niedziela, 17 listopada 2013

Demony są wypędzane na słowo Jezus a nie Isus

Uświadomiłem sobie to dzięki kilku forumowiczom na forum-chrzescijan.pl:

http://forum-chrzescijan.pl/index.php/forum/wiara-w-praktyce/338-uzdrowienie-w-imie-jezusa-chrystusa

i tutaj:

http://forum-chrzescijan.pl/index.php/forum/demony/293-uwolnienie-w-afryce

Faktem jest że reagują na Jezus i przez 2 tysiące lat tak reagowały. Osobiście zmieniam imię w moich tekstach na - Jezus.

Jeszcze jest inna kwestia, widziałem wczoraj w co prawda w komercyjnym serialu "Biblia", podczas ukrzyżowania Jezusa napis  Iesus - król żydowski. Nie Isus.Oryginalna Biblia Jakuba posługiwała się imieniem Iesus

Czyli czytając "Iesus" wymawiamy nie chcący tak czy owak Jezus. Na tej podstawie są wypędzane demony a nie na słowo Isus.

Poza tym jestem w trakcie dokopywania się do materiałów świadczących, że Isus = Zeus - mitologiczny szef bogów (upadły) jak równiez zbieżności imienia bogini Isis z Isus. Kolega anglista powiedział mi, że "u" wymawia sie czasem jak "i". Tak więc Isus - może być Isis.

Na razie nic nie publikuje ze względu na sporą odpowiedzialność takiego twierdzenia.
Zdaję sobie sprawę z zamieszania, ale faktem niepodważalnym jest wypędzanie demonów imieniem Jezus.Mamy jeszcze potężną  firmę   Asus i ich produkt Zeus.

"
Zeus jest częścią LGA 2011 płyta główna i części dual-grafika moloch, z chłostą sexy radiatory na stronie. Płyta ma ten sam tri-chip DIGI + sprzęt zasilania ASUS VRM jak P9X79 serialu i może obsłużyć do 128 GB pamięci DDR3 na jego 8 gniazd DIMM.
Dwa 28nm PCIe Gen-3 GPU (przepraszam za to, że niespecyficzne) są rzeczywiście przylutowane do płyty głównej PCB sam, z ich GDDR5 owinięty wokół nich i cztery złącza zasilania PCIe (2x 8-pin, 2x 6-pin) ustaloną na dole . Ponieważ rozszerzenie całej szerokości płytki drukowanej, X79 PCH został przeniesiony wyżej, tylko w gniazda procesora.
Wszystko to sprzęt jest następnie umieszcza w srebro i złoto (kolor, nie metal) anodowane radiatory. Nie ma gniazda PCI-Express rozszerzeń, ale kogo to obchodzi, gdy można zbudować światy tylko, low profile, wysokiej wydajności multi-GPU system"

http://rog.asus.com/116882012/news/asus-zeus-concept-motherboard-with-dual-gpu-onboard/

Tutaj jeszcze ciekawy link, ale firma porównuje Zeus-Jezus

http://zeus.jesus.cam.ac.uk/

Wygląda to na celową profanację.

Jeszcze kwestia Greków i prawosławia.
Tam posługują się imieniem Isus.
Pozostaje pytanie czy oni zostali wprowadzeni w błąd, czy imię nie ma znaczenia przy wypędzaniu demonów....

Tutaj utwór pt Isus Isus

Czy nie jest to tak, że Rumunia, Serbia, Grecy zostali doświadczeni w swej historii  ponieważ czcili Isis?
Isis=Mary
 ciężko ocenić, może jest to już rozdrabnianie się z literkami naszego Pana.

Polska została potężnie doświadczona poprzez kult Marii.

