poniedziałek, 18 listopada 2013

Henryk Kubik atakuje mnie personalnie

i to nie pierwszy raz.
Myślałem, że uda się bez emocji rozstać z jego osobą. Niestety w perfidny sposób zaatakował mnie personalnie na swym forum.
Przypominam, że tutaj:
http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/11/demony-sa-wypedzane-na-sowo-jezus-nie.html

chciałem dowieść, że imię Isus nie jest tak ważne i przedstawiłem w linkach przykłady egzorcyzmów pozakatolickich, gdzie użyto imienia Jezus w wersji angielskiej. Jak wiecie posługiwałem się dotychczas imieniem Isus. Przykłady tych egzorcyzmów pokazały, że wystarczy mówić do naszego zbawiciela Jezus.
Być może Isus jest prawidłowym imieniem w wersji greckiej. Tym się zajmę kiedyś osobno, zgłębiając związek z mitologicznymi bogami lub jego brak. To jest zresztą nie istotne. Istotne jest to że mogę zwracać się do Chrystusa - Jezus. Jezus, Isues, Jesus to jedna i ta sama osoba.

Wg mnie nakręcenie Polaków na wymowę Isus jest sabotażem ponieważ tak mówiąc w towarzystwie, które chcemy przekonać po prostu się ośmieszamy nie potrzebnie. Nie dość, że prawda o KRK jest postrzegana jako teoria spiskowa, to jeszcze mówimy o Chrystusie - Isus....
Wiele osób mi zarzucało w tekstach bloga.

H. Kubik rozwścieczony innym moim spojrzeniem na imię Pana dokonał puczu na mej osobie:

http://www.zbawieniecom.fora.pl/wentyl-bezpieczenstwa,34/nastepny-atak-publiczny-osoby-znanej-nam,2189.html

oczerniłeś nie dając mi możliwości wypowiedzenia się na Twym forum!!! dlaczego? na Twoją chwałę były mój Kolego internetowy.

Najpierw może rzeczowe argumenty H. Kubika:

"Imię to nadał Mu w takiej formie sam Ojciec."

Wielu  równie dobrze będzie bronić imienia Jehoszua pisząc to samo i w ten sam sposób się kłócąc. Kto ma monopol w tej sytuacji na prawdę?

przykład ironi "chrześcijanina:

"Isus i apostołowie w taki właśnie sposób używali tego imienia, ponieważ cały region Izraela mówili głównie po grecku i jak sama nazwa wskazuje, Chrześcijańskie Pisma Greckie zostały spisane... hmmm... może ktoś odgadnie w jakim języku. Może pan Piotr!?"


Napisałem dziś maila do H.K. z prośbą o odblokowanie mojego profilu na jego forum, tak samo jak sam z własnej woli chciałem jego zamknięcia. Odpisał mi ten chrześcijanin tak: "Prośba została załatwiona negatywnie."

Załóżmy, że ja błądzę, a on jest bardziej doświadczonym znawcą Pisma. Jak powinien postąpić? pytanie retoryczne.
 Wracając do jego forum i mojej osoby napisał:


 "Nadal Piotrze czytasz moje forum? Szukasz punktów zaczepienia? "


W związku z brakiem możliwości odpisania na jego forum odpowiem mu  na jego pytanie tutaj:

Czytam regularnie Twoje forum Henryku Kubiku  jak i stronę zbawienie.com ponieważ jestem w trakcie remanentu swoich myśli. Napisałem o tym tutaj:

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/11/piotr-zimbarder-henryk-kubik.html

Do tego remanentu dołącza imię Isus.


Teraz będę weryfikował Pawła porównując z ewangeliami Jana i Mateusza, bo jak wielokrotnie pisałem zdania w żadną ze stron nie mam.

"Sam H.K wziął na siebie bardzo dużą odpowiedzialność przed Bogiem dokonując rewolucji biblijnej w wykasowaniu Pawła, Łukasza, Amena, Jezusa, Piekła itd" - moja wypowiedź

I H..K


"
Hmmm... po prostu kłamstwa. Pawła listy są w Biblii Mesjańskiej, Łukasza dzieła także, Amen przetłumaczyłem na polski, zamiast Jezusa odrestaurowałem oryginalne greckie brzemię Zbawiciela - Isus. Zamiast piekła wstawiłem właściwe słowa greckie, z których żadne nie oznacza nieugaszonego ognia tortur dusz ludzkich. Jak Hades, Gehenna. "

Owszem Pawła listy , Łukasza, Dzieje  są w biblii nie wiadomo czemu zwanej mesjańską, ale nie wytłuszczone a i napisałeś 4 teksty o tym iż Paweł był agentem i że go nie akceptujesz. 
Tekst o piekle zredagowałeś niedawno tuz po filmiku nagranym w którym ktoś umieścił Twoją słynną wypowiedź" Mam dla Was dobrą wiadomość - piekła nie ma".
Co do Amena nie ma w Twej bibli tzw mesjańskiej. Pytanie kto jest mesjaszem?
Sam nie stosuje słowa "amen", ale chodzi mi o całokształt. Ile wykasowałeś łącznie treści z Biblii...
Więc gdzie tu są kłamstwa? zapędzasz się w swej nienawiści.


