poniedziałek, 25 listopada 2013

3 dni ciemności, znak porwaniaFilm powstały w kooperacji Forum Chrześcijan

Niechaj patronuje mu cytat z Amosa:

3
"(7) Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom."

 

9 komentarzy:

 1. A czy to nie jest tak, że nasz Pan zapowiedział swoje powtórne przyjście, w ten sposób, że w międzyczasie nikt Go nie zobaczy, ani nie usłyszy?
  Zapewne dlatego tak to zaplanowali Z Bogiem Ojcem, żeby ci, co czytają i znają Pismo św. nie ulegali fałszywym zwiedzeniom. Więc skąd te objawienia?

  Jana 14:19 Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy, ale wy mnie zobaczycie, ponieważ ja żyję i wy żyć będziecie. (20) W owym dniu będziecie wiedzieć, że ja jestem w jedności z moim Ojcem, a wy w jedności ze mną, ja zaś w jedności z wami.

  Mat. 23:39 Bo mówię wam: Odtąd na pewno nie będziecie mnie widzieć, aż powiecie: 'Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Boga!'

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "(28) A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia.
   (29) Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha.
   (30) I ukażę znaki na niebie i na ziemi, krew, ogień i słupy dymu.
   (31) Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana.
   (32) I to się spełni, [że] każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego będzie zbawiony, bo na górze Syjon i w Jeruzalemie będzie zbawiony każdy, tak jak to Pan zapowiedział, i ci, których powołał Pan a którym głoszono dobrą nowinę.
   "

   Usuń
  2. Proroctwo Joela? Bardzo ciekawe. Objawione przez Boga ok. 2700 lat temu... Dotyczyć może czasów ostatecznych. Wielki Dzień Pański - dzień kary dla świata? Powtórnego przyjścia Naszego Pana?
   Ale Jezus zaznaczył, ze nikt go nie zobaczy, aż do powtórnego przyjścia...

   Usuń
  3. "Objawione przez Boga ok. 2700 lat temu..."

   Proroctwa Izajasza i Daniela dotyczyły czasów ostatecznych i również były spisane przed n. Jezusa.

   Ten cytat:

   "Jana 14:19 Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy, ale wy mnie zobaczycie, ponieważ ja żyję i wy żyć będziecie. (20) W owym dniu będziecie wiedzieć, że ja jestem w jedności z moim Ojcem, a wy w jedności ze mną, ja zaś w jedności z wami.

   Mat. 23:39 Bo mówię wam: Odtąd na pewno nie będziecie mnie widzieć, aż powiecie: 'Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Boga!' "

   Może się tyczyć apostołów.

   Usuń
  4. i raczej tak jest:

   "Tekst jasno przestawa podmiot:

   (37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. (38) Oto wasz dom zostanie wam pusty. (39) Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. (Ew. Mateusza 23:1-39, Biblia Tysiąclecia)

   Kiedy Jerozolima ujrzała Jezusa

   (12) Nazajutrz wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, (13) wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw. Wołali: Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie oraz Król izraelski! Jana 12


   Słowa Padają do JEROZOLIMY a nie do IZRAELA.

   Co Jerozolima ma powiedziec - DOKĄŁDNIE to samo vo powiedział prorok i dokładnie to samo co MÓWI JEROZOLIMA na tydzień przez wjazdem Jezusa do niej.

   Jak wiemy Jerozolimczycy WIDZIELI JEZUSA po tych słowach -   W grece jest to jeszcze wyraźniejsze!
   23:39 λέγω γὰρ ὑμῖν οὐ μή με ἴδητε ἀπ᾽ ἄρτι ἕως ἂν εἴπητε Εὐλογημένος ὁ ἐρχόμενος ἐν ὀνόματι κυρίου

   Fraza apo arti - onacza DOSŁOWNIE TEN moment!
   Jest to określenie chwili w której się wypowiada słowa. dotyczy terażniejszości.

   Jezus mówi - powidam wam nie ujżycie mnie OD TERAZ dopóki nie powiecie ....

   Tam nie ma - OD jakiegoś czasu albo od czasu wydarzenia ale od tej obecnej chwili:

   nie ma tłumaczenia które by to oddawało inaczej.
   "


   Po pierwsze ewidentnie widać, że dotyczyło to Jerozolimy, a po drugie ten cytat został wyrwany z kontekstu.
   Zawsze jak cytujecie coś przeczytajcie kontekst, to co było napisane trochę wcześniej i trochę po.

   Usuń
  5. Napisałaś:

   "Proroctwo Joela? Bardzo ciekawe. Objawione przez Boga ok. 2700 lat temu... Dotyczyć może czasów ostatecznych. Wielki Dzień Pański - dzień kary dla świata? Powtórnego przyjścia Naszego Pana? "

   Historia proroctw sięga Adama i Ewy:
   "(15) Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę. "

   Te słowa prorocze zostały wypowiedziane 6000 lat temu. Po 4000 lat wypełniła się jego część a po 6000 wypełni druga część.

   Jest więcej takich zapowiedzi z czasów ST.

   Usuń
 2. Jak pisałam 2700 lat temu i żę skoro najprawdopodobniej dotyczy ono czasów ostatecznych, miałam na myśli wielkość i pewność Bożego Słowa na wieki wieków. Przepraszam, źle to zabrzmiało w tym kontekście. Dziękuję Ci za wyjaśnienie mi moich wątpliwości, ucze się dopiero to wszystko analizować...
  Zagłębię sie w to bardziej. Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam Ci się Piotrze, że mi takim objawieniom, które nie pochodzą bezpośrednio z Pisma Świętego, i nie są cytowanym Słowem Naszego Pana, kiedy jeszcze chodził i nauczał, trudno dać wiarygodność. Ufam tylko temu, co zapisane jako Słowa Boga Ojca oraz temu, co napisali uczniowie Naszego Pana, którzy Go bezpośrednio cytowali. Po tym, co robił z nami szatan, podszywając się pod Maryję, Jezusa w KRK, podczas objawień w Medjugorie, w Fatimie, mam w sobie za dużo nieufności i podejrzliwości co do późniejszych i ówczesnych widzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również spoglądam krytycznie, aczkolwiek trzymam się powyższych proroctw również...

   Ostatecznie: nie odrzucam tego i nie do końca przyjmuje. Czekam na to co będzie się działo od 28.12 do tzw Bożego Narodzenia.

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.