Tutaj demony są wypędzane przez kapłana prawosławnego, który tego dokonuje przedmiotem bałwochwalstwa - krzyżem, co można uznać za ten sam sposób wypędzania demonów co przez watykańskich egzorcystów:


Tutaj nawet nie usłyszałem imienia Isus. Kapłan wypędza krzyżem i jakimiś bacikami. W tle pełno obrazów z Izydą.Mat 12:24-29 "(24)

(24) Faryzeusze zaś, usłyszawszy to, powiedzieli: - On wyrzuca czarty mocą Beelzebula, władcy czartów. (25) A Jezus, wiedząc, co mieli na myśli, powiedział: - Każde królestwo, które niezgoda rozdziela, ulega spustoszeniu. I żadne miasto albo dom, które niezgoda rozdziela, nie ostoi się. (26) A jeśli szatan wyrzuca szatana, to rozdzieliła ich niezgoda. Jakżeż więc ostoi się ich królestwo? (27) Jeżeli zaś Ja wyrzucam czarty mocą Beelzebula, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. (28) A jeśli Ja wyrzucam czarty mocą Bożą, to przyszło do was królestwo Boże. (29) A czy ktoś może wejść do domu mocarza i zagrabić jego mienie, jeżeli wpierw go nie zwiąże? Wtedy (dopiero) ograbi jego dom.


1. Jezus  wypędzał demony mocą Bożą (nie za sprawą diabła, Belzebuba jak twierdzili jego wrogowie)
2. Faryzeusze , „ich synowie” również wypędzali demony i to skutecznie co robią do dziś ich następcy - egzorcyści watykańscy. 

 Grecy, Rumuni, Rosjanie, Serbowie są tak samo zwiedzeni jak my. Żadem z kościołów w tych krajach nie buntuje się przeciw systemowi szatana. Bieda doświadczyła tak samo Grecje jak i Polskę. Kraje bogate to kraje protestanckie.

29 komentarzy:

 1. Szanowny Piotrze,
  jesli możesz i wyrażasz na to chec to proszę odpowiedz mi jak ma się w tej kwestii dzialalność H.Kubika, bo to on był propagatorem tego imienia, i podejrzewam że to ze w zgledu na jego opinię w tej sprawie używaleś imię Isus a nie Jezus.
  Ze swojej strony to przyznam ze mi to troche odpoczatku nieleżało to co w tej kwestii wypowiadanych przez HK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ukrywam, że H. Kubik był dla mnie chcąc nie chcąc przewodnikiem duchowym.
   Obecnie w trakcie poszukiwań dokonuje remanentu myślowego o czym napisałem tutaj:

   http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/11/piotr-zimbarder-henryk-kubik.html

   Do punktów z tego linku dołącza imię - Jezus.

   Jednak sam H.K, z tego co widzę na jego forum, zmienia zdanie co do piekła, ostatnio umieszczając obrazki jeziora ognistego, widząc że jednak będzie kara w ogniu piekielnym.

   Chcę ominąć w tym podsumowaniu moje podejrzenia a koncentruje się na zmianie mojego podejścia.

   Przy tej okazji warto dodać, że TYLKO I WYŁĄCZNIE JEZUS CHRYSTUS JEST NASZYM PRZEWODNIKIEM. Widzenie w człowieku przewodnika jest batem na samego siebie.
   Strona zbawienie.com jest tak samo wartościowa jak i niebezpieczna. Jak wspominałem często z niej korzystam, ale ja JUŻ wiem co mogę wybrać.
   Dlaczego niebezpieczna? ponieważ powoduje, że nie musisz czytać Biblii a czytasz kogoś interpretacje.
   Strona ta jest świetną pozycją wyjściową ale dla osób świadomych. Jest tam wiele zarchiwizowanej Prawdy.
   Natomiast teksty autora strony są juz czasem kontrowersyjne.

   Sam H.K wziął na siebie bardzo dużą odpowiedzialność przed Bogiem dokonując rewolucji biblijnej w wykasowaniu Pawła, Łukasza, Amena, Jezusa, Piekła itd

   "A jeźliby kto ujął ze słów księgi proroctwa tego, odejmie też Bóg część jego z księgi żywota i z miasta świętego, i z tych rzeczy, które są napisane w tej księdze"

   To tyczy się również mnie i wielu innych wprowadzających coś nowego w rozumieniu Biblii. Jeśli ktoś z nas się pomyli, to zapewne Bóg pierwsze co zrobi to zajrzy w serce tej osoby, czy zrobiła to celowo i czy słusznie.
   My, ludzie, musimy być ostrożni we wchłanianiu tekstów i lepiej się nam jest trzymać głównej linii. Dlatego np Pawła nie wykluczam ani popieram.