"Nie będę więcej komentował żadnych wypowiedzi, ponieważ, Piotr nie jest dla mnie żadnym poważnym poszukiwaczem Prawdy.

Po prostu wklejał zawzięcie ciekawsze materiały na swoim blogu, uzyskał pewną dozę zaufania i teraz zaczyna się"Jak bardzo niżej jestem od Ciebie? jak bardzo gorszy?

Strona zbawienie.com jest zbiorem kilku wolnomyślicieli i niczego Henry nowego nie odkryłeś. Powinieneś podziękować następującym osobą za otworzenie Ci oczu: Dave Hunt, Prof Vieth, Wiliam Cooper, Dave Duke/a. Te 4 osoby, każda po części otworzyła Ci oczy. Ich myśli przyswoiłeś jako swoje.
To co jest na zbawienie.com nie jest niczym nowym, czego nie chcesz napisać.

Czy ja wklejałem? częściowo tak, ale nie chcesz zauważyć, że miałem wiele swoich tekstów, które umieszczałeś jako ciekawe na swoim blogu, np:
http://thewordwatcher.blogspot.com/2012/12/jak-przygotowac-spoeczenstwo-na.html

http://thewordwatcher.blogspot.com/2013/01/dzwony-szatana-narzedzie-koscioa.html

Z tego co widzę często czytasz moje teksty użyczając sobie także moich myśli.....


Jakoś nie przeszkadzało Ci umieścić z własnej inicjatywy link do mojego bloga. Musiałeś uznać go sam za wartościowy. Przypominam, że nawet Cie nie prosiłem o to. Odwiedzasz prawie codziennie mojego bloga co pokazują mi statystyki analityc google.
Tak więc jesteś w tej sytuacji po prostu obłudnym człowiekiem czego następnym przykładem jest obgadywanie za plecami Radtrapa, wtedy bardzo dobrego znajomego Pana,  przez co on zamknął forum:

"
“radtrap wychował się na zbawienie.com i umiejętnie żongluje słowem”."

http://radtrap.wordpress.com/2012/06/24/septuaginta-lxx-jedno-wielkie-lgarstwo/

Dlaczego nie powiedziałeś mu  tego wprost, tylko pierwszemu lepszemu czytelnikowi, który do Ciebie napisał, obgadałeś  swojego dobrego kolegę?

Konkurencja?

Sam się dałem nakręcić za Twoje zarzuty, że radtrap jest z sekty zielonoświątkowców.
Ja ani nie porównuje się do Radtrapa ani go nie przekreślam. Chcę pokazac tylko metody działania.
Prawda ma przynależność religijną?

Mnie też się pozbyłeś ze swego forum pozwalając jakiemuś "szczeniakowi" (tak sam się określił przepraszając mnie) vpirate65 mnie poniżać:http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/08/odniesienie-sie-do-wypowiedzi-henryka.html


a to w imię specjalnie do tego stworzonego działu wentyl bezpieczeństwa, gdzie chrześcijanie mogą sobie ubliżać

Notabene po tekście o imieniu Jezus masa Twoich sympatyków ubliża mi. Poza MrAli. Reszta to odważni Anonimowie.

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/08/podaje-na-policje-czowieka-ktory-mnie.html

Do tej pory ten vpirate jest Twoim orężem na forum. Człowiek od czarnej roboty.Twoja manipulacja sięga Himalajów Kubiku Henryku:


"
Paweł już jest OK, Trójca zaraz będzie, z Isusa wracamy do Jezusa, powróci pewnie Jehowa i w końcu doczekamy się modlitw za wrzód na bliskim wschodzie, czyli Izrael, jako początek Królestwa Bożego. A już są tego wyraźne przesłanki i widać poważną współpracę z Adwentystami, członkami bluźnierczej Ekumeny!"

Wiele razy pisałem że jestem po środku co do Pawła. Nie wykluczam jego poparcia. Trójca nigdy. Wiesz co robisz nastawiając innych na mnie.
Szabat nie obchodzą tylko Adwentyści. Nie mam żadnego kontaktu z ani jednym członkiem tego kościoła!!
Jesteś manipulantem i kłamcą.  
Równie dobrze mogę ja się posłużyć Twoją techniką manipulacji pisząc np. :  pewnie niedługo wykasuje Piotra i Jana jako agentów. I tak wykasował 80% NT


 Kolegę Abla wykasowałeś po cichu ze swego forum. Nie odpowiedziałeś mu też na maila napominającego Cię.

 Może i wygrałeś, podobnie jak Radtrap przymierzam się do zamknięcia bloga. O to Tobie i Twoim ludziom przecież chodzi. Szkoda mi zdrowia na takich ludzi.

Mam dosyć fałszywych agresywnych i chamskich chrześcijan.  Te dwa ostatnie pogrubione epitety nie o Tobie.


