czwartek, 7 listopada 2013

Osiedle Cyganów w Koszycach

W sierpniu będąc w Bieszczadach leśniczy opowiadał mi jak to w pobliskim mieście Słowackim mieszka obecnie 1/5 Cyganów i proporcje zmieniają sie na ich korzyść. Dostają zasiłki za urodzenie dziecka i rozmnażają się bez zahamowań, troski o przyszłość tych dzieci. Ponoć dostają mieszkania socjalne z których rozbierają nawet okna. Tekst poniżej jakby był tego potwierdzeniem:

Luník IX - Osiedle będące częścią miasta Koszyce leżącego na Słowacji.
Osiedle stanowi największe słowackie skupisko ludności romskiej i prawdopodobnie największą tego rodzaju dzielnicę w Europie. W 2005 na osiedlu żyło około 5300 osób (z czego 4400 oficjalnie). 2200 z nich było dziećmi. Rodzi się tam 150-170 dzieci rocznie, a śmiertelność noworodków wynosi 5%.


źródło: wikipedia.pl

Postanowiłem sprawdzić w programie google street view jak tętni życie na tym porządnym, a zarazem pięknym osiedlu.

 
Jestem bardzo ciekawy skąd mają taki sprzęt :shock:Oto kilka innych zdjęć przedstawiających osiedle:http://www.sadistic.pl/osiedle-cyganskie-w-koszycach-vt213982.htm

3 komentarze:

 1. "Jestem bardzo ciekawy skąd mają taki sprzęt " prawdopodobnie dzieciaki ze śmietnika wytargały...a to jeszcze nie grzech, na pewno to autor miał na myśli...(?)
  swoją drogą niezły bajzel na tych fotach.
  Pamiętać należy że każdy z nas ma jakiś defekt, można to również rozciągnąć pod np mieszkańców danego kraju (Polacy zawiść ?)
  o cyganach mówi się że mają lepkie ręce... hmmm bez komentarza, a co do fotek i ten chlew na nim to pewnie ma to jakies podłoże. Być może ów społeczność nie identyfikuje się z miejscem pobytu, wiedzą że za jakiś czas będą musieli odejść, zostaną przegnani ? choć to nie tłumaczy tego jak "zagospodarowywują" przestrzeń w okół siebie.... są tam gośćmi tak jak my wszyscy jesteśmy gośćmi na ziemi i zdecydowana większość z nas robi syf w okół siebie grzesząc, może nie rzuca się to w oczy tak jaki góry śmieci ale jest ta samo "słabe" ... tak więc czy mamy prawo kogokolwiek oceniać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ""Jestem bardzo ciekawy skąd mają taki sprzęt "
   tutaj faktycznie chrześcijanin mimo że całokształt wskazuje na pewną postawę nie powinien bez przyłapani na gorącym uczynku oceniać tej sytuacji.
   I tutaj jesteśmy nieco na przegranej sytuacji ponieważ na podstawie przesłanek nie wolno nam oceniać co powoduje często, że padamy ofiarą oszustwa,

   Co do miejsca na zdjęciach absolutnie możemy dokonać oceny. Jest tam syf, bałagan i nic ich nie tłumaczy. Nie wyobrażam sobie ażebym wyemigrował np do Norwegii czy Grecji o czym myslę i tam ze względu na "nie identyfikuje się z miejscem pobytu"
   wyrzucał śmieci przez okno, pozwalał dzieciom na malowanie klatek schodowych, demontował sedesy i inne akcesoria.

   Bóg ustanowił jakiś porządek na świecie: księżyc ma swoje cykle, Ziemia swoje, pory roku swoje i przez 6000 lat nikt tego nie zakłócił.
   Jeśli nie będę się mył, to będę brudny, tak samo jak w przypadku grzeszenia. Jęsli będę grzeszył będę nie czysty. a w efekcie spotka mnie kara. Prawo przyczyny i skutku. Grzeszysz - jest kara. Nie myjesz się jesteś brudny.

   W przypadku powyżej niestety ale mamy prawo nazwać ich choćby delikatnie pisząc - ludźmi bałaganu. Niestety też jakaś nikła część z nich, dbająca o czystość, będzie cierpiała w wyniku ogólnego wizerunku, tak jak w przypadku dobrych Polaków na obczyźnie, gdzie mamy etykietę pijaków ,czy jak piszesz zawistnych. Decydując się na przebywanie w danej społeczności mamy etykietę. Dlatego społeczeństwa powinny być heterogeniczne, tak jak niegdyś prawdziwy Izrael i obecnie ten fałszywy. Szatan i jego ludzie celowo dopuszczają a nawet promują multikulti aby nie można było zachowac ładu społecznego. Społeczeństwo wielokulturowe jest narażone na dysharmonię i konflikty: muzulmanie-katolicy, muzułmanie-ateiści (Anglia), katolicy-protestanci (Irladnia) itd.

   Usuń
  2. "Pamiętać należy że każdy z nas ma jakiś defekt"
   Typowo lewacki, odmóżdżony bełkot! Pokaż jakieś osiedle zamieszkane przez białego człowieka (o ho ho, no to już rasizm na całego!), wyglądające chociaż podobnie do tego Luniku IX!! Obłęd, Kolego i poprawność polityczna nie pozwalają Ci przyznać racji autorowi tego wpisu (Cyganie to NIE SĄ tacy sami ludzie, jak my). Podobnie, jak michnikowszczyźnie w 1989r. nie pozwalała powiedzieć jasno, że T.rynkiewicz powinien zawisnąć i, że to nie on jest ofiarą, zaś jego ofiarom należy się ochrona i choćby elementarna sprawiedliwość! Żal ściska, jak się takie banialuki czyta i przerażenie ogarnia, bo doprowadzi to niechybnie do upadku naszej cywilizacji (tak tak, pod koniec imperium rzymskiego też się śmiano w kułak z przepowiedni rychłego upadku)...

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.