czwartek, 14 listopada 2013

Święta z choniką

Jer 10

"(1) Słuchajcie słowa tego, które Pan mówi do was, domu Izraela! (2) Tak mówi Pan: Nie wdrażajcie się w zwyczaje narodów, nie lękajcie się znaków niebieskich, chociaż narody się ich lękają! (3) Gdyż bóstwa ludów są marnością. Są dziełem rąk rzemieślnika pracującego dłutem w drzewie, ściętym w lesie, (4) które przyozdabiają srebrem i złotem, umacniają gwoździami i młotami, aby się nie chwiało. "


A na górze niemal każdej choinki jest nic innego jak PENTAGRAM


6 komentarzy:

 1. Jesli nie chcesz piecioramiennej gwiazdy to mozesz samemu wykonać 6 ramienną bądz 7 bądz w ogóle niedawać żadnej gwiazdy.
  Mnie natomiast irytują inne zwyczaje a mianowicie na wystawach sklepowych w tym okresie widzę typowo pentagramy wykonane z kawałków ? jakiś patyczków. chyba to coś w rodzaju wilkliny zgiętej tak jak wygląda pentagram, tego w sklepach az jest zatrzessienie.
  Nastepny głupi zwyczaj to zdobienie domu jemiołą, przecież jemioła to jest pasożyt, pasożyt który pasożytuje na innych dzewch doprowadzając ich do karłowacenia i ogólnie przeszkadza dzewu.
  Wiec nie rozumię po co chołdować ten zwyczaj, ludzie chyba totalnie sie nad takimi rzeczami niezastanawiają. A trzeba powiedzieć że pasozytem w przestrzeni duchowej i nie tylko to diabeł i jego demony, któryś z pastorow w wykładzie użył sformuowania abysmy niedopuszczali do tego by kozioły objadały winnice, kozłami wiadomo kto jest, winnicą to wszyscy chszescijanie z ich sprawami, a otwartą furtką, bądz dziurą w ogrodzeniu jest np. stawianie różnych figurek buddyjskich, zdrady małzenskie i inne czyny które łamią przykazania Boże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jesli nie chcesz piecioramiennej gwiazdy to mozesz samemu wykonać 6 ramienną bądz 7 bądz w ogóle niedawać żadnej gwiazdy. "

   problem w tym, że ja od roku wcale nie świętuje tzw bożego narodzenia" czyli święta horusa a tym bardziej nie mam choinki w mieszkaniu i nie będę jej miał więc po co mi gwiazda... :-)

   Usuń
 2. A ja będę miała choinke bo lubie ten zapach bo wlasnie kojarze ja ze swietem na czesc narodzin Jezusa, bo jest slicznie ozdobiona i jest to czas radości a ze czasu radości w moim zyciu jest mało wiec w ten sposób obchodzę te swieta, Jest to dla mnie czas szczególny, nie kojarze tego z komercja. Nie trzeba być takim surowym dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/jezus-nie-urodzi-sie-w-grudniu-2412-to.html

   to będziesz obchodziła święto Horusa

   Usuń
  2. Nie będę obchodzila swieta Horusa. Będę obchodzila swieta mojego Pana Jezusa bo On jest moim Panem. Jest to dla mnie czas radosny i wszystko co wtedy robie to z mysla o NIM. Staram się tez w tym czasie być blisko z rodzina i cenie sobie kazda chwile. Nawet jeśli to swieto ma zle korzenie dla mnie ma ono wydzwiek tylko pozytywny.

   Usuń
  3. Tylko, że Bóg jak i upadli traktują to wszystko tak jakie są fakty. To nie my jesteśmy od oceniania takich rzeczy.

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.