   Usuń
  2. "A jeźliby kto ujął ze słów księgi proroctwa tego..."- jak się nie mylę to dotyczy Objawienia a że Objawienie jest ostatnią księgą więc pisze na końcu i odnosi się wrażenie jakby to całej Biblii dotyczyło? Moim zdaniem nie wolno zapominać kto uznał za kanoniczne Ewangelie tylko dwóch apostołów Isusa/Jezusa a resztę odrzucił i nazwał apokryfami. Jakim niby prawem to zrobił? Ja też zastanawiam się nad imieniem ISUS, JEZUS. statnio mówię ISUS ale mam na myśli syna Boga Ojca. Zastanawiałem się też nad "modlitwą wzorcową". Dlaczego wzorcowa? Czy to nauka biblija czy jakieś sekty czy religii? Amen również nie używam a mówię "niech tak się stanie". W Objawieniu "Amen" jest użyte z dużej litery w środku zdania. Dlaczego? Wolę mówić "niech tak się stanie" Pozdrawiam Cię Piotrze.

   Usuń
  3. BT 2P 3.15- 17" ... a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według DANEJ !! MU MĄDROSCI napisał do was, (16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich TRUDNE DO ZROZUMIENIA pewne sprawy, które ludzie NIEDOUCZENI i mało utwierdzeni OPACZNIE !! tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma,NA WŁASNĄ ZGUBĘ !! (17) Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, STRZEŻCIE SIĘ, abyście dając się uwieść BŁĘDOM tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do UPADKU." BT.Ga Tak i amen.Czyzbysmy teraz musieli wobec takiego stwierdzenia podwazyc Piotra,i tak po kolei reszte,no i własciwie okaze sie,ze kto wie jak to jest z tą Biblia. Zachęcam jak najszybciej do zostania ZANURZONYM w imię PANA JEZUSA, w to jedyne imie, na które zegnie się wszelkie kolano na niebie i na ziemi i pod ziemią.Alleluja .Chwała JEZUSOWI.Wiem,że zanurzają tak Ełku we wspólnocie w Duchu Apostolskim. Pozdrawiam w PANU.Terenia

   Usuń
 2. Chciałbym zaznaczyć że dużo w mediach i filmach hollowod-dzkich wymawia i nadużywa się słowo Jesus co jest zakazane w biblii wiadomo że nic się nie dzieje przypadkowo "Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy" Pozdrawiam wszyskich poszukiwaczy prawdy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze tak jak ktoś napisał pojawia się problem ośmieszenia samych siebie i wiary, przy przekonywaniu naszych znajomych, rodziców kiedy posługujemy się imieniem Isus.

   Usuń
 3. Piotrze, co do imienia, otóż moim zdaniem w każdym języku jest ono poddane modyfikacji. Przykład w polskim jest imię Jan w angielskim takie imię wymawiamy jako Dżony.
  A zatem imię zbawiciela przez wieki i w różnych narodach ulegało i nadal ulega modyfikacjom.
  Natomiast to co identyfikuje zbawiciela to fakt, że Jest Synem Boga, że żył jako człowiek, który przestrzegał wszystkich praw Boga, a zatem za jego słowami szły czyny. Także że umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał aby nas wyzwolić.

  Co wiemy o Zeusie. Jest on szefem innych bogów, płodził potomstwo z ziemskimi kobietami. Nie umarł za ludzkość, a jego potomkowie to przywódcy potężnych państw, narodów, ludzkości i wojownicy.

  A zatem podczas egzorcyzmu, ważne jest jaki życiorys kryje się pod imieniem. A nie jak poprawnie jest ono wymieniane.

