niedziela, 10 listopada 2013

Eksperyment społeczny czy początek kryzysu?

Wczoraj na czacie Kolega zagadał mnie informując o blokadzie wypłat z bankomatów. Pomyślałem że to tymczasowa awaria jednego banku. Dziś okazuje się sprawa jest poważniejsza:

"Zablokowane na koncie środki i brak możliwości zapłaty przy kasie. Z takimi problemami borykali się wczoraj użytkownicy kart VISA. Awaria w banku PKO BP spowodowała przeciążenie sieci bankomatów Euronetu w całym kraju. Na naszą skrzynkę dajsygnal@daj­sy­gnal.pl napisało mnóstwo zirytowanych klientów z Opola, Siedlec, Radomia, czy Sosnowca.
Próbowałem wypłacić pieniądze na czynsz (950 zł). Po dłuższej chwili bankomat oddał kartę i nie wypłacił pieniędzy wyświetlając komunikat o błędzie. Kwota 950 zł została zablokowana. Co z pieniędzmi na czynsz, opłaty, raty? Kto za mnie zapłaci odsetki – pyta zdenerwowany pan Kamil.


Euronet na swoim fanpagu poinformował klientów o utrudnieniach związanych z realizacją transakcji i podkreślił, że powstały one z przyczyn niezależnych od firmy. Ponadto Euronet uspokaja klientów, że próby wypłaty pieniędzy których bankomat nie wydał, nie powinny obciążać konta.

Może dochodzić do występowania czasowej blokady autoryzacyjnej, tzn. środki mogą zostać zablokowane do czasu, kiedy bank (wydawca karty) potwierdzi status transakcji – zrealizowa­na­/nie­zre­ali­zo­wa­na. Nie wypłacone środki powinny wrócić na konto automatycznie. O czasie  – informuje Euronet.

Na pytania internautów kto ponosi odpowiedzial­ność za zablokowane na kontach pieniądze, Euronet nie odpowiada. Niczego nie można się również dowiedzieć w Biurze Obsługi Klienta. Dzwoniąc na infolinię jedyne co usłyszymy to, że trzeba się liczyć z utrudnianiami zarówno przy transakcjach w bankomacie."http://www.hotmoney.pl/Euronet-odblokuje-pieniadzeKiedy-a32460

4 komentarze:

 1. W takiej Holandii, gdzie ostatnio byłem nie można było zapłacić za parking pieniędzmi, tylko kartą, jakie było moje zdziwienie na parkingu podziemnym przy Waterloplain w Amsterdamie, gdzie chciałem zaparkować - "only credit card", dobrze, że 10 minut jest gratis zdążyłem wyjechać, ale w mieście wszędzie też były płatne parkingi tylko kartą. Holendrzy maja tez specjalne karty np. na tramwaj, gotówka niepotrzebna. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, że także w Polsce trzeba będzie za wszystko płacić kartą.
  Druga sprawa to chip, np. w holenderskich rowerach batavus, gazelle, od 2001 roku są w ramach chipy a na ramie naklejka oznaczona DPC, tak policjant podchodzi z czytnikiem i już widzi czy rower skradziony w bazie danych czy nie.
  Tak się zastanawiam nad znamieniem bestii. Wg j.polskiego znamię : plamka lub wypukłość na skórze. Czy nie może być tak że po wszczepieniu chipa, ludzi będzie się oznaczać plamką w miejscu chipa? Żeby wiedzieć chociaż to, gdzie on jest wszczepiony na czole czy na ręce. Praktycznie wszystko gotowe, teraz tylko patrzeć jak zacznie się akcja masowego chipowania ludzi, i jak wówczas zapłacisz za jedzenie, ubranie, rachunki za dom, jak gotówka będzie wycofana z obiegu.
  To jest już bliskie, ale niewielu ludzie to dostrzega. Straszne czasy nadchodzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spotkałem się z teorią, że czip po jakimś czasie będzie uwalniał jakiś kwas lub inny związek pod skórą który mógłby owe znamię wręcz wypalić

   możliwe, że znamię będzie wypalane w formię kody kreskowego na ciele laserowo

   Usuń
 2. Nie ufam bankom i nigdy nie będe trzymał tam pieniędzy.
  Strzeżonego Pan Bóg strzeże

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez bylam w aptece i terminal odrzucil mi dwukrotnie karte. Pojechalam do banku i wyplacilm gotowke ale swiatelko mi się zapalilo i chyba będę wybierac kase i trzymać w przysłowiowej skarpecie.

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.