poniedziałek, 18 listopada 2013

NEPAL: Chrześcijanin zamordowany w czasie modlitwy

"36-letni Debalal został o trzeciej w nocy poproszony o modlitwę przez Kumara Sardara, który twierdził, że cierpi z powodu silnego bólu. Początkowo Debalal niechętnie odniósł się do wizyty w domu tego człowieka, gdyż było już późno, a Kumar i jego rodzina są znani jako zagorzali hinduiści. Uległ jednak jego namowom. W czasie modlitwy Kumar wyszedł z pokoju. Kiedy wrócił, miał ze sobą stalowy pręt i ostry, zakrzywiony nóż zwany ‘khukuri’. Pobił prętem zaskoczonego Debalala, a na koniec poderżnął mu gardło. Nie zareagował żaden z sąsiadów, którzy mogli słyszeć wołanie o pomoc. Kumar przebywa w areszcie, a żona Debalala i jego synowie są pogrążeni w rozpaczy.


Prośmy Boga, aby był blisko żony i synów Debalala, kiedy próbują dojść do siebie po tej niespodziewanej stracie. Módlmy się, aby doświadczyli pocieszającej obecności Jezusa, który obiecał, że będzie z nimi w tych chwilach pełnych cierpienia. Wstawiajmy się też za ekstremistą hinduskim, który zabił Debalala, aby doświadczył skruchy i wiecznego wybawienia. Wraz z ochroną niech Bóg udzieli wierzącym w Nepalu ducha śmiałości, aby dalej Mu służyli, mimo niebezpieczeństw, których doświadczają.
Źródło: Voice of the Martyrs USA, Gospel for Asia"

2 komentarze:

  1. Możemy pomodlic się wspólnie w intencji tej rodziny i innych, które straciły bliskich z powodu wiary w Pana naszego Jezusa Chrystusa.
    Na pewno im ta modlitwa pomoże. Co Wy na to ? Godzina 22

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.