  I tak książka "Kod da Vinci", jest przykładem aby zastąpić Syna Bożego Zeusem. Dlaczego??
  Otóż w tej książce jest bluźniercza teza jakoby, Jezus/Isus, Chrytus, SPŁODZIŁ POTOMSTWO Z ZIEMSKĄ KOBIETĄ I TO POTOMSTWO ma sprawować władzę nad ludzkością. Czyli następuje otwarte podrabianie życiorysu Zbawiciela zawartego w Ewangeliach na życiorys Zeusa. I fakt imienia to kwestia drugorzędna.

  Co do podobieństwa imienia Isus czy Isis. To przecież jedno to imię męskie a drugie żeńskie. A zatem, tutaj płeć powoduje, że ciężko te imiona nie odróżnić.

  Cyryl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cyrylu

   Kogo jak kogo, ale Twoje zdanie sobie cenię, z kilku powodów:

   1. Okazujesz kulturę mając odmienne zdanie
   2. Przedstawiasz argumenty nie atakując osoby w przeciwieństwie do wielu niskiej kultury osób uważających się za chrześcijan.

   "Piotrze, co do imienia, otóż moim zdaniem w każdym języku jest ono poddane modyfikacji."

   Temat Isusa przeszkadza mi od kilku tygodni.
   Zgadzam się, ponieważ sam często mówiłem , pisałem ostatnio Marydowi np że jest Piotr, Peter, Pietja, Pietro.

   "Co do podobieństwa imienia Isus czy Isis. To przecież jedno to imię męskie a drugie żeńskie. A zatem, tutaj płeć powoduje, że ciężko te imiona nie odróżnić"


   przy oszustwie nie ma to znaczenia. Tak jak powiedzmy Baal i bal przebierańców. Dwie różne sprawy a wg mnie mające wspólny mianownik i sens.
   Zaznaczam, raz jeszcze nie twierdzę że Isis, Zeus to Isus. Jestem na etapie poszukiwań. Chciałem tylko zwrócić uwagę.

   Usuń
  2. Co do sporu Isus czy Jezus:
   "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki . (Mt 7:21-29)"

   Moim zdaniem, najważniejsze jest wypełnianie prawa Bożego.
   "(6) Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana, bo na obraz Boży uczynił człowieka." Ks. Rodzaju rozdz.9

   Należy pamiętać, że każdy człowiek jest stworzony na obraz Boży.
   Dlatego szanujmy ludzi, nawet z tymi z którymi się nie zgadzamy, w ten sposób szanujemy Boga, który jest naszym Ojcem.

   "przy oszustwie nie ma to znaczenia."
   Ma kolosalne znaczenie. Jeśli chcesz daną osobę upodobnić do drugiej to musisz ostatecznie upodobnić ich życiorysy i czyny.

   Podam ci przykład. Istnieją w Biblii są osoby o takim samym imieniu a jednak o różnych czynach i życiorysach. Pierwsza z nich to Juda, ojciec jednego z potężniejszych pokoleń Izraela. Drugi to też Juda, ale ten który zdradził Isusa/Jezusa. Jak odróżnić te dwie osoby???
   Nie przez imię, ono jest takie same. Można ich odróżnić przez ich czyny i życiorysy.
   A jak aby te dwie osoby były nieodróżniane przez ludzi??? Upodobnić ich czyny i życiorysy.
   Dlatego książką "Kod da Vinci" miała na celu upodobnić Isusa do Zeusa. Poprzez kłamstwo o potomstwie Syna Bożego Z Marią Magdaleną. Przecież Zeus miał potomstwo z ziemskimi kobietami.

   Tak samo jak w islamie twierdzi się, jakoby Isus/Jezus, nie umarł na krzyżu. Negacja tego faktu sprawia, że muzułmanie nie wierzą w tę samą osobę co chrześcijanie.

   Zobacz przykład Marii. Maria w Biblii to matka Isusa, która umarła. W katolicyzmie ona nie umarła tylko wniebowstąpiła. Czyli chodzi o dwie różne osoby o takim samym imieniu. Gdyż ich życiorysy są diametralnie różne. Oszustwo w tym przypadku polegało na przypisaniu czynów, które Maria nie dokonała.


