środa, 13 listopada 2013

Piotr Zimbarder a Henryk Kubik


W związku ze stałym moich czytelników  cytowaniem Henryka Kubika na mym blogu oraz na forum, czuję się zobowiązany do wyjaśnienia mojej postawy co do różnic pomiędzy mną a twórcą strony zbawienie.com Czytelnicy nas kojarzą ze sobą, kiedy w rzeczywistości obecnie nie mamy ze sobą kontaktu.
Pomijając kwestie moralno-osbowościowo-etyczne oraz wszelkie oskarżenia o agenturę jego osoby, która krąży w necie:


1. H.K uważa, ze piekła nie ma - ja uważam że jest
2. H.K twierdzi że szabatu nie należy świętować - ja uważam że TAK
3. H.K twierdzi że Bóg nam nie pomaga - ja uważam, ze pomaga.
tutaj pisałem o tym opierając się o jego maila do mnie, którego kopie posiadam:

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/01/czy-bog-nam-pomaga.html4. Kwestia Pawła. On przekreśla Pawła całkowicie - ja ostatecznego zdania nie mam, zwłaszcza, że Paweł ma wiele wypowiedzi pasujących do czasów końca, upominając, przestrzegając. Zakładając, że Paweł jest powiedzmy agentem, wybieram ze 100% braku dowodów, to co najlepsze, nie rozdrabniając się.

5. H.K uważa ST jako stare nie obowiązujące nas przymierze - ja uważam, że ST jest źródłem przepisów na życie dla chrześcijan jak np. dieta biblijna czego nie wiążę z rytuałami.

Notabene rozmawiając z wieloma osobami zauważam odejście od ST. Czy to dobre oceńcie sami.

6. Odrzuca Łukasza jako ucznia Pawła - ja często korzystam z tekstów Łukasza jak choćby odnoszących się do recepty aby uniknąć Wielkiego Ucisku

Nie jest to atak na jego osobę, ale chęć odcięcia się i utożsamiania się. Mało tego, ostatnio wstawiłem się za H.K tutaj, kiedy troop2009 zacytował wulgarny komentarz jego przyjaciela Jana Grykę ubliżający H.K,  za co m.in troop dostał bana na forum:

http://forum-chrzescijan.pl/index.php/forum/dylematy-biblijne/232-nikt-nie-moze-dwom-panom-sluzyc

Troop2009 uważający się za chrześcijanina zaatakował  nie tylko w ordynarny sposób H.K. na forum-chrzescijan.pl, ale w bardzo prymitywny i ośmieszający jego sposób na swym kanale YT troop2009, tym samym dostarczając dodatkowych argumentów poparcia zwolennikom osoby H.K.

Cenię materiał, archiwum tekstów na stronie zbawienie.com, z którego do tej pory czasem korzystam, ale nie utożsamiam się z osobą. Sytuacja jest podobna do Korwina Mikke. Obaj otworzyli mi oczy na prawdę. Korwin na ekonomię, a H.K na Biblię. Oddzielam prawdę i teksty Korwina Mikke od jego intencji i osoby. O ile JKM mogę uznać za subtelnego manipulatora o czym napisałem w tekście "Korwin Mikke inaczej", to H.K. na razie oceniał  nie będę.Mam nadzieję, że mimo różnic mamy z H. Kubikiem ten sam cel.

4 komentarze:

 1. A ja nie ufam tej osobie, np takie "kwiatki" jak temat załozony na jego forum pt" Czy swiat szatana posiada bron nuklearną" dyskwalifikują tą osobę jako wiarygodną.
  Jeszcze przypomina mi się jedno jego twierdzenie nawet cytowane na tym blogu odnosnie mieszkania w kuli ziemskiej że próżnia nie przenosi ciepła słonecznego, no jesli nieprzenosi to ja sie pytam w takim razie w jaki sposób nagrzewa się taka zwykła żarówka ?...
  Facet ma swoje lata a czasem napisze tak absurdalne twierdzenie że nawet dzieci mogą to obalić.
  Wiec też poprostu nieufam mu w sprawach wiary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tatiana Biełous. Wskrzeszona w kostnicy po 72 godzinach pobytu w raju i piekle http://www.ziemiamielecka.pl/?p=37729

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy rozum i sumienie. Oceniajmy według nich co jest słuszne a co nie. Nauczyciel jest jeden: Jezus Chrustus

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.