Skoro mam mieć zarzuty:  tematem wklęsłej Ziemi mydlisz ludziom oczy. Zamiast czytać Biblię czy przygotować się do apokalipsy Wy rozważacie o kształcie Ziemi. Taki temat jak Madzia z Sosnowca.
Wg mnie robisz to celowo. Uważam, że ludzie powinni być przygotowani na wesele z Barankiem i uczyć się od listka figowego.


Na koniec jeszcze jedno Panie Kubik:

Zarówno w Zielonoświątkowcach jak i KRK, czy u Baptystów sa kochający Boga ludzie. Wiem, że pomyślisz sobie że jestem za ekumenią bo chcesz mnie oczernić, dlatego od razu prostuje:

w niemal wszystkich religiach ludzie są manipulowani przez dogmaty, co nie oznacza że nie ma tam dobrych ludzi. Podam rękę i mogę pomóc zarówno Baptyście jak i Jehowcowi , Żydowi a nawet Tobie, tak jak już to zrobiłem po oczernieniu mnie na Twym forum, napisałem do Ciebie maila chcąc Ci zwrócić uwag na nie działający link na Twej stronie. Niestety nawet nie podziękowałeś.

40 komentarzy:

 1. Piotrze dlaczego ściemniasz? Przeciez to Ty "Go " zaczepiałeś pierwszy... i proszę nie kasuj postów gdyż nie jesteśmy w przedszkolu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. będę kasował wszystkie obraźliwe, złośliwe. W zasadzie Twój powinienm wykasować bo z góry zakładasz, ze ściemniam. Osądzasz w nie swojej sprawie. Tj czysta idolatria.

   Blog prawdopodobnie wyłączę wieć problem z głowy jak się to mówi.
   Dziwne, że nie lubicie mnie a pisujecie tu....

   "Przeciez to Ty "Go " zaczepiałeś pierwszy"
   ja go nie zaczepiałem personalnie tak jak On mnie pisząc że niebawem w trojce będę wierzył i w ekumenizm, czy Piotr nie jest dla mnie żadnym poważnym poszukiwaczem Prawdy"
   Ja pisałem o tym czym się różnię od H.K chcąc zerwać z wizerunkiem jako jego znajomego popierającego jego teorie. Zbyt wiele osób mnie prowakowało zapewne nie chcący na blogu w komentarzach pisząc często o H.K.

   Widzę H.K nie ejst dorosłą osoba i ma masę rzeczników


   Usuń
  2. Wiesz poszukuje prawdy , Boga jak każdy kto odwiedza Ciebie i Henryka i sprawdzam zarówno Ciebie jak i Jego . Nie powinno być jadu miedzy Chrześcijanami. On ciebie nie zaczepiał, czytam Was od ponad 3 lat.... a paraliż senny pokonałam imieniem greckim Isus, Chrystus działa w każdym języku najwidoczniej

   Po Chrześcijańsku Ciebie pozdrawiam z Bogiem

   Usuń
  3. a pytałem wczoraj pod tekstem kogoś kto twierdził czy dokonano egzorcyzmów imieniem Isus. Nikt mi nie odpowiedział ani nie umieścił linku.
   Zresztą nie to było sensem mego tekstu. Chodzi o to , że MOŻNA używać imię Jezus.
   Druga kwestia - gdybym do wszystkich mówił Isus to moje szanse na przekazanie prawdy równałyby się zeru.

   Usuń
  4. widzisz moja przyjaciółka miała w domu chyba demona, nawet pies go się bał , widziała zjawe kobiety w żółtym płaszczu...wiem ze może to i smieszne ale dla mnie straszne ( ona mieszka w powojennym mieszkaniu )... a więc na podstawie Biblii i z pomocą Henryka napisłam egzorcyzm i poprosiłam ja aby po uprzednim poproszeniu Boga-Ojca o pomoc wypowiedziała to na głos w domu z imieniem Isus i wiesz co cisza, spokój... niestety nie miałam nagrania to raczej personalna opowieść....


   przestańcie się kłócić i Bierzcie się do roboty PRAWDA czeka!!

   Usuń
 2. Popieram pana opinię na temat strony pana Kubika i przez to, co przeczytałam w poprzednim artykule na temat imienia Jezusa, mam wrażenie, że faktycznie Isus być może jest takim sabotażem ze strony upadłych. Zresztą to, że to demoniczne imię świadczy samo napięcie emocjonalne towarzyszące tłumaczeniu tej kwestii. Poza tym, miałam przypadek, w którym moja podświadomość sama użyła zawołania "Jezusie" i pozwoliło mi to na natychmiastowe wybrnięcie z paraliżu sennego poprzedzonego wręcz śmieszną iluzją wyprodukowaną przez upadłych... Człowiek ma prawo do pomyłek, ale właśnie to, że pan podejmuje się wybrnięcia z jednej z nich, świadczy o kolejnym kroku w rozwoju ku prawdzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że tak się losy toczą, coraz mniej osób godnych zaufania, dobrze, że już dawno moje konto zostało tam zablokowane, choć byli tam ludzie warci tego aby dokonywać wpisów na forum. A Piotrze dla ciebie dobrą radę mam nie daj się prowokować i wodzić emocją, wytłumaczyłeś się więc przynajmniej ja tak myślę powinieneś już nie odpierać ataków bądz czysty przed Panem a nie przed ludźmi.