   Pozdrawiam Cyryl

   Usuń
 4. Piotrze.
  "Jednak sam H.K, z tego co widzę na jego forum, zmienia zdanie co do piekła, ostatnio umieszczając obrazki jeziora ognistego, widząc że jednak będzie kara w ogniu piekielnym."
  Czy zmienia.
  Doktryna piekła jest doktryną wymyśloną przez pogańskich Greków a wcześniej przez Persów i Zaratusztrianizm.

  Polega ona na wierze, że po śmierci dusze ludzkie Sądzone są OD RAZU. I idą na wieczną nagrodę Niebo lub na wieczną Karę PIEKŁO. Niebo rozumiane jako wieczne przyjemności dla duszy a piekło rozumiane jako wieczne tortury dla duszy.

  W Biblii natomiast piekło - kara dla grzeszników rozumiana jest jako wynik Sądu który dokonany jest na końcu Świata, czyli za dany okres czasu, dla ludzi grzesznych. Owa kara to jezioro ognia, jako śmierć druga, czyli ostateczna śmierć dla istot duchowych, upadłych aniołów ich potomstwa oraz ludzi grzeszących. Owa śmierć druga polega wg bieżących poglądów Henryka na zamienieniu inteligentnej i świadomej energii - jaką są dusze ludzkie, anioły, demony, na energie bezmyślną i nieświadomą w jeziorze ognia.

  Natomiast wielu chrześcijan pojmuje piekło jak pojmowali go Zaratusztrianie czy później pogańscy Grecy.

  Pozdrawiam Cyryl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Owa śmierć druga polega wg bieżących poglądów Henryka na zamienieniu inteligentnej i świadomej energii - jaką są dusze ludzkie, anioły, demony, na energie bezmyślną i nieświadomą w jeziorze ognia"

   "wg bieżących poglądów Henryka
   - i ja pisząc o piekle z którym Henryk się nie zgadzał miałem na myśli jego pierwszy jeszcze nie zredagowany ponownie tekst." Drugiego nie czytałem. Zauważyłem tylko obrazki piekła, jeziora ognistego.

   Usuń
 5. Sam z początku przyjąłem odrzucenie Pawła bez większych namysłów po pokazaniu "dowodów" przez H.K., potem już nie byłem taki pewny tego czy aby Paweł powinien być wykluczony długo zwlekałem żeby to zbadać (Szczerze mówiąc do tej pory nie zgłebiłem tematu tak jak to winno być zrobione) z powodu jego obszerności natomiast nie podobało mi się wykluczenie listów Piotra przez Henryka bo dla mnie były one bardzo wartościowe (wykluczeniu czy tez uznaniu je za nie pewne) i sumienie mnie nękało i czytałem te listy i byłem przekonany, że są natchnione. Bardzo podoba mi się w nich to ;

  Dlatego przepasawszy biodra waszego umysłu, [bądźcie] trzeźwi, miejcie doskonałą nadzieję na łaskę, która wam przypadnie przy objawieniu Jezusa Chrystusa. 14 [Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, 15 ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, 16 gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty. 17 Jeżeli bowiem Ojcem nazywacie Tego, który bez względu na osoby sądzi według uczynków każdego, to w bojaźni spędzajcie czas swojego pobytu na obczyźnie. 18 Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, 19 ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy. 20 On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was. 21 Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wzbudził Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu. 22 Skoro już dusze swoje uświęciliście, będąc posłuszni prawdzie celem zdobycia nieobłudnej miłości bratniej, jedni drugich gorąco czystym sercem umiłujcie. 23 Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z ginącego nasienia, ale z niezniszczalnego, dzięki słowu Boga, które jest żywe i trwa. 24 Każde bowiem ciało jak trawa, a cała jego chwała jak kwiat trawy: trawa uschła, a kwiat jej opadł, 25 słowo zaś Pana trwa na wieki. Właśnie to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.

