środa, 29 stycznia 2014

Czym się różni polskie chrześcijaństwo od amerykańskiego

Jak wiecie coraz częściej wyszukuje informacje w zagranicznych stronach www. Większość stanowią strony amerykańskie. Tak je przeglądając dochodzę do jednego wniosku:

Amerykanie wyczekują Jezusa jakby miał nadejść jutro i bardzo tego pragną. Polacy wcale o tym nie myślą.


Gdybym miał oszacować ilość osób wyczekujących Jezusa w Polsce, to zapewne ich procent mieściłby się po przecinku. Powiedzmy 0,5%.


Jak myślicie, co powiedzieliby Wasi znajomi, gdybyście im powiedzieli że Jezus niebawem przybędzie?

7 komentarzy:

 1. Oczywiście byłabym wysmiana, nawet przez uznających się za wierzących katolikow. Niestety w Polsce Chrystus, chrześcijaństwo jest utozsamiane tylko z katolicyzmem, a wiadomo ze kościół po ostatnich aferach z pedofilią, gender i innymi nie ma juz zadnego autorytetu, więc Bog tez nie. Ludzie nie wiedzą, ze jest alternatywa dla KRK. To okropne z jakim bagnem zamieszany jest nasz Pan. O dziwo muszę przyznać, ze lepiej było kiedy ludzie ufali kościolowi, bo choć to było nieświadome balwochwalstwo, to kierowali się wartościami bliskimi chrzescijanstwu. A teraz? Nie mają Boga w sercu i są wręcz antyreligijni, mimo, ze wychowani w duchu wiary. Są samwystarczający, egocentryczni i wszechwiedzacy. Bog nie jest im do niczego potrzebny. Bog nie jest modny, a otwarte mówienie o Bogu jest czymś wstydliwym i nie na miejscu. Takie przykre czasy nastały, a bedzie jeszcze gorzej. Mam tylko nadzieję, ze w Polsce obok beznadziei i szerzacego sie popsucia moralnego bedą inicjatywy czy organizacje, ktore bedą promować wartości prawdziwie chrześcijańskie, ze nie zostaniemy zupełnie sami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mam tylko nadzieję, ze w Polsce obok beznadziei i szerzacego sie popsucia moralnego bedą inicjatywy czy organizacje, ktore bedą promować wartości prawdziwie chrześcijańskie, ze nie zostaniemy zupełnie sami"

   I to jest chyba jedyny powód dla którego prowadzę jeszcze ten blog. W realu staje się sarkastyczny, zaczynam obracać rzeczywistość w żart. Jak tu inaczej żyć wśród nieświadomych samemu będąc świadomym?

   Usuń
 2. Wiem co powiedzieli.....
  Brat powiedział że nie znam pisma a się mądrzę
  Siostra że proroctwa jeszcze się nie wypełniły
  Siostra II że nic ją to nie obchodzi, ma inne sprawy na głowie
  Dobry znajomy że to bajka ale coś w tym może i jest
  Kolega z pracy że nie za naszych czasów
  Kolega II kazał zmienić dilera
  Syn czeka z niecierpliwością, liczy na zmiany na lepsze
  Koleżanka z pracy mówi że gdyby tak miało być to by ksiądz powiedział
  Sąsiedzi nigdy nie czytali Biblii, są zdziwieni, coś tam słyszeli że w Sybilli pisało ale żeby już ?
  Bratowa: G...o wiesz !
  To by było na tyle, acha, wszyscy wymienieni są podobno wierzący.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście znam ludzi, którzy czekają na Porwanie kościoła, w tym ich :) Należą do zboru ewangelistów, do którego i ja wstąpiłam. W sobotę będzