niedziela, 1 grudnia 2013

Miernik dobra, czyli kto wejdzie do Królestwa Niebieskiego

Myślę, że ten filmik doskonale pokazuje kto godzien stanąć przed Bogiem, a przy okazji obnaża przeciwników Pawła jako zwodzących ludzi. Nie mam na myśli tych, którzy tylko negują Pawła (zwodzonych), ale tych którzy propagują na swoich stronach negacje Pawła (zwodzących) a jest takich stron kilka i to nie tylko w polskim necie. np ta: http://www.problemswithpaul.com/

Mnie ciężko jest z tym notabene zabawnym częściowo filmem się nie zgodzić:o głównie na Pawle opiera się powyższe prawo, na którego podstawie prawdopodobnie będziemy oceniani na sądzie. Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale im więcej czytam zarówno apokalipsy jak i innych ksiąg, tym bardziej przekonuje się do Pawła. Póki co badam temat tego kontrowersyjnego apostoła na którym psy wieszają także ateiści.

Co do zbawienia i porwania. Wielu z Was pisze, że jest niegodnych. Wszyscy nie jesteśmy godni, gdyż wszyscy grzeszyliśmy. Jedni mniej drudzy więcej, ale to wiata w Jezusa Chrystusa i jego naśladownictwo daje nam szanse zarówno na porwanie jak i na zbawienie. Nie okradajmy się z nadziei.


11 komentarzy:

 1. ten film jest niesamowity, pokazuje jak bardzo łaska Boża jest nam potrzebna. Co z tego, że całe życie robimy co możemy dla Boga. Ok, nie da się ukryć, że na pewno jest to widziane dobzre, ale kurcze... widzieliście tego ostatniego? Skruszony był! Nie wymądrzał się, nie pyszył... wiedział co miał ma sumienu, ale ŁASKA BOŻA go zbawiła. Wymowne było wyrzucenie jego teczki,to pokazuje jak bardzo błądzimy w naszych życiach. Filmik swietny! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś strasznie pewny siebie Piotrze :) Ostatnio pisałeś, że nieważne jak kto zna Biblie, ale najważniejsze jest to jakimi jesteśmy ludźmi, czyli najważniejsze są nasze uczynki. Gdyby ktoś był dzieckiem Bożym to nie miałby na sumieniu tylu złych uczynków co ostatni człowiek z filmu. Jezus pisze, że 'po owocach ich poznacie'. Czy szatan nie jest stworzeniem Bożym ? W takim razie czy sądzisz, że gdyby się ukorzył Bóg by mu wybaczył ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak tytułem wstępu: ok 100% Twoich wypowiedzi jest atakami na moją osobę. Masz jakieś zlecenie?

   A teraz odniesienie:

   "Jesteś strasznie pewny siebie Piotrze"

   po czym tak wnioskujesz?


   "Ostatnio pisałeś, że nieważne jak kto zna Biblie, ale najważniejsze jest to jakimi jesteśmy ludźmi, czyli najważniejsze są nasze uczynki"

   Oczywiście i to podtrzymuje. Nie znajomość Biblii będzie kryterium bo inaczej można by się ja wyuczyć na pamięć i mieć gwarancję zbawienia. Bez dobrej woli a więc naśladownictwa Jezusa nie będziemy zbawieni. "Nie każdy, który mi mówi Panie wejdzie do królestwa niebios". Jesteśmy zbawieni z łaski na podstawie uczynków. Jeśli mimo poznania Biblii Twoje uczynki będą nie dobre, to popełniasz grzech przeciw Duchowi Świętemu. Najcięższy.


   "Gdyby ktoś był dzieckiem Bożym to nie miałby na sumieniu tylu złych uczynków co ostatni człowiek z filmu."

   Tu nie jest ważna ilość "tylu", ale skrucha, brak dumy. Zauważ jak jego poprzednicy byli pyszni, zadufani.


   "Czy szatan nie jest stworzeniem Bożym ? W takim razie czy sądzisz, że gdyby się ukorzył Bóg by mu wybaczył ?"

   nie wiem tego....

   Usuń
 3. Uwaga nie będę publikował komentarz ad persona. Byłem świadomy włożenia kij w mrowisko ponieważ 35% czytających mojego bloga to zdecydowani przeciwnicy Pawła.