  i to do mnie przemawiało najbardziej

  1 Skoro więc Chrystus cierpiał w ciele, wy również tą samą myślą się uzbrójcie, że kto poniósł mękę na ciele, zerwał z grzechem, 2 aby resztę czasu w ciele przeżyć już nie dla [pełnienia] ludzkich żądz, ale woli Bożej.
  3 Wystarczy bowiem, żeście w minionym czasie pełnili wolę pogan i postępowali w rozwiązłościach, żądzach, nadużywaniu wina, obżarstwie, pijaństwie i w niegodziwym bałwochwalstwie. 4 Temu też się dziwią, że wy nie płyniecie razem z nimi w tym samym prądzie rozpusty, i źle o was mówią.

  A co do nauczycieli to faktycznie tylko Jezus może nim być,a kto chce uczyć musi mieć na uwadze te ostrzeżenia ;

  Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd. 2 Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. 3

  i

  Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. 20 Gniew bowiem męża nie wykonuje sprawiedliwości Bożej. 21 Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. 22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. 24 Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. 25 Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo.


  Co do amen to też wolę raczej używać pl formy.

  Chwała i potęga i moc naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.
  ps(przebaczcie mi obszerność)

  OdpowiedzUsuń
 6. proszę wpiszcie sobie w gogle translator imię Jezus i zmieńcie na grecki czy ruski i weźcie na głośnik -wyraźnie słychać Isus i tyle w temacie .... i Piotrze imię Isus też odpędza demony....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podaj proszę przykład czy odpędza demony, ale nie przez prawosławie czyniące to krzyżem, narzędziem zbrodni...

   Wg mnie większym ryzykiem jest nie prawidłowość wymawiania imienia Isus, ale to że w polskiej kulturze jest kolosalnie obce i my nowo narodzeni chrześcijanie narażamy się na śmieszność.

   Wyobraźmy sobie taką sytuację: mamy znajomych, na których nam zalezy a uczęszczaja na msze KRK. Nagle my wyskakujemy z tekstem o satanizmie krk i bałwochwalstwie. I mówimy tak: a w ogóle to nie Jezus tylko Isus.....
   Jak zareagują znajomi lub rodzina?
   w tym jest sęk.

   Usuń
  2. ja przy znajomych mówię Chrystus -wystarczy... a jeszcze jedno na maria też wieją ale to jest już ich oszustwo,zwiedzenie ...

   Pozdrawiam Cię w Chrystusie

   Usuń
 7. Nie wiem już sam co mam myśleć, dlatego mam wyjście. Dla mnie Panem jest Chrystus i to mi wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widze ze niewygodne komentarze po prostu znikaja, jezeli ten komentarz nie powisi znaczy żeś agent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. usuwam komentarze ubliżające a takie tamte były.

   Zakochałeś się kolego w H.Kubiku, kiedy ja jego nei atakuje, tylko deklaruje, ze nie będe już mówił Isus. Nie mam takiego prawa?

   Poza tym ma do Ciebie pytanie? dlaczego wchodzisz regularnie na blog autora którego nie lubisz?

   Usuń
  2. Po pierwsze wchodze tu bo lubie (znaczy sie Ciebie), po drugie nie kocham pana H. (to tylko plotki;), po trzecie zazwyczaj się z tym co piszesz zgadzam więc nie piszę nawet komentarzy po co spamować. Tym razem jednak napisałem wprost to co myślę, po tym co wypisujesz o temacie piekła nawiazujac do Kubika, chociaż prawdopodobnie powinienem był uzasadnić więc może zrobię to teraz: cytat z artykułu H.(którego powtarzam nie kocham) "Sprawiedliwość miłosiernego Boga pozwoli wszystkim, aby poznali Boga oraz Jego Syna. Będą oni mogli podjąć decyzję - wybrać życie wieczne pod rządami Syna Bożego w królestwie Bożym, lub służyć Szatanowi oraz podzielić jego los - czyli razem z nim zostać na wieki unicestwionym w symbolicznym jeziorze ognia, symbolizującym bezpowrotną śmierć." Ten krotki cytat obala na dzien dobry 2 z twoich zarzutów to ja się grzecznie pytam dlaczego przeinaczasz teorie tego goscia czy kłamiesz czy zapomniałeś o czym pisał.

