piątek, 8 listopada 2013

Obywatelstwo za przyjęcia katolickiego Jezusa

Czyżby test przyjęcia znaku bestii? neikoniecznie może to byc tylko żart:


Satyryczna wiadomość hiszpańskiej stacji ETC Noticias, jakoby Marokańczycy mieli otrzymać obywatelstwo hiszpańskie po odrzuceniu islamu i przyjęciu katolicyzmu, została wzięta za prawdziwą. W Maroko wywołała burzę, Hiszpanie boją się protestów. 
Według tej informacji do takich wniosków doszli uczestnicy spotkania szefa resortu sprawiedliwości oraz przewodniczącego episkopatu. Minister sprawiedliwości miał powiedzieć między innymi że „Hiszpania nie byłaby Hiszpanią, gdyby nie chrześcijaństwo i katolicyzm”. Uczestnicy spotkania mieli także ustalić, że aby Marokańczyk miał otrzymać obywatelstwo i paszport, musi przyjąć wiarę katolicką i na dowód szczerości odmówić modlitwę chrześcijańską w języku hiszpańskim. Dodatkowo kosztowałoby to 60 euro, z czego 5 euro otrzymałby budżet państwa, a resztę Kościół katolicki.
Burza w Maroko, inkwizycja w Hiszpanii
 
Żart nie został zrozumiany jednak w Maroko. Tamtejsze lokalne media przekazały te komunikaty jako prawdziwe. Wywołało to oburzenie wśród mieszkańców tego muzułmańskiego królestwa (muzułmanie stanowią 99,6 proc. ludności, Joshua Project, 2010), a także w samej Hiszpanii. Dziennikarze w Maroko obawiają się, że Hiszpania cofa się do czasów inkwizycji. Sami Hiszpanie obawiają się natomiast, że wywoła to zamieszki w kraju, jak miało to miejsce we Francji gdy to wprowadzono zakaz noszenia hidżabu przez muzułmanki.

"


http://wmeritum.pl/hiszpania-obywatelstwo-za-przyjecie-jezusa/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.