Obrót bezgotówkowy na wyciągnięcie ręki. Sprawy nie tylko przyspieszają w tym kierunku, ale galopują:
Niemieckie Ministerstwo Finansów oficjalnie uznało wirtualną walutę bitcoin za środek płatniczy, którym można posługiwać się w prywatnych transakcjach. Oznacza to, że tamtejszy fiskus będzie mógł teraz takie transakcje opodatkować. Aby jednak móc przyjmować płatności w bitcoinach, trzeba będzie posiadać specjalne zezwolenie od Urzędu Nadzoru Finansowego.
źródło: http://finanse.wp.pl/kat,1033783,title,Bitcoiny-oficjalnie-srodkiem-platniczym-w-Niemczech,wid,15914684,wiadomosc.html?ticaid=1112a9&_ticrsn=3
"
Niemcy zdecydowały się rozpoznać Bitcoina po tym, jak Frank Schaeffler, deputowany francuskiej komisji finansów, ogłosił, że waluta ta zostanie zatwierdzona przez francuskie ministerstwo.
Na chwilę obecną, jeden Bitcoin wart jest 77,2 euro."
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2013/08/bitcoin-legalny-w-niemczech
Bitcoin jest niezależny od banków i rządów. Także od tego światowego.
OdpowiedzUsuńtak jak niezależny jest Greenpeace lub partia Zielonych w Polsce. Bitcoin przeciera ścieżki do obrotu bezgotówkowego jak w apokalipsie. Być może tym samym jest projekt nowej polskiej waluty pt Dobry
UsuńProszę się zapoznać bliżej z tym tematem. To jest prywatny pieniądz, który może być emitowany przez każdego. Obrót istnieje poza wszelkim systemem bankowym. Pieniądze wysyła Pan jak list, bezpośrednio do adresata. Za cenę około 20gr. Do każdego miejsca na świecie, gdzie jest internet.
OdpowiedzUsuńTu na prawdę nie ma pułapki.