  Odpowiadam na jeden nie opublikowany komentarz będący częściwo atakiem na osobę a nie do końca na temat. Prezentuje część rzeczową:

  "
  Na mój rozum owy duch musiał by mi się objawić, działać a ja bym musiał kwestionować jego moc i wystąpić otwarcie przeciwko Bogu."

  Moją odpowiedzią jest cytat poniżej;


  "Jan Kalwin napisał: Mówię więc, ten grzeszy przeciwko Duchowi Świętemu, który opanowany przez moc prawdy Bożej nie mogąc powoływać się na niewiedzę, jednak świadomie opiera się, a wyłącznie ze względu na opór."


  Rozumiem to właśnie w ten sposób, ze jeśli ktoś jest opanowany przez moc Prawdy Bożej, czyli znający Biblie opiera się jej, to oznacza, że czyni grzech cięzki. Nie jest to mój wymysł, Znam ten cytat Kalwina. Jesli ktoś uważa inaczej to proszę napisać chętnie podyskutuje sam siebie uświadamiając. Wszak rozmowy kształcą :-)
  Pozdrawiam Wszystkich w Jezusie Chrystusie

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze pozostaje kwestia objawienia Ducha Świętego. Czy objawienie Ducha polega na pojawieniu się istoty Duchowej? nie. Wg mnie nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. i jeszcze jedna sprawa bo akurat nad tym pracuje.
  Napisałeś Arturze:

  ""Gdyby ktoś był dzieckiem Bożym to nie miałby na sumieniu tylu złych uczynków co ostatni człowiek z filmu.""

  A czy mówi Ci coś tzw Dobry łotr? ten który wisiał na krzyżu obok Jezusa Chrystusa? z uczynków był zbawiony łotr? jak może łotr być zbawiony z uczynków...?
  A jednak, może Ci się to nie podoba, ale Jezus go zbawił:

  "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju"

  OdpowiedzUsuń
 6. Za grzech jest śmierć. Każdy człowiek zasłużył na śmierć, potępienie Boże. Więc jedynie łaska Boża jest wstanie nas uratować. Nie wiem dlaczego podważacie Słowo Boże, wycinacie to co dla Was nie jest miłe. Słowo Boże jest w pełni prawdziwe. Zbawienie jest z łaski ale nie każdy kto mówi że narodził się na nowo jest zbawiony ponieważ nie widzimy jego serca.

  Zagadnienie dotyczące zbawienia z uczynków i z wiary, bądź też z samej wiary, jest trudne, ponieważ w Biblii jest z pozoru wiele sprzecznych cytatów. Porównaj cytaty z Listu św. Pawła do Rzymian 3:28, 5:1, i jego listu do Galatów 3:24 z cytatem z Listu św. Jakuba 2:24. Niektórzy widzą różnicę między nauką Pawła (który głosił zbawienie z łaski), a Jakubem (mówiącym o zbawieniu przez wiarę i uczynki). W rzeczywistości Paweł i Jakub wcale nie mieli innej opinii na ten temat. Jedyny punkt niezgody, o którym wspominają niektórzy, dotyczy relacji między wiarą a uczynkami. Według teologii Pawła usprawiedliwienie jest jedynie wtedy, kiedy uwierzymy (List do Efezjan 2:8-9), podczas gdy Jakub wydaje się mówić, że usprawiedliwienie jest z wiary i z uczynków. Na ten wyraźny problem odpowiedzią jest wnikliwa analiza słów Jakuba. O czym Jakub tak naprawdę mówił? Jakub starał się wykazać błąd twierdzenia, że człowiek może wierzyć bez żadnych dobrych uczynków (List Jakuba 2:17-18). Jakub podkreśla, że prawdziwa wiara w Chrystusa spowoduje, że zmieni się nasze życie i będą w nim dobrze uczynki (Jakuba 2:20-26). Jakub nie mówi, że usprawiedliwienie jest z wiary i z uczynków, a raczej, że człowiek, któremu naprawdę odpuszczone są winy, ponieważ uwierzył, będzie czynił dobre rzeczy w swoim życiu. Jeśli ktoś twierdzi, że jest wierzący, a nie robi nic dobrego, najprawdopodobniej nie uwierzył naprawdę w Chrystusa (List św. Jakuba 2:14, 17, 20, 26).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo i tj rzeczowa bez emocjonalna wypowiedź, bez ataku personalnego. Tj chrześcijanin!
   Emocje w ataku Pawła pochodzą ze ślepej wiary w bożków piszących teksty wywracające Biblię do gry nogami. Przerobiłem to na Korwinie mikke walcząc jak lew na forach, komentarzach znanych portali. Wierzyłem w korwina a nie w Jezusa.   Adam jw przedstawił problem z Pawłem i rozwiązanie:

