poniedziałek, 30 września 2013

Czy istnieje piekło w Biblii ?

Kolega Kuba podesłał mi oto ten filmik jako konfrontacje z tezą H. Kubika w sprawie istnienia piekła:https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T3tQtLjMRP0

I jeszcze kilka filmików:


7 komentarzy:

 1. Drogi Piotrze. Czy mógłbyś pod każdym filmikiem wkleić link do tegoż filmu. Przeglądam internet w telefonie i nie wyświetla mi ich na Twojej stronie. Szukam ich potem na youtube po tytułach posta a nie zawsze to się pokrywa. Ułatwiło by mi to przeglądanie. Dziekuję z góry. Pozdrawiam. Z Bogiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również mam ten sam problem, zatem przyłączam się do prośby :-)
   PS Cieszę, że dalej kontynuujesz prowadzenie bloga. W zasadzie od kiedy opuściłeś forum Henryka to Twój blog jest moim ulubionym miejscem w sieci. Wcześniej zaglądałam tutaj od czasu do czasu, bo to było jedno z kilku źródeł niezależnych informacji. A od kiedy opuściłeś forum H.Kubika zaczęłam wczytywać się w Twoje teksty i komentarze. Zaczęłam doceniać Twoją pracę i to kim jesteś. Urzeka mnie Twoja szczerość i wrażliwość i to, że zawsze służysz radą i przede wszystkim nie jesteś zadufany w sobie. Czuję, że Bóg Cię powołał do tej pracy. Twoje teksty nie są może idealnie dopracowane, ale wypływają prosto z serca, z Twojego doświadczenia, z tego czym żyjesz i to jest najważniejsze. Jesteś nam naprawdę potrzebny, bo niewiele jest osób na zwariowanym świecie, z którymi można porozmawiać o Bogu jak z Tobą. Traktuję Cię jak duchowego brata. Mój mąż jest wtajemniczony w to co się dzieje na świecie, ale uważa, że nie ma na to wpływu i raczej nie rozmyśla o tym za dużo. Czasem rozmawiamy o Bogu, ale niestety mąż chyba jeszcze nie dojrzał do czytania Biblii.
   Życzę Ci dużo wytrwałości w prowadzeniu bloga i nie miej proszę rozterek czy ten blog ma sens! Bo ma sens i dużą wartość dla mnie i innych też.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. pozostaje mi tylko Wielce Podziękować ;-)

   Usuń
 2. ja dodam od siebie

  http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/pieklo.htm

  może to trochę uściśli ten temat

  (a dodam jeszcze od siebie, że filmik trochę sam manipuluje, nie wiem gdzie autor wyczytał że KAŻDY kto wierzy w Isusa stanie się sędzią)

  Szukamy Cię, o Panie, w utrapieniu naszym, zgnębieniem i uciskiem Ty nas ukarałeś. Jak brzemienna, gdy rodzić zaczyna, wije się i krzyczy w boleściach, tacy i my jesteśmy, Panie, przed Tobą. To myśmy poczęli, my jesteśmy w bólach, jakbyśmy sami rodzili. Lecz nie obdarzyliśmy ziemi duchem wyzwolenia i nie przybyło mieszkańców na ziemi. Ożyją Twoi umarli z martwych powstaną ich ciała. Obudźcie się więc i radujcie wy wszyscy, co leżycie w prochu. Bo rosa Twoja jest pełna światłości, ziemia zaś sama wyda swoich zmarłych. Idź więc, mój ludu, wróć do swoich domostw, i pozamykaj wszystkie drzwi za sobą – ukryj się na czas jakiś, póki mój gniew nie przeminie. Bo oto Pan zstąpi wkrótce z miejsca swego, by karę zesłać na ludzi za ich przewinienia. A ziemia pomści krew, tę, która wciąż w nią wsiąka, i nie będzie już więcej okrywać zgładzonych. 01 W dniu owym Pan zacznie karać swoim mieczem twardym, wielkim i mocnym, smoka – węża, co pierzcha, smoka – węża chytrego; zabije tego morskiego potwora. W dniu owym [mówić będą]: Ach, ta wspaniała winnica, ją opiewajcie!

  (Ks. Izajasza 26:11-17, Biblia Warszawsko-Praska)

  Ciekawią mnie natomiast te wersety, jak wy je rozumiecie

  Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Oto zbliża się – nawet już nadeszła – godzina, w której umarli usłyszą głos Syna Bożego. Wszyscy, którzy usłuchają tego głosu, będą mieli życie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podczas objawień fatima mamy również wizję piekła. Jeśli piekło istnieje to demony nie zawsze kłamią, dobrze że wspomnieli jaka kara może nas spotkać za zło.

  Dla mnie owe filmiki to za mało aby przekonać się do istnienia piekła. Jak Bóg stworzył człowieka aby go karać za zło wiecznym ogniem.. to krótko pisząc, wiara w piekło przekreśla u mnie Boga i Chrystusa.

  OdpowiedzUsuń
 4. To właśnie strach przed okrutną karą bożą spowodował ogromny podział wierzących. Główną przeszkodą w nawracaniu np. muzułmanów jest właśnie niesławny strach przed piekłem. Pospolity obraz piekła czyni zer Stwórcy kogoś gorszego od szatana. Absurd i powikłane sumienie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,
  cytuję Shay Beck: - „(Ks. Izajasza 26:11-17, Biblia Warszawsko-Praska)

  Ciekawią mnie natomiast te wersety, jak wy je rozumiecie

  Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Oto zbliża się – nawet już nadeszła – godzina, w której umarli usłyszą głos Syna Bożego. Wszyscy, którzy usłuchają tego głosu, będą mieli życie.”

  Usłuchają z własnej Woli, bo jeszcze nie są Unicestwieni. Zrozumieją i Usłyszą.
  Umarli są tylko na Duchu, ...to nie to samo co pozbawieni Duszy [wyzionął ducha], mają
  obumarły kontakt ze Stwórcą, chociaż procesy życiowe u takich przebiegają wg praw Ojca.
  Funkcjonują na zasadzie materii ludzkiej ożywionej, lecz pozbawieni człowieczeństwa są
  jak trupy [zombie] bezwolne, bez sumień czy nawet „bezduszne”... To taki skrót myślowy.

  Strzelciu2007 – piekło to nic innego jak Totalne Unicestwienie jakiejkolwiek Energii,
  a nie wieczne smażenie w smole, czy inne sadomasochistyczne wizje...
  Człowiek nie może zniszczyć energii [ciała lub duszy – totalnie], to może tylko Stwórca,
  albowiem każdy rodzaj energii można zamienić [lub zamienia się] na inny rodzaj energii.
  To jest Proces.

  Anonimowy – po to wymyślono tzw. męki piekielne, by napawać się okrucieństwem,
  pseudo zresztą, samego Boga któremu grają na nosie... Podziwiam Ojca za cierpliwość...
  Pozdrawiam – seler
  Hej !

  [p.s. – ja nie muszę się znać na wszystkim, ani za takiego się nie uważam, ale To Co Rozumiem, chcę się Tym podzielić. Dzielę się Słowem, jak ..Chlebem]
  Piotr, którego pamiętam jeszcze pod nickiem Foliserro, uczciwie podchodził do Rzeczywistości. I za to Go cenię... I jeżeli potrafi szię wzruszyć, zachował Człowieczeństwo.
  A mylą się wszyscy – ja też ;-)


  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.