą sondę

Teraz pozostaje nam czekać na dalszy bieg wydarzeń. Nie znudzonych a zainteresowanych kometą ISON zapraszam na forum-chrzescijan.pl


7 komentarzy:

 1. 3 sprawy

  1) Przypowieść o 10 pannach, 5 roztropnych a 5 nie. Polecam przeczytać dlaczego tylko 5 dostało się na wesele. Brakło im oliwy, wiary, nam nie może, przypowieść mówi o tym, że Oblubieniec się "spóźniał, nie zapominajcie o tym.

  2) To jest śmieszne jak ktoś naprawdę się stara, robi filmiki, kompletnie bezinteresownie poświęcając swój czas a jak niestety źle coś zinterpretował to zaraz pomyje wylewają na niego przeważnie te osoby, które NIC nie robią dla PRAWDY. Kurcze, nikt nie jest nieomylny a strasznie nie lubię takiego zachowania, to mocno nie chrześcijańskie.

  3) Być może Ison ma faktycznie znaczenie, ale pewne grupy za wszelką cenę fałszują informacje o niej, dodają niestworzone rzeczy aby zmylić ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Przypowieść o 10 pannach, 5 roztropnych a 5 nie. Polecam przeczytać dlaczego tylko 5 dostało się na wesele. Brakło im oliwy, wiary, nam nie może, przypowieść mówi o tym, że Oblubieniec się "spóźniał, nie zapominajcie o tym"- to są słowa, których dziś potrzebowałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wyrabiam z pisaniem, za dużo obowiązków, ale mądrze prawicie.
  Ostatnimi czasy coraz więcje osób pisze, że Pan Mlody celowo się spóźnia aby dołączyła do niego jak największa liczba osób.
  Najpierw był 2012 teraz ISON jest. W 2012n nic się nie sprawdziło i ludzie dalej zaczęli grzeszyć. Teraz może być podobnie. Nic się nie dzieje, tak więc ludzie myślą: "hulaj dusza, piekła nie ma".

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie znaki maja swoje znaczenie a niektozy as w goracej wodzie kapani

  OdpowiedzUsuń
 5. Z mojego otoczenia NIKT nie wie co to jest Ison i nie słyszał o żadnej komecie... Dziwne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i to daje do myślenia. Ba, nawet w internecie poza zmianynaziemi.pl, Jarkiem Kefirem oraz oczywistym zajęciem się problemem przez portale astronomiczne nikt o tym nie pisał w Polsce.
   Póki co w żaden sposób nie można jednoznacznie ocenić ISON.

   Usuń
 6. Parę spraw:
  1. O lądowaniu na księżycu mówiono w telewizyjnych programach informacyjnych. Nie było o tym bardzo dużo. Tylko 30 sekundowa wzmianka z nagraniem.
  2. Ison to zwykła kometa. To, że piszą o niej w tych serwisach jest wynikiem budowania co roku sztucznej sensacji. Tylko raz na większą a raz na mniejszą skalę. Zresztą jakby tam pisano tylko same fakty, to by nikt tych stron nie czytał. Podobnie z filmami. Budując sztuczną sensację można od razu zarobić na ciekawym temacie na YouTube.
  3. Podane wyżej zdjęcie przebadałem i było modyfikowane. To co zostało tam wstawione pozostawiam waszej intuicji.

  Ta cała sytuacja pokazuje, że nie można każdej sensacji podłączyć pod Biblię. Proroctwa biblijne są trudne i wymagają olbrzymiej wiedzy o świecie, Bogu, szatanie, historii, nauce itd. by móc jednoznacznie stwierdzić, że żyjemy w czasie wypełniania proroctw. Rzeczą charakterystyczną dla proroctw jest to, że dopiero po fakcie będzie można je zrozumieć na 100%. A jakoś wszyscy blogerzy, forumowcy, autorzy stron internetowych i filmów co roku mówią, że to dziś, a okazuje się, że jest jak zawsze. Szkoda, że tak jest tutaj, bo blog miał duży potencjał, a niestety nadmiar informacji obniżył ich jakość i zamiast detektywa prawdy mamy detektywa sensacji.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.