  "Bardziej bowiem umiłowali chwałę ludzką aniżeli chwałę Bożą."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytałem się 3 osób zanim to napisałem, co mam zrobić.
   Nie odniosę się? źle bo to oznacza prawdę H.K.
   Odniosę się, żle gdyż wygląda to na kłótnie.
   Nie dało się tego pogodzić.

   Usuń
  2. @Shay Beck
   Dlaczego Twoje konto zostało zablokowane?

   Usuń
  3. nie tylko Shaya,
   Abla Polaka też

   Usuń
  4. nie wiem dlaczego, bez ostrzeżenia, admin nie odpowiada (pisałem do niego na jego konta YT, bo innego kontaktu z nim nie mam)

   Usuń
 4. Mam pewność chłopaki, że tam Szatan i jego Hordy nieźle między Wami mieszają. Wzięliście się za potężną duchową walkę, nie będąc do niej przygotowani, stanęliście na drodze miażdżącej Potęgi Zła. To nie landrynkowe, słodkie rozgrywki, lecz krwawa potworna walka duchowa... Waszym orężem walki z Potworem może być tylko ostre wsparcie modlitewne ogromnej grupy czystych ludzi. Bez Ich wsparcia Przeciwnik po prostu Was zeżre i sprowadzi na manowce. Bez zbroi duchowej nie dacie rady. Przez Was już gra Zły. Jeden na drugiego gada, a Książę Ciemności ustawia pułapki. Proponuję iść do jakiegoś pobliskiego zboru modlitewnego, który aż tak jawnie nie gwałci praw Boga (baptyści, zielonoświątkowcy, adwentyści) i po prostu z nimi się wspólnie modlić. Nie musicie identyfikować się z Ich doktrynami. Zapraszajcie do siebie do domu i organizujcie spotkania wsparcia w tej trudnej walce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy punkt widzenia. Coś w tym jest na pewno!
   Obserwowałem z boku jak było z radtrapem, teraz to samo dzieje się tutaj. Opamiętajcie się ludzie...

   Usuń
  2. Szkoda, ze radtrap już nie prowadzi swojego bloga bo był bardzo wartościowy, wywazony i dojrzaly. Bardzo, bardzo zaluje, ze nie mogę już poznawać jego punktu widzenia na wydarzenia majace obecnie miejsce na tym swiecie. Piotrze nie ulegaj emocjom i nie przejmuj się tym co pan H. Kubik wypisuje. Przyznam szczerze, ze p. Kubika gubi zbyt duza pewność siebie. Po obejrzenie filmu,, Biblia'' w sobote, dużo myslalam o Pawle i zastanawiałam się jak p. Kubik może z taka pewnoscia twierdzic, ze Pawel nie był apostolem wybranym przez Pana Jezusa. Pawel poswiecil swoje zycie dla głoszenia ewangelii i na koniec został sciety. Mysle, ze p. Kubik nie powinien umieszczać takich tekstow bez tzw. przemodlenia bo może spowodować dużo zamieszania.

   Usuń
 5. Panowie tak Samo Piotr jak i Henryk.
  Ludzie czytają was obu i mają za wrtościowych ludzi, jesteście latarnią dla niejednej zbłąkanej owieczki.
  I posiadacie fora zrzeszające wielu użytkowników a tak łatwo szatan was zwodzi obu na manowce, macie moc aby łączyć i otwierać oczy a dajecie przykład kłutni i opluwania się w sieci. Szanuję was obu i czytam i nic tego faktu nie zmieni jednak jest mi bardzo przykro że się tak dzieje.
  Więc może zamiast spędzać czas na takie płytkie formy to warto by było zagłebić sie w temat który budzi aż tak dużo emocji. razem na obu forach i wtedy niejasności by się rozwiały a ludzie nie byli by zwodzeni.
  Ja was nawet nie zanm i nie widziałem a kocham tak bardzo i nie śmiał bym nikogo z was urazić bo jesteście odemnie raz że starsi a po drugie to nie ma dużo wzorców do naśladowania które byłyby tego warte.
  Pozdrawian szanownych Panów

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że obaj z Henrykiem Kubikiem rzuciliście samemu Szatanowi rękawiczkę do pojedynku..... Książę Zła to czyta... I zapewne się wścieka, ale odwagi, wiedzcie, że nie ma szans z Kimś kto jest z Chrystusem i uznaje jego ofiarę...