   Usuń
  3. pisząc "kocham H.K" miałem na myśli, że jesteś tą osobą, która mnie obraziła.
   Dodam, że zawsze takie komentarze będę kasował.

   ""Sprawiedliwość miłosiernego Boga pozwoli wszystkim, aby poznali Boga oraz Jego Syna. Będą oni mogli podjąć decyzję - wybrać życie wieczne pod rządami Syna Bożego w królestwie Bożym, lub służyć Szatanowi oraz podzielić jego los - czyli razem z nim zostać na wieki unicestwionym w symbolicznym jeziorze ognia, symbolizującym bezpowrotną śmierć"

   Ja pamiętam z jego nie zredagowanego tekstu iż uważał że piekła nie ma. Powiedział to samo w filmie swoim Piekło nie istnieje.

   https://www.youtube.com/watch?v=qdz90Zlez9o


   Jeśli uważasz inaczej to nie mamy Kolego o czym rozmawiać bo mam jego film przed sobą. Starego tekstu o piekle natomiast JUZ nie mam.
   Co mówi Biblia (Warszawska):

   Mt11.23:
   23) A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba wywyższone będziesz? Aż do piekła zostaniesz strącone, bo gdyby się w Sodomie dokonały te cuda, które się stały u ciebie, stałaby jeszcze po dzień dzisiejszy.

   Mt 16

   18) A ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

   Łukasza 10
   (15) A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba wywyższone będziesz? Nie! Aż do piekła zstąpisz.

   Obj 1.
   (18) i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.


   A co ja napisałem?

   "1. H.K uważa, ze piekła nie ma - ja uważam że jest"
   Tutaj: http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/11/piotr-zimbarder-henryk-kubik.html

   Tak więc nie rozumiem zarzutów.

   Usuń
  4. Specjalnie dla Pana odnalazłem ten fragment tutaj:

   http://www.youtube.com/watch?v=KjxIVenE7Vg

   2:18

   Usuń
  5. No cóż artykuł H. zredagowany, nie wiedziałem o tym, czytałem go dosyć skwapliwie niedawno i po prostu uderzyło mnie że tak powiedzmy bezczelnie mówisz coś przeciwnego do tego co się w nim znajduje stąd moja reakcja. Z drugiej strony patrząc H. często udoskonala swoje teorie, to co u niego jednak lubię to to że niczego jednak nie ukrywa a do błedu sie zawsze przyznaje. Na koncu chciałbym przeprosic za ton moich wypowiedzi, chetnie przypomne sobie starsze filmy H. i ewolucję tematu, może skrobnę Ci moje przemyślenia na maila jeżeli nie masz nic przeciwko, bo strasznie przyspamilismy w tych komentarzach.

   Usuń
  6. "czytałem go dosyć skwapliwie niedawno i po prostu uderzyło mnie że tak powiedzmy bezczelnie mówisz coś przeciwnego do tego co się w nim znajduje stąd moja reakcja"

   artykuł artykułem, jest tez film.

   nie ma problemu, pisz maila

   Jednak na przyszłość dobrze będzie stonować emocje bo nie w tą stronę powinna być skierowana Twoja energia do walki.

   Usuń
 9. Hej, jak ktoś wie jak się zarejestrować na forum, niech napisze wskazówki mi na maila strzelciu2007@gmail.com

  Z niewiadomych przyczyn każdy wpisany adres e-mail podkreśla jako błędny.


  Pozdrawiam

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. http://www.youtube.com/watch?v=39m0vFArKu8 - bohaterem tego filmu jest pewien Duńczyk, który przybył z wizytą do Polski by głosić Słowo i uzdrawiać w Imię Jezusa/Isusa. Podczas modlitwy ten człowiek używa angielskiej wersji imienia która brzmi Dżizys, mimo że Duńska jest inna (zbliżona do Polskiej) https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#en/da/Jesus

  Uważam, że to zamieszanie z imieniem jest niepotrzebne i niepraktyczne. Dzieli zamiast łączyć i stwarza tylko problemy.

