wtorek, 5 listopada 2013

Dziecko, które zna Pismo Święte lepiej niż przeciętny chrześcijanin

"Samuel Wojszczyk, kilkuletni chłopiec, który zna Biblię lepiej niż przeciętny, praktykujący katolik. Posłuchaj niesamowitego chłopca, który odpowiada na pytania swojego ojca o wydarzeniach, liczbach czy imionach biblijnych."








Ja od roku- dwóch czytam dziecku 6latkowi Biblię. Oglądał razem ze mną w niedzielę serial Biblia. Tłumaczyłem mu mechanizmy dobra i zła. Wiem, że dzięki temu ...(paradoks) będzie miał trudniej w środowisku ale łatwiej w życiu odchodząc od zła

3 komentarze:

 1. SZACUN!!! Takich szczegółów mało kto pamięta. Ja zaczęłam od czytania starszemu "Biblii w obrazkach dla najmłodszych", też miał chyba wtedy 5 lat. Serial Biblia też oglądaliśmy razem.
  Pozdrawiam, Diana Z.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze żeby był dobrym człowiekiem z empatią i sumieniem.

  Czy faryzeusze nie znali Świętych ksiąg na pamięć. ?

  Troszkę mi szkoda tego chłopca bo widać że ambicje rodziców przelane na syna.
  Prawo Boże powinno być przekazane takim małym dzidziom ale nie wykute na pamięć, bo czy taki malec rozumie treść tak jak dorosły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cenne spostrzeżenie, ale masz częściową rację. Jest ważniejsze, aby potrafił rozróżniać dobro od zła a nie był tylko wyuczony na pamięć pewnych treści. Faktycznie równie dobrze można by nauczyć 5 latka na pamięć budowy roweru: hamulce, przerzutki, rama etc

   Tylko od czego zacząć uczyć dziecko w wieku 5 lat? od Mojżesza i 10 przykazań wyjaśniając że jak tatuś śpi z inną żona to jest nie dobrze?

   Bądźmy ostrożni w wydawaniu osądów. Jaką miarą sądzicie taką będziecie sądzeni

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.