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotrze jako Twój brat w wierze napominam Cię. Nie wdawaj się w błahe spory.
  Możemy się wspólnie pomodlić za wszystkich zwiedzionych i oto by BÓG otwierał oczy ludziom i dawał zrozumienie swoich niezmiennych PRAW.
  Także nam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dwie osoby w komentarzach otworzyły mi oczy, kto Was tak nastawia przeciwko sobie! Zobaczcie jaki szatan jest cwany! On tylko ustawia scenę...Nie dajmy się podpuszczać, najlepszym lekarstwem na te ataki jest modlitwa, pokora i miłość. Niech więc zatriumfuje Jezus w nas, nie miejmy w sobie nienawiści. Bogu się to napewno nie podoba.
  Dwaj macie bardzo popularne blogi, mnóstwo wartościowych informacji... Każdy z Was ma wielką wartość dla nas. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobrze napisane Daisy Mona. Łączy nas Bóg. To dla Niego pracujemy, żyjemy. Twój blog Piotrze jest bardzo cenny.

  OdpowiedzUsuń
 10. USZANUJMY CHRYSTUSA

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda, ze radtrap już nie prowadzi swojego bloga bo był bardzo wartościowy, wywazony i dojrzaly. Bardzo, bardzo zaluje, ze nie mogę już poznawać jego punktu widzenia na wydarzenia majace obecnie miejsce na tym swiecie. Piotrze nie ulegaj emocjom i nie przejmuj się tym co pan H. Kubik wypisuje. Przyznam szczerze, ze p. Kubika gubi zbyt duza pewność siebie. Po obejrzenie filmu,, Biblia'' w sobote, dużo myslalam o Pawle i zastanawiałam się jak p. Kubik może z taka pewnoscia twierdzic, ze Pawel nie był apostolem wybranym przez Pana Jezusa. Pawel poswiecil swoje zycie dla głoszenia ewangelii i na koniec został sciety. Mysle, ze p. Kubik nie powinien umieszczać takich tekstow bez tzw. ich głębokiego przemodlenia bo może spowodować dużo zamieszania.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale numer dwaj chrześcijanie się kłócą, po co prowadzić blogi, ładnie pisać, skoro was dwóch nie może się dogadać aby działać razem w słusznej sprawie. Internet jest dla was za mały?
  W Biblii napisano "skłócone domy upadają", w jedności jest siła.

  OdpowiedzUsuń
 13. Napisze tak. Przekonują mnie argumenty Henryka odnośnie, osoby Pawła, piekła i w wielu kwestiach.
  Natomiast uważam, że Henryk popełnił błąd, nie odblokowując twojego konta.

  Tylko dyskusja, sprawić może aby wyjaśnić sobie kilka spraw. W tym, dokładne wyjaśnienie własnego poglądu.

  Skoro wg Henryka, zbawienie polega na wypełnianiu słów Isusa/Jezusa Chrystusa to, podam wam przykazanie odnośnie chrześcijan:
  12 To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. 13 Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. 14 Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. 15 Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. 16 Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. 17 To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.
  Ewangelia Jana rozdz. 15.

  Syn Boga wybaczył rzymskim żołdakom którzy go zamordowali. A tutaj chrześcijanie kłócą się, o sprawy marginalne. Brak jest mowa o elementarnej kulturze, jaką potrafią sobie okazać bokserzy po zaciętej walce, nie mówiąc o prawie Isusa o miłości chrześcijańskiej i przebaczaniu.

  Proponuje zatem wam obydwu rozmowę na skype. Serce mi się kraje gdy widzę, jak ty Piotrze i Henryk ranicie się, wciągając w ten spór wielu braci i sióstr...

  Cyryl

  OdpowiedzUsuń
 14. Ty się Bracie nie przejmuj i nie likwiduj bloga tylko rób dalej co robisz. To jak widać jest potrzebne i wielu ludziom otworzyłeś oczy i spowodowałeś, że zaczęli zastawiać się nad swoją wiarą, zaczęli czytać biblie i szukać Boga - a przecież o to głównie chodzi. Kto wie ile dzięki temu "owieczek" zostanie zbawionych. Ilu grzeszników odwróci się od grzechu i zrozumie istotę wiary chrześcijańskiej.
  A H. Kubik też swoje zrobił, ale dla mnie to jest zarozumiały fanatyk, pełen pychy którego nie da się na dłuższą metę słuchać (ja już w każdym razie nie mogę).
  Ty jeszcze masz dystans do siebie i pokorę, szukasz jak my wszyscy i dzielisz się tym co znajdujesz z nami. Razem stanowimy taką wspólnotę poszukiwaczy co jest budujące i umacnia. Więc trwaj w tym co robisz i nie będziesz z tym sam. Pozdrawiam. Słowianin

  OdpowiedzUsuń
 15. Szanowny Piotrze,
  Czytam tego bloga od hmm 2 miesiecy i bardzo mnie sie podoba Twoje podejscie do otaczajacej rzeczywistosci, szukasz informacji a przy tym je analizujesz i porownujesz z innymi i dalej szukasz - takie podejscie lubie i zarazdm bardzo pochwalam.
  Podczas tego dwumiesiecznego czytania niezauwazylem bys atakowal czy w jakis sposob obrazal H.K. wiec tym bardziej niewiem o co temu czlowiekowi chodzi, ale w sumie jego reakcja pokazala mi dodatkowy dowod ze ten czlowiek jest owladniety pewnym sposobem myslenia charakterystycznym dla paranoikow. Mysle ze on sam potrzebuje uzdrowienia w tej kwestii poniewaz za takimi sprawami tez stoja demony.
  W kazdym badz razie chce napisac abys sie absolutnie nieprzejmowal jego opiniami, rob dalej to co robisz swietnie, czyli filtruj,analizuj, i nie daj sie wprowadzic na slepy trop :-)
  Z tym imieniem Isus to byla swietna robota, trzymaj tak dalej :-)
  Duzo blogoslawienstwa zycze.

