wtorek, 14 stycznia 2014

Jak szatan ocenia człowieka

" Relacja sporządzona przez znanego jezuitę, o. Oomenico Mondrone, który bezpośrednio doświadczył spotkania ze złym duchem podczas rytualnego wykonywania egzorcyzmów:
     Nigdy nie zdołasz zrozumieć - mówi szatan - jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu "naukowców", którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni.
     Pomyśl o tym, czym poję i karmię przez moją prasę! Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić. Zaraz poddajecie się pokusom mych posłańców.

 
Przywiązujecie wielką wagę do waszej wolności, a pozwalacie się schwytać w moją niewolę. Och, jakie kpiny mogę sobie z was stroić w imię tej waszej wolności. Okazujecie wstręt wobec tego, co jest brudne, a tymczasem jesteście zupełnie, ulegli waszym namiętnościom, tarzacie się w waszych obrzydliwościach, jak świnie w błocie... Dla kobiety, czy dla garści złota jesteście gotowi pozarzynać się, co jest cudowne. Wiele zyskał Ten - tam, że przelał krew, aby was odkupić? Odkupić was od czego, od grzechu? Przecież nurzacie się w nim tak, że omal nie utoniecie! A co dopiero mówić, gdy wywołam wśród was ducha zazdrości, oszczerstw, nienawiści, rywalizacji, zemsty.
     Innym razem szatan wyznaje: Maryja jest tą, która wprowadza ogromne zamieszanie w moich planach. Jest niszczycielką mojego królestwa. Nie pozwala odnieść mi zwycięstwa i już przygotowuje mi klęskę? Ciągle plącze mi się pod nogami, wciąż przeszkadzając mi, przecinając mi drogę, podpuszczając swoich fanatyków do odbierania mi dusz. Tam, gdzie sięgają moje głośne podboje, Ona w rozprzestrzeniającej się ciszy mnoży swoje zwycięstwa.


D. Mondore, W cztery oczy ze złym duchem,
Echo, 82/20 i 84/22 1991 r."
 
 
źródło: http://adonai.pl/rozwazania/?id=38
 

14 komentarzy:

 1. Szatan jak zwykle kłamie. Maryja niszczy jego królestwo? Idą ręka w rękę. Asztarte, królowa niebios, kobieta-demon. Obrzydliwość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam to, z tą Maryją to ładnie wkręcił egzorcystę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecież to niebiblijna koncepcja:cały świat został dany przez Boga Chrystusowi i to On zniszczy szatana.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.zbawienie.com/okna/szatan.htm

  A co Henry K. napisał ?

  " Jest oczywiste dla mnie, aczkolwiek Szatan tego nie powiedział, że identyczną opinię o ludziach tego pokroju ma także Bóg! Za takie postępowanie wszyscy, którzy łamią w opisany powyżej sposób prawa Boże, ludzie tacy są także przez Boga znienawidzeni.
  Pała on do takich wielkim gniewem i podobnie jak w potopie, zniszczy tych, którzy reprezentują poziom niższy od zwierząt."

  Czyli Bóg i szatan mają wspólny cel, a człowiek w większości reprezentuje pozom niższy od zwierząt ?

  Może się mylę ale tak to widzę czytając H.K. na http://www.zbawienie.com/okna/szatan.htm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Abel z całym szacunkiem. Ale gdzie tutaj Henryk napisał, że Bóg i szatan mają wspólny cel???
   To tak jak o pewnym alkoholiku, zarówno jego pracodawca jak i sprzedawca monopolowego mieli taką samą opinie. Czyli że ten człowiek się stoczył, jest pijakiem, nierobem, złym mężem i ojcem. Tylko że celem pracodawcy jest to aby alkoholik przestał pić, aby mógł być lepszym pracownikiem. Natomiast celem sprzedawcy jest to aby ten dalej pił aby nie stracił źródła zysku.

   Masz zatem dwie osoby podzielające o tym człowieku taką samą opinie, ale ich cele wobec tego człowieka są różne i przeciwstawne.
   Celem szatana jest to aby pokazać Bogu, że ludzie są gorsi od zwierząt. Co ciekawe jeśli dany człowiek, sam stwierdzi, że jego zachowanie jest gorsze od zwierząt, to wtedy tak naprawdę zaczyna szukać Boga i zbawienia.

   Abel pomyliłeś takie pojęcia jak ocena danej osoby, z celami wobec tej osoby.

   Pozdrawiam Cyryl.

   Usuń
  2. Witam cię Cyrylu.

   Ja pomyliłem ?

   Zarówno "pracodawca jak i sprzedawca"twierdzi że mają identyczną opinię o ludziach tego pokroju tacy są także przez "pracodawcę i sprzedawcę" znienawidzeni.

   "Pała on do takich wielkim gniewem i podobnie jak w potopie, zniszczy tych, którzy reprezentują poziom niższy od zwierząt."