   "Według teologii Pawła usprawiedliwienie jest jedynie wtedy, kiedy uwierzymy (List do Efezjan 2:8-9), podczas gdy Jakub wydaje się mówić, że usprawiedliwienie jest z wiary i z uczynków. Na ten wyraźny problem odpowiedzią jest wnikliwa analiza słów Jakuba. O czym Jakub tak naprawdę mówił?"..

   Usuń
 7. Bardzo ładna i konkretna odpowiedz Adama wręcz precyzyjna.Strasznie zbłądzili nasi co nie którzy bracia i na dodatek odciągneli wielu ludzi od prawie całego nowego przymierza i nauk apostoła Pawła które nie są wcale sprzeczne ewangeliami i okazaną nam łaską Boga. np: Gdy cię ostatnią obrażano Piotrze na zbawienie.com bo czytałem te komentarze wyśmiewano twoją obronę i zmianę decyzji co do apostoła Pawła.Właściciel forum przetoczył werset biblijny że apos.Paweł dał współczesnym ewangelistą i duchownym zielone światło do używania imienia Pana Jezusa do wypędzania demonów i takich tam różnych chodzi o magiczną formułkę imienia Jezus i to było wyszydzone.To spójrzmy może co na ten temat piszę w ew.Marka16:15-17 zacytuje może 17: "a tym którzy uwierzyli będą towarzyszyć takie znaki:W moim Imieniu będą wyrzucać demony,będą mówić nowymi językami, będą brać węże nadto im nie zaszkodzi choćby coś trującego wypili będą nakładać ręce na chorych i będą się dobrze mieli." Za chwilę wyrzucą ew.Marka bo uznają że podlega doktrynie św.Pawła! Trzeba tym ludziom pomóc i to koniecznie bo to są nasi bracia nie możemy z nimi walczyć i się kłócić mamy się wszyscy miłować.Seba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witryny zbawienie.com już nawet nie czytam. Forum tym bardziej.
   Owo forum zionie nienawiścią do każdego kto nie zgadza się z autorem powyższych stron. Miałem niejeden niemiły mail od bojówkarzy tego Pana. Atakują ponieważ prawda boli. Ja nie pisuje do H.K jak to zwodzi innych. Podejrzewam, że moi czytelnicy również. Podejrzewam, ze po tej wypowiedzi nagle się okaże że H.K dostał mase niemiłych maili. O dziwo naśmiewają się ale reguralnie czytają mój blog i forum :-)
   Powiem tak: to drzewo daje złe owoce.

   Co do Marka i innych. Powtarzam to ostatnio często: pozbyto się Pawła, Łukasz jako jego ucznia. Inni z kolei nie akceptują ST ponieważ mawiają, że to nie ten sam Bóg co w NT. Co wtedy zostanie? Ewangelia Jana i Mateusza tylko? wszak dzieje apostolskie tez są podejrzane. ZA kilka miesięcy i Jan będzie na celowniku jak znam życie. I kto zostanie na końcu? H.K. - bóg.


   Do nowych różnić między mną a H.K doszła jeszcze bestia - Islam. On postrzegał do tej pory bestię jako syjonizm nie widząc potęgi Islamu. Pierwszej po chrześcijaństwie wielkiej religii. Islam będzie odgrywał kluczową rolę w czasach końca.

   Usuń
 8. ZA kilka miesięcy i Jan będzie na celowniku jak znam życie....To ci powiem że dziwie się czemu jeszcze nie zniknęła ew.Jana z ich kanonu.Jana 1:16-17" Ponieważ z Jego pełni my wszyscy otrzymaliśmy,i to łaskę za łaską.Bo Prawo zostało nadane przez Mojżesza zaś łaska i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa"

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.