  Janek/Janiko

  OdpowiedzUsuń
 16. diabeł między wami mąci nie dajcie sie mu wciągnąc w jego intrygi

  OdpowiedzUsuń
 17. A forum też będzie zamknięte? Dzięki forum można zawierać znajomości z ludźmi, dzielić się poglądami. Jakoś to forum na tej stronie jest ciekawsze niż na zbawienie.com. Dużo można wynieść z tego forum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Forum nie zamknę, tam sa sami kulturalni, dobrzy ludzie..
   Blog albo zamknę albo ograniczę dostęp.

   Usuń
  2. Bracie,nic nie zamykaj,zawsze jest odpowiedz od PANA w JEGO SŁOWIE,patrz ks.rodz.13.1-13"(1) Abram wywędrował więc z Egiptu z żoną i całym dobytkiem swoim oraz z Lotem do Negebu. (2) A był Abram już bardzo zasobny w trzody, srebro i złoto. (3) Zatrzymując się na postojach, Abram zawędrował z Negebu do Betel, do tego miejsca, w którym przedtem rozbił swe namioty, między Betel i Aj, (4) do tego miejsca, w którym uprzednio zbudował ołtarz i wzywał imienia Pana. (5) Lot, który szedł z Abramem, miał również owce, woły i namioty. (6) Kraj nie mógł utrzymać ich obu, bo zbyt liczne mieli trzody; musieli więc się rozłączyć. (7) A gdy wynikła sprzeczka pomiędzy pasterzami trzód Abrama i pasterzami trzód Lota - mieszkańcami kraju byli wówczas Kananejczycy i Peryzzyci - (8) rzekł Abram do Lota: Niechaj nie będzie sporu między nami, między pasterzami moimi a pasterzami twoimi, bo przecież jesteśmy krewni. (9) Wszak cały ten kraj stoi przed tobą otworem. Odłącz się ode mnie! Jeżeli pójdziesz w lewo, ja pójdę w prawo, a jeżeli ty pójdziesz w prawo, ja - w lewo. (10) Wtedy Lot, spojrzawszy przed siebie, spostrzegł, że cała okolica wokół doliny Jordanu aż do Soaru jest bardzo urodzajna, była ona bowiem jak ogród Pana, jak ziemia egipska, zanim Pan nie zniszczył Sodomy i Gomory. (11) Lot wybrał sobie zatem całą tę dolinę Jordanu i wyruszył ku wschodowi, I tak rozłączyli się obaj. (12) Abram pozostał w ziemi Kanaan, Lot zaś zamieszkał w owej okolicy, rozbiwszy swe namioty aż po Sodomę."Kazdy kto chce byc guru,potknie sie ,bo guru jest tylko 1,nasz nauczyciel JEZUS. Pozdr.Terenia

   Usuń
 18. Ja się nie dziwię że was szatan poróżnić próbuje i atakuje. Od kilku lat czytam Henryka a teraz i Ciebie również. Do niektórych tematów podchodzę z dystansem bo się nie znam i nie potrafię ocenić ale większość z nich to czysta prawda która rzeczywiście otwiera oczy. Ja jestem pewny że Duch Boży wami kieruje i nie dajcie się złemu. Szatan za to co robicie was nienawidzi. Mnie też atakuje już od dziecka a mam już 50 lat i zniszczył mi wszystko co tylko mógł i pogmatwał, bo zawsze kierowałem się ku Bogu, dowiadywałem się o nim, przewracałem się podnosiłem i znów kierowałem się do Boga. Ten atak szatana to nic innego jak potwierdzenie że robicie dobrą robotę, potrzebną. Ale musicie się pogodzić bo wśród nas ma być miłość. Ja mam cichą nadzieję że te nauki będą przechodzić w czyny i może przyjdzie taki czas że zorganizujemy chrzest i od czasu do czasu zorganizujemy jakieś spotkanie, połamiemy chlebem, pomodlimy się. Pozdrawiam Was i będę się modlił żeby Bóg pokierował tą sprawą jak należy a ostatnio moich modlitw wysłuchuje.

  OdpowiedzUsuń
 19. Od kilku lat wykupuję internet głównie po to aby czytać i Henryka i Ciebie Piotrze i wasze blogi. Niestety mam tylko 2GBtransferu i nie mogę filmików oglądać i prośba o krótkie streszczenie zawsze co jest w filmie, bo nie mam możliwości obejrzenia każdego filmu, tylko te króciutkie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.aero2.pl/

   Brak limitu transferu i pewna usługa do końca 2016 r ( ZA DARMO )


   Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 udostępnia od 10 maja 2011r. Z mobilnego dostępu do Internetu mogą korzystać wszyscy pełnoletni mieszkańcy Polski.