   "Za takie postępowanie wszyscy, którzy łamią w opisany powyżej sposób prawa Boże, ludzie tacy są także przez Boga znienawidzeni."



   " Nigdy nie zdołasz zrozumieć - mówi szatan - jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. "



   Przepraszam cię bardzo Cyrylu ale bronisz przegranej sprawy i jeśli tego nie widzisz to jest mi przykro.

   Bóg kocha człowieka, a nienawidzi natomiast grzechu i jego uczynków.

   Zastanów się jaką wykładnią miłości posługuje się Henry K. przeczytaj jeszcze raz i zastanów się co autor przekazał w tym tekście.


   Pozdrawiam











   Usuń
  3. Cyryl


   "Abel z całym szacunkiem. Ale gdzie tutaj Henryk napisał, że Bóg i szatan mają wspólny cel???"

   "" Jest oczywiste dla mnie, aczkolwiek Szatan tego nie powiedział, że identyczną opinię o ludziach tego pokroju ma także Bóg!"

   "zniszczy tych, którzy reprezentują poziom niższy od zwierząt."

   Oto ocena i cel !!!

   myślę iż wszystko na ten temat zostało powiedziane przez H.K. a broniąc tego skandalicznego tekstu świadczysz o braku przez ciebie zrozumienia Nauk Jezusa.

   Abel pisze "Może się mylę ale tak to widzę czytając H.K. na " http://www.zbawienie.com/okna/szatan.htm

   Ja myślę że o pomyłce nie może tu być mowy.




   Usuń
  4. Może zostawmy H.K w spokoju. Bez względu co on pisze, każdy ma swój rozum. To się staje taka Never endinig story...

   Przecież czytają nas dopiero co nowonarodzeni i jak to wygląda...
   Znowu spór o interpretacje.
   Czyńmy dobrze a prawda przyjdzie sama.

   Dajcie sobie na zgodę i basta.

   Usuń
  5. Abel, po prostu pomyliłeś pojęcia. Opinia o kimś a zamiary jakie wobec tej osoby mamy to dwa różne pojęcia.

   Czy Bóg kocha człowieka i nienawidzi tylko grzechu i jego uczynków???

   A na jakiej podstawie każdy z nas jednego człowiek darzy sympatią czy zaufaniem a drugiego nie???

   Moim zdaniem na podstawie jego uczynków.

   Być może grzech zabija w człowieku to co ma on najcenniejszego czyli jego duszę, osobowość, bogate wnętrze. Dlatego Bóg wysłał swojego Syna, aby ten wyrwał ludzi z tej strasznej choroby.

   A to że nie którzy ludzie chcą nadal grzeszyć??

   Tutaj podaje ciekawy przykład, kobiety, która pragnie zabijać dziecko we własnym łonie, i pragnie aby inne kobiety mogły czynić to samo:
   http://www.youtube.com/watch?v=LJX_TOrLgfw
   http://www.youtube.com/watch?v=KFRnVyZ4p8c

   Poglądy tej kobiety, to wyraz największego zdziczenia.
   Ona zwalcza wszystko co jest szlachetne w człowieku, co sprawia, że człowiek jest podobny do Boga.

   O takich ludziach Syn Boga mówił:
   "44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie"

   Cyryl

   Usuń
 5. To, ze nienawidzi ludzi to oczywiste, pytanie za co? Bóg musi nas naprawdę bardzo kochać, skoro ten jest zazdrosny...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jednak słowa wypowiedziane w tekście nie są czasem aby kopią pewnej religii, która uważa, że jesteśmy bydłem i świniami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Doskonale współgra z nasilającym się ruchem obrony praw zwierząt ("jesteśmy zwierzętami, braćmi świń, krów i kurczaków").

  OdpowiedzUsuń
 8. no właśnie, Bóg kocha człowieka,a nienawidzi grzechu (a nie człowieka co grzeszy)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sprawa wydaje się być prosta, Bóg tylko jednemu stworzeniu dał taki oto nakaz. Panujcie i podporządkujcie sobie ziemię, czyńcie sobie ją poddaną. Ziemię dostaliśmy my! nie szatan, on i jego aniołowie zostali potępieni dlatego nazwa upadli. Nie mają domu, nie znają tajemnicy stworzenia życia jak i nie znają ją ludzie ale ludziom tak łatwo tego dokonać jak i zwierzętom. Lucyfer pełen pychy upadł poniżej godności człowieka i jak tu się mścić? Chce ziemię dla siebie by ludzie czcili jego bo wie że kara go nie minie więc chce ściągnąć ze sobą jak najwięcej ofiar licząc na kompromis z Bogiem. Ale biblia bez kompromisu go ostrzega, że kompromisu nie będzie. Może opętać i wyżalać złość i pluć ale i tak to on jest na przegranej pozycji. Osobiście mam gdzieś co szatan mówi przez opętanie.

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.