środa, 29 stycznia 2014

Cytat z Księgi Wyjścia ku zastanowieniu

"12 Nie tak, jak Kain, który pochodził od Złego
i zabił swego brata."

Tym razem bez komentarza. Skopiowałem bez cytat bez zmiany jakiejkolwiek litery.

9 komentarzy:

 1. Niech wiec skomentuje to matka Kaina: "Wydalam na swiat mezczyzne z pomoca Pana"
  B.S

  OdpowiedzUsuń
 2. Kain i Abel mieli różne matki. Kain to owoc grzechu pierworodnego. Wszyscy mamy w sobie coś z Kaina i to jest powód ,dla którego Pan Jezus karmi nas Swoim Ciałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. grzech pierworodny to nie akt seksualny, ale pragnienie poznania dobra i zła i bycia jak Bóg, czyli pragnienie samostanowienia o sobie. Takie pragnienie odłącza nas od Boga. Sami dla siebie chcemy być bogami, ustalać reguły co dobre , a co złe. I dlatego ten grzech- jest grzechem całej ludzkości. NIkt nie jest od tego pragnienia osądu co dobre a co złe wolny.

  co do analizowania Biblii, czy naprawdę takie ważne jest rozróznianie dwoch plemion ludzkich? wydaje mi się , ze Bóg wszystkim daje szansę na nawrócenie. Takie dzielenie ludzi na tych co są synami bożymi a tych co są plemieniem kainowym tworzy dwie kategorie ludzi. A przecież do Boga należy ostateczny rozrachunek z każdym człowiekiem.
  Poza tym w jaki sposób stwierdzić, ze ktoś pochodzi z linii Kaina ? Hitler? Stalin ? inni źli ludzie ? a skąd wiemy, ze w ostatniej godzinie się nie nawrocili i nie skruszyli? milosierdzie boże nie zna granic.
  Nie można nikogo potepiać ani nazywac bezbożnikiem, sąd należy do Boga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Częściowo masz racje. Dzielenie może powodować nienawiść. Gadaliśmy o tym na forum. Uważam jednak, że trzeba definiować sytuacje.
  Czy jak ktoś Ci wyciągnie z kieszenie portfel i ucieknie to czy nazwiesz go jakoś czy nie? czy może tylko określisz go tak: osoba która pozbawiła mnie portfela.

  Jezus wyraźnie określił ród szatana. Tutaj chodzi o swego rodzaju bezpiecznik.

  OdpowiedzUsuń
 5. co to znaczy, że w ostatniej godzinie sie nawrócil np. hitler czy stalin.
  Tacy ludzie jak oni to zaawansowani okultyści, którzy jawnie sprzeciwiali się Bogu i grzeszyli przeciw Duchowi Swietemu. Dla takich ludzi jest tylko jedno miejsce - wieczna smierć tak samo jak dla żydowskich przywódców a dla tych którzy nie poznali Chrystusa lub prowadzili życie nie uwzględniając go - dla nich jest zmartwychwstanie po którym będę sądzeni, jedni skorzystaja i bedą żyć inni nie.
  Jeśli chodzi o plemię żmijowe to są to wszyscy, którzy jawnie choć nie raz skrycie sprzeciwjają się zwierzchności Boga a oddają cześć i pracują dla szatan. Wtedy stają się jego dziećmi .
  Jezus powiedział do faryzeuszy, że pochodzą od diabla co nie znaczy, że ich ród pochodzi od jakiegoś nefilima bo wielu kapłanów pochodziło od Abrahama ale sprzeciwili sie najwyższemu. Choć nie można do końca wykluczyć teorii o tym , że szatan rownież stworzył swoich.
  Jest wiele wersetów mało zrozumiałych w Biblii np .
  1. Biblia piszę ,że na świecie byli nefilimowie - mocarze znani od dni pradawnych !!!!! potop był 1000 lat po stworzeniu człowieka a więc co to za dni pradawne ?
  2. Dlaczego Bog oddzielił Izraelitów od innych ludzi ? Ponieważ upadli znowu skazili genotyp człowieka np. Nimrod i te ludzy które pochodziły z od tych rodów ( kananejczycy itd.... ) czciły właśnie swojego boga - baala
  3. Kim był Ezaw - czerwony i cały owłosiony ?
  W tamtych czasach powszednie było zobaczyć anioła lub upadłego, można wyrażnie o tym poczytać w wielu fragmentach.
  4. co to znaczy " zmieszają się z nasieniem ludzkim" ? księga Daniela
  jest wiele pytań i sądze , że zrozumiemy jak przyjdzie pora i wyznaczone czasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Tacy ludzie jak oni to zaawansowani okultyści, którzy jawnie sprzeciwiali się Bogu i grzeszyli przeciw Duchowi Swietemu."

   To jest to co dzieli niektórych chrześcijan. Jedni myślą że nawet taka Lady zGAGA ma szanse zbawienia a wg mnie ona już jej nie ma. Co innego grzeszyć jak np tzw "dobry łotr" który wisiał obok Jezusa na krzyżu a co innego przeciwstawić się Bogu.

   W tej sprawie nie da się deifinitywnie określić kto ma rację, ponieważ brakuje nam co do tego wystarczającej ilości wiedzy pochodzącej od samego Boga. To co wimy można interpretować na dwa sposoby....

   Ja jednak uważam tak, jak kolega Godziniarz w powyższym cytacie. Ci co grzeszyli przeciw Duchowi nie mają już szans.

   W sprawie dwóch rodów także nie dojdziemy do jednomyślności

   Usuń
  2. Piotrze , a kiedy człowiek grzeszy przeciwko Duchowi Sw?

   Usuń
 6. Ja Ci odpowiem kiedy grzeszy człowiek przeciwko Duchowi Swietemu. jest to wtedy gdy np. Mason wchodzi na 32 stopień orientuje się , że jest to twór szatana i od tej pory będzie służył lucyferowi jako swojemu bogu i tym samym będzie prowadził wojne przeciwko Chrystusowi i jego owieczkom i zgadza sie na to to jest to grzech przeciwko duchowi świętemu albowiem świadomie poznał , że szatan i demony to realne byty , poznał ich filozofię i plany a więc popierając ich i przyłączając sie do tego świadomię występuje przeciwko Duchowi Swiętemu.
  Co innego gdy muzułmanin będzie przeklinał Chrystusa. On urodził sie i został nauczony wiary w mahometa . Robi to z niewiedzy. Ale gdy ten sam muzułmanin trafi np. do świata biznesu lub polityki i dostrzeże, że za tym wszystkim stoi diabeł i dostrzeże, że cała ta walka i wszystko na świecie jest po to aby zniszczyć chrześcijaństwo a mimo wszystko stanie po stronie lucyfera i świadomie przyłączy się do tych którzy go wielbią i będzie z nimi prowadził tą walkę to to jest grzech przeciwko duchowi świętemu

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezus powiedział, że faryzeusze są skazani na Gehenne czyli wieczną śmierć dlaczego ? Albowiem oni dobrze wiedzeli , że Jezus jest obiecanym masjaszem ale świadomie doprowadzili do Jego smierci. Wystapili przeciwko duchowi Swiętemu

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.