   BDI jest niekomercyjną formą o charakterze socjalnym, stymulującym rozwój społeczeństwa informacyjnego.

   Pod Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 przeznacza 20% zasobów swojej sieci w paśmie 900MHz i 2,6GHz.

   Huawei E3131s-2 zalecany modem do Aero2

   http://jdtech.pl/sklep

   Myślę iż to pozwoli ci spokojnie korzystać z internetu i oglądać filmy
   ( YT należy ustawić rozdzielczość 240p ) bez obawy o limit transferu.

   Pozdrawiam Serdecznie i w razie jakichkolwiek pytań to zapraszam po info.   Usuń
 20. Ja rozumiem że piszą do Was ludzie którym zależy na prawdzie a piszą też i wilki i musicie się ich wystrzegać i stąd może takie dmuchanie na zimne. To powoduje i zniechęcenie i nerwy a zależy Wam przecież na tym żeby mieć te blogi wyłącznie dla Chrześcijan. Ja sam chciałem się zalogować do Henryka ale potrzebna jest rekomendacja i kto mi jej udzielić ma. Ale cóż ja mogę napisać jak ja się uczę od Was i jestem zadowolony że mnie Bóg na moją prośbę w modlitwie skierował do Was i cieszę się że mogę poczytać i dowiedzieć się o sprawach które są dla mnie ważne. Modlę się za Was często aby wam Bóg błogosławił za to co robicie ja i za wszystkich którzy się kierują w Jego stronę, bo wiem jak szatan utrudnia.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten blog czytałem z pół roku, ale dziś już ostatni raz tu wchodzę, tu się zrobiło jakieś śmietnisko, polityka, mieszana z religią, chęć udowadniania nie wiadomo czego, tylko o prawdziwej wierze coraz mniej, jak zamkniesz ten blog to nic się nie stanie, bo gorące niusy są w całym internecie, i nie powinieneś czepiać się Henryka, co on ci zrobił. On pisze swoje artykuły, których nie musisz czytać i z tego co widać robi to z oddaniem, z resztą szkoda słów i tak wywalisz mój komentarz

  OdpowiedzUsuń
 22. P R I O R Y T E T w Waszej działalności misyjnej:
  R E C E P T A : Proszę prosić wszystkich czytających Wasze blogi o modlitwę za Was, Waszych bliskich, znajomych, OSOBY modlące się za Was oraz osoby przychylne o modlitwę codzienną w intencji BOŻEJ OCHRONY przed ingerencją szatańskich sług. Wstawcie tę prośbę na pierwszym miejscu. (Wczoraj był atak szatański na mnie, więc proszę też prosić o modlitwę za osoby modlące się za Was)

  OdpowiedzUsuń
 23. Chciałem wszystkich czytelników poinformować, że od tej chwili ani ja nie będe pisał o H. Kubiku ani nie pozwalał na jego cytowanie na tym blogu . Jak to niektórzy napisali; każdy ma własne sumienie i potrafi ocenić czy mnie czy jego.
  Nie czytałem czy H.K się odniósł do mojej wczorajszej wypowiedzi, czy tez nie i czy pisał prawdę. Temat uważam za zamknięty. Jestem po rozwodzie odświeżony. Od pewnego czasu i tak idę drogą Jezusa Chrystusa a nie H.K.
  Obecnie nie ma dla mnie poza Jezusem żadnego autorytetu, jeśli chodzi o Słowo Boże.

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo proszę, nie zamykaj bloga... ogromnie cenię i szanuję to, co robisz. Odnajduję tutaj odpowiedzi na najpilniejsze pytania, wzrastam. Nie daj się złemu. Będę się o Ciebie modlić, żebyś nie opadał z sił. Nie widzisz? To, co się dzieje to tylko odwracanie uwagi od pracy jaką robisz na rzecz Jezusa Chrystusa. Nie jest ważna teologia, nie będziemy sprawdzani z regułek, będziemy rozliczani z uczynków. Spory nie budują. Niech Bóg Cię dalej prowadzi!

  OdpowiedzUsuń
 25. Dokładnie tak, trzeba odnosić się do idei, przekonania czy poglądu nie wnikając w to kto jest lub jest uznawany za głównego propagatora danej idei. Masz jakiś pogląd czy teorię przedstaw ją poprzyj faktami i jak się nie boisz to przedyskutuj z innymi. Ja np: używam Jezus lub synu Boga, uważam że nie ma typowego piekła ognistego, co do Pawła nadal zgłębiam, a teoria pustej ziemi zupełnie mnie nie interesuje. Na każdą z tych kwestii mam wysoce przemyślane (przynajmniej jak na mnie;) opinie i bardzo chętnie skonfrontuje (w pozytywnym budującym sensie) swoje argumenty z kimkolwiek kto także prawdziwie chce tego typu tematy zgłębić.

