czwartek, 9 stycznia 2014

Polacy, emigrujmy do Norwegii. Tam każdy Norweg został właśnie milionerem!

"Jest taki kraj, gdzie każdy mieszkaniec jest milionerem. Jest nim Norwegia, usytuowana niedaleko naszej poczciwej Ojczyzny. Tam powinni wyemigrować wszyscy ci, którzy chcą żyć jak królowie!
Oczywiście to taki mały żart (tytuł i zajawka). Ale nie tak do końca.
Oto Państwowy Fundusz Emerytalny Norwegii (Globalny)zgromadził na swoim koncie 5,11 bln koron. Dochody funduszu pochodzą ze sprzedaży ropy i gazu ziemnego. Większa część dochodów inwestowana jest w papiery wartościowe oraz nieruchomości.Z faktu, że w Norwegi żyje około 5 000 000 obywateli to te państwowe środki równo rozdzielone na każdego, powoduja zasilenie kieszeni Norwega kwotą miliona koron, mniej więcej 120 tys euro.
Niestety, bycie milionerem to tylko statystyczna zabawa, gdyż rząd norweski nie myśli wypłacać swoim obywatelom pieniędzy zebranych przez Fundusz. Jest to tzw. zabezpieczenie państwa na czarną godzinę. I to i tak świetny pomysł, jaki zgotowali swoim podwładnym politycy z Norwegii.
Cóż, bycie milionerem nawet w zabawie jest budujące. I, poważnie mówiąc, Polska powinna brać przykład odnośnie zabezpieczania na czarną godzinę środków materialnych. Pytanie skąd je wziąć? Donald ma pomysł, ale nie powie. Zapewnił jedynie, że w roku 2022 Polska "będzie w grupie 20 najbogatszych państw świata". Już nie możemy się doczekać tych fanfarów, i pełnej kabzy mamony.
sm/NaTemat.pl"

 http://www.fronda.pl/a/polacy-emigrujmy-do-norwegii-tam-kazdy-norweg-zostal-wlasnie-milionerem,33378.html

------------------------

Nawet nie ma co porównywać z tzw Polską.  W Polsce celowo doprowadzają do nędzy ludzi. Tam celowo dbają o dobrobyt.

6 komentarzy:

 1. Przyjdzie kryzys - my, Polacy, będzeimy walczyć o przetrwanie a Norwegowie spokojnie wypłacać pieniądze zebrane na czarną godzinę, ot rzczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 2. cytat z powyższego - Zapewnił jedynie, że w roku 2022 Polska "będzie w grupie 20 najbogatszych państw świata" - no jest to możliwe,jeśli weźmiemy pod uwagę że mowa tu jest o Polsce a nie o polakach http://www.bibula.com/?p=58125

  OdpowiedzUsuń
 3. jak ma się tak tu op;isywane "zostanie milionerem" z zaleceniami Biblijnymi na temat bogactw tego świata... mieszasz się za dużo w sprawy tego świata, który jak sam wiesz jest pod demonicznymi zwierzchnościami szatana...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "mieszasz się za dużo w sprawy "

   Co to za ton? zastanów się Kolego...


   Nie zrozumiałeś sensu przesłania. Milioner w ujęciu norweskim nie oznacza wszech bogactwa. W ST takimi "milionerami" byli Abraham, Lot, Salomon, Dawid i wielu innych. Chodzi o przelicznik. Pensja norweska w przeliczeniu na Polski to średnio ok 12tys zł. Odkładając 5tys /mc po ok 15 latach jest się milionerem. Zwykły pracownik.

   Autor pokazuje sposób wykorzystania bogactw naturalnych w Norwegii.
   Życie w Polsce staje się dosyć ryzykowne. Jeśli nie masz dzieci to tego nie zrozumiesz. Dla Ciebie godne życie to świat szatana. Trochę dystansu i logiki proszę.

   Usuń
  2. "Dla Ciebie godne życie to świat szatana." - czemu mi przypisujesz takie zwodnicze bzdury? "co to za ton" ? ...

   Ja dobrze wiem co tam w norwegji się dzieje, bo wielu znajomych czy kilka osób z mej rodziny tam siedzi... fakt jest taki, że nikt tam z tobą po angielsku nie chce rozmawiać, chociaż większość doskonale umie ten język... jak nie znasz norweskiego to wcale tak łatwo ci nie będzie o pracę, chyba że w jakiś robotach sezonowych, gdzie nie potrzeba się dużo komunikować, jak np. na takich truskawkach gdzie kupe Polaków i zawsze ktoś ci tam podpowie co do ciebie mówią... jak znasz norweski to spokojnie wyciągniesz 20 tysięcy złotych miesięcznie... życie w Norwegii jest bardzo drogie...

   Usuń
 4. A nie daj Boze mieszkac tam z dziecmi i ciagle sie bac zeby panstwo ich nie odebralo pod byle pretekstem.

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.