  A co niektórych z Was moi drodzy napominam wedle tego co głosi Słowo, a nie wedle mojego rozumu.

  "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."(Mt 7:21-29)

  „(...) uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych (...)” (Mt 11, 29).

  "Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. "Mt 5

  Raczej cierpmy prześladowania niż prześladujmy.

  Oto i okręty, choć tak wielkie są i tęgiemi wiatrami pędzone bywają, wszak i najmniejszym sterem bywają kierowane, gdziekolwiek jest wola sternikowa; (5) Tak i język mały jest członek, wszakże bardzo się wynosi. Oto maluczki ogień, jako wielki las zapala! (6) I język jest ogień i świat niesprawiedliwości; takci jest postanowiony język między członkami naszemi, który szpeci wszystko ciało i zapala koło urodzenia naszego, i bywa zapalony od ognia piekielnego. (7) Albowiem wszelkie przyrodzenie i dzikich zwierząt, i ptaków, i gadzin, i morskich potworów bywa okrócone i jest okrócone od ludzi; (8) Ale języka żaden z ludzi okrócić nie może, który jest nieokrócone złe i pełne jadu śmiertelnego. (9) Przez niego błogosławimy Boga i Ojca, i przez niego przeklinamy ludzi, którzy na podobieństwo Boże stworzeni są; (10) Z jednychże ust wychodzi błogosławieństwo i przeklęstwo. Nie tak ma być, bracia moi! (11) Izali zdrój z jednego źródła wypuszcza i słodką, i gorzką wodę? (12)(List Jakuba 3:1-18, Biblia Gdańska)

  Tyczy się to mnie i Ciebie przyjacielu. Z Bogiem!

  OdpowiedzUsuń
 11. To osoba naszego Zbawiciela jest święta na nie klika wypowiedzianych głosek. To wiara i moc Ducha Świętego wypędza demony. Prawdopodobnie w chwili obecnej trudno stwierdzić jak wymawiane było imię naszego Zbawiciela.
  Co do przykładu że demony uciekają na słowo Jezus to trudno mi się do końca z tym zgodzić znając ich inteligencję spryt. One uciekają nawet na modły (egzorcyzmy) księży. A potem się śmieją i liczą zyski. Liczy się efekt.
  Najważniejsze w tym wszystkim to wiara w SŁOWO.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ależ z ciebie ślepiec. Mając świecę przed oczyma nie zaznałeś światła, dmuchałeś by je zgasić, teraz błąkasz się w ciemności, ale oto Pan wysłał mnie by na powrót przyprowadzić cie do Jego stada.
  Odrzuć zwodnicze nauki pogan, i czyń Prawo Boże i każda myśl niech od Niego pochodzi. Zbawiciel nasz Chrystus po to zszedłszy na ziemie by wskazać drogę zagubionym owcom z domu Izraela. Jeśliś nie jest z Niego, jesteś ze świata, bo umiłowałeś świat i miast go odrzucić i skruszyć się w pokorze w sercu swym przed Bogiem który jest w ukryciu wolisz czernią pozbawiać blasku owieczki Chrystusa. Fałszywi nauczyciele! W dzień sądu On wam odpłaci za rozpraszanie Jego stada! Jak wilki w owczych skórach prowadzicie owieczki na rzeź, lecz roztropna owca po owocach waszych was pozna! Ukorz się przed Bogiem!
  Słowo Boże niech świeci Wam przed oczyma poznaniem Prawdy, która od Boga pochodzi. Miejcie w nienawiści uczynki tych którzy za pasterzy się mają, bo jeden jest Bóg i jeden Chrystus zesłany by być pasterzem. Nie czyńcie jak ci którzy mu się sprzeciwiają, bo kto przeciw Niemu ten nie jest od Boga. Odrzućcie świat i tradycję jego, która was zgubi! Nie waszą rolą jest podążać za mrokiem, a szerzyć światło Chrystusa i dawać je innym!

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.