  OdpowiedzUsuń
 26. Lukas w takim razie w imieniu Piotra i reszty grupy zapraszam na pełne otwartości i miłości bratniej forum. forum-chrześcijan. Piotr podzielił działalność misyjną w internecie na 3 fronty i ja to szanuję i w pełni popieram (zwłaszcza, że miałem ochotę zaproponować facebookową działaność)

  Jeśli chodzi o spór to powiedziane zostało wiele. I cóż niech nikt nie sądzi, aby nie był sądzony.... Paweł z Piotrem (biblijni) mieli sprzeczki i dzisiaj się one dzieją wśród chrześcijan innych wyznań codziennie.

  Dodam, że osobiście jestem gorącym zwolennikiem Ekumenii!
  Chrześcijanie wszystkich wyznań łączcie się w Chrystusie! Nie obrzędach, nie doktrynach, nie wspólnotach nawet, lecz w Panu, w Królestwie Bożym. On przezwyciężył moce ciemności i tak samo przezwycięża różnice pomiędzy denominacjami chrześcijańskimi! Czy nie jest ważniejsze Słowo Boże od naszych zamysłów i teorii. Czy nie kazał miłować bliźniego Nasz Bóg? Przecież to jest paranoja. Nie rozumiecie, że według tego toku rozumowania odrzucacie wszystkich braci i wszystkie siostry w wierze, którzy nie wymawiają imienia Pana w greckiej formie, którą zwracano się do Niego za Jego życia?
  Tego chcemy? Podziałów i krytyki innych... nawet nie diabłów, ale chrześcijan nawet mamy piętnować? Coś tu chyba jest nie tak....

  Konkludując dziękuję Daisy i Loski i innym, którzy napisali tu piękne słowa pełne pokoju i miłości. Chwała Bogu!

  Osobiście również jestem tym, który mimo modlenia się już dłuższy czas poprze imię Isus, zrezygnowałem z tej formy, choć uznaję ją jako formę, którą zwracano się do Pana jak napisałem wyżej.
  Stało się tak:
  Nie dlatego, że ludzie się będę ze mnie śmiać jak powiem Isus....
  Nie dlatego, że jestem ignorantem na nowe odkrycia w kwestii poznawania prawd Biblijnych i około biblijnych,
  Nie dlatego, że chciałem komuś dopiec, lub wywołać spór....
  Wreszcie nie dlatego, że nie mogłem się "przestawić" ;)
  Ale dlatego, że:
  Pragmatycznie zacząłem podchodzić do ewangelizacji, głoszenia dobrej nowiny, Zmartwychwstania i Życia Wiecznego w Jezusie Chrystusie, i stwierdziłem, nie bez wahania, że mimo, iż prawdopodobnie wolałbym żeby wszyscy mówili Isus, najlepiej na całym świecie, lecz to jest podejście idealistyczny.

  Jak mówiłem praktyczne podejście zapytuje mnie: Czy będzie to pomocne w nawracaniu, czy jest to konieczne w uzdrawianiu, czy jest to niezbędne w wypędzaniu demonów. Czy będę mógł być nazwany pokój czyniącym, jeśli będę oportunistom wobec powszechnej formy imienia Pana w Polsce.
  Wreszcie jako ekonomista dokonuję chłodnej kalkulacji:

  koszty vs korzyści

  wynik może być tylko jeden.
  Jeśli zakładam, że chcę głosić Słowo wśród katolików, i innych wyznań chrześcijańskich i nie tylko, a głównie w Polsce gdzie żyję i mieszkam. A także chcę pokoju i zjednoczenia jak największej grupy ludzi w Chrystusie Panu naszym.
  To wynik może być tylko jeden....
  Niektórzy żyją w wirtualnym świecie i nie oceniam nikogo, bo 90% mojej aktywności na tle wiary Chrystusowej to aktywność w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jednakże przemyślcie sami, czy zależy Nam i czy powinno Nam zależeć na każdym istnieniu za ścianą mieszkania, czy w sąsiedztwie. Spotykamy tak wielu wartościowych ludzi i patrzymy jak odchodzą, bo nie potrafimy nawet rozmawiać o Jezusie z napotkanymi ludźmi. Jeśli coś dobrego ma wyniknąć z tego sporu, to niech to będzie uświadomienie sobie bezsilności i słabości w szerzeniu wiary ludzi, którzy kochają spędzać godziny na pomnażaniu wiedzy z zakresu Biblii itp... Czy my kochamy bardziej tę wiedzę, czy Pana Boga.... Czy nie staliśmy się jak Katolicy, którym wygodnie jest wierzyć w Polsce, gdzie tradycyjnie dzieci idą do komunii, a pary biorą piękne śluby?.... Nam też wygodnie się czyta, a nawet dyskutuje między sobą, lecz strach nie wypuszcza mnie i być może ciebie z sideł. Sidła te nie pozwalają nam swobodnie wyznawać swojej wiary. W kraju, w którym nie odetną nam za to głowy, ani nie zabiją podczas modlitwy, ale jedynie skrytykują, my Boży Ludzie, aspirujący do Królestw Niebios! Potrafimy spierać się o detale, zamiast jednoczyć i być solą tej ziemi i światłością dla tego upadłego i trwającego w ciemności świata. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże!

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.