czwartek, 21 listopada 2013

Być nie posłusznym systemowi szatana

Kultowe zdjęcie. Czyż nie czujemy się podobnie?


4 komentarze:

 1. Tak mnie natchnęło, odnośnie apostoła? Pawła...
  List do Rzymian 13
  13 Bądźcie posłuszni władzom sprawującym rządy. Każda władza pochodzi bowiem od Boga. Ci, którym podlegacie, również zostali więc powołani przez Niego. 2 Kto przeciwstawia się władzy, burzy porządek ustanowiony przez Boga i sam ściąga na siebie karę. 3 Ludzie sprawujący władzę nie są postrachem dla tych, którzy postępują dobrze, ale dla czyniących zło. Nie chcesz żyć w strachu przed władzą? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę! 4 Bóg ustanowił rządzących dla twojego dobra. Ale jeśli łamiesz prawo, masz się czego bać! Władza potrafi bowiem przywołać przestępców do porządku. Będąc na usługach Boga, wymierza karę tym, którzy postępują źle. 5 Dlatego należy się jej podporządkować – nie tylko z powodu możliwej kary, ale ze względu na własne sumienie.

  Jak dla mnie sprawa jest jasna.

  6 Z tego samego powodu należy płacić podatki. Urzędnicy państwowi pełnią bowiem swoją służbę z Bożego polecenia. 7 Oddawajcie więc każdemu to, co mu się należy: płaćcie podatki i inne należności oraz okazujcie respekt i szacunek tym, którzy na to zasługują.

  Moja uwaga: przecież większośc podatków w Polsce wypływa z naszego kraju...Gdzie? Watykan, Izrael...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mona,
   bardzo dobry cytat. To jest jeden z kilku dosłownie argumentów, które znalazłem przeciw Pawłowi.
   Kiedys już miałem napisać o tym cytacie z Pawła, ale coś nie odsunęło.
   Do niedawna rozumiałem to w bardzo dosadny sposób - poddać sie władzy i koniec nie ma tematu.

   Teraz rozumiem to trochę inaczej:

   władza pochodzi od Boga ponieważ, gdyby tylko Bóg zechciał to taki Tusk przestałby byc premierem z dnia na dzień. Ludzie maja zrozumieć że jedyna nadzieja jest w Jezusie a nie w politykach. Ja jestem tego przykładem. Działałem w 2 partiach politycznych i na 2 sie zawiodłem nie widząc nadziei nawet w KNP partii wydawałoby sie idealistycznej programowo. Pozosta żal i gorycz. Musiałem jednak dostać klapsy. Ludzie tez muszą dostac od tej władzy klapsy aby wrócili do Boga. Ile osób szuka pomocy u Boga? garstka. Tak więc musza dostac manto jak nie posłuszne dzieci. Tym, mantem będzie Wielkin Ucisk, który pokaże rzeczywiste intencje rządzących.

   I nad tym się zastnawiałem:

   " Nie chcesz żyć w strachu przed władzą? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę! 4 Bóg ustanowił rządzących dla twojego dobra. Ale jeśli łamiesz prawo, masz się czego bać! Władza potrafi bowiem przywołać przestępców do porządku. Będąc na usługach Boga, wymierza karę tym, którzy postępują źle"

   powiedzmy że nie ma policji. Co sie wtedy dzieje? dzicz i anarchia. Możemy spioczyc na korupcje w policji itd ale jak trwoga to do... policji.


   "6 Z tego samego powodu należy płacić podatki. Urzędnicy państwowi pełnią bowiem swoją służbę z Bożego polecenia. 7 Oddawajcie więc każdemu to, co mu się należy: płaćcie podatki i inne należności oraz okazujcie respekt i szacunek tym, którzy na to zasługują.

   Moja uwaga: przecież większośc podatków w Polsce wypływa z naszego kraju...Gdzie? Watykan, Izrael."

   i ten cytat powoduje, że nie do końca ufam Pawłowi, ale nie chciałbym byc ślepym jego przeciwnikiem i muszę to przemyśleć

   Usuń
 2. Praktycznie każde zdanie w wymienionym fragmencie jest szokująco niedorzeczne i niebezpieczne dla nas

  Paweł napisał...
  "Bóg ustanowił rządzących dla twojego dobra."

  Sami wiemy jak oni o to nasze dobro dbają i dbali haha

  Przymusowe szczepienia pod żadnym pozorem nie są dla dobra naszych dzieci

  "Kto przeciwstawia się władzy, burzy porządek ustanowiony przez Boga i sam ściąga na siebie karę."

  Nie widzę nic z Bożego perfekcjonizmu, sprawiedliwości i porządku w żadnym systemie władzy nam znanej, wręcz odwrotnie, wygląda na to, że system to dzieło szatana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Paweł napisał...
   "Bóg ustanowił rządzących dla twojego dobra."

   Sami wiemy jak oni o to nasze dobro dbają i dbali haha

   Przymusowe szczepienia pod żadnym pozorem nie są dla dobra naszych dzieci

   "Kto przeciwstawia się władzy, burzy porządek ustanowiony przez Boga i sam ściąga na siebie karę.""

   Powiem tak: na dzień dzisiejszy się z tymi wypowiedziami Pawła nie zgadzam. Paweł jednak żył w innych czasach. Nie podejrzewam ażeby wtedy chrześcijanie walczyli z systemem.
   W tamtych czasach nawet niewolnik godniej żył aniżeli Polak w tych czasach. Mam na myśli tych, którzy zarabiają ok 1200/mc.

   Ten i kilka innych cytatów powodują, że jestem 50/50 co do Pawła i będę go wnikliwie badał sam.

   "każda władza pochodzi bowiem od Boga. Ci, którym podlegacie, również zostali więc powołani przez Niego."

   gdyby ta władza nie była za zgoda Boga to winnismy z nimi walczyć. Czy chrześcijanie mają walczyć z rządem? myślę, że nie, ale uważam, że mogą się z nimi nie zgadzać. Skoro Jezus uzdrawiał w szabat, to oznacza że jest dobro wyższe. Tak więc jesli o mnie chodzi, nie będę walczył z systemem co robiłem będąc w partii, ale będę jak ten człowiek ze zdjęcia opierał się co jest walką bierną.

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.