środa, 24 kwietnia 2013

Masoneria wobec papieża Franciszka

Masoneria wyraża przeświadczenie, że teraz Kościół zacznie z nią prowadzić dialog. Jaka jest reakcja Stolicy Apostolskiej?
Gdy w przeszłości zdarzały się jakieś masońskie prowokacje wobec Kościoła, których celem była dezorientacja wiernych i próba przekonania ich, że stosunek Kościoła wobec masonerii uległ zmianie Stolica Apostolska zawsze błyskawicznie reagowała.
Gdy więc po zmianie Kodeksu Prawa Kanonicznego, gdy w nowej jego wersji zabrakło zapisów na temat masonerii i masoneria ogłosiła, że zaczyna się epoka współpracy Kościoła z masonerią pojawiły się dwa kościelne dokumenty, w których mocno podkreślano, że stosunek Kościoła wobec masonerii jest nadal taki sam i wszystkie dokumenty Koscioła dotyczące masonerii pozostają w mocy. Jeden z nich ukazał się… w 1981 r., drugi w 1983 r. W tym drugim dokumencie podkreślono: „Papież Jan Paweł II potwierdził niniejszą deklarację i zalecił jej opublikowanie”.
Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą  B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności z B’nai B’rith, która została nagrodzona jego serdecznym i szczerym traktowaniem”) oraz Wielki wschód Włoch (masoneria włoska rytu francuskiego).
Szczególnie interesujący jest ten ostatni dokument podpisany przez Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. Czytamy w nim, między innymi:



Braterstwo i chęć dialogu były jego pierwszymi konkretnymi słowami. Być może nic w Kościele nie będzie już takie jak wcześniej. Mamy nadzieję, że pontyfikat Franciszka, papieża ‘pochodzącego z końca świata’, może oznaczać powrót do Kościoła-Słowa zamiast Kościoła-Instytucji, promującego otwarty dialog ze współczesnym światem, z wierzącymi i niewierzącymi, po wiośnie II SW. (…) Prosty krzyż jaki miał na białej sutannie pozwala nam oczekiwać, że Kościół ludu ponownie odkryje swoją umiejętność dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która, jak uczy nas doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra i postępu ludzkości, co pokazali między innymi Bolivar, Allende i José Martí. Jest to ‘biały dym’ jakiego spodziewamy się od Kościoła naszych czasów”.
Masoni sugerują zatem, że Kościół, w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, zmieni się w sposób, którego oni zawsze oczekiwali i zacznie współpracować z masoneria.
Należałoby, jak się wydaje, oczekiwać zdecydowanej reakcji Stolicy Apostolskiej. Jak na razie chyba jej nie było. Nic na ten temat nie udało mi się znaleźć.
Kiedy się pojawi?


źródło:  http://www.bibula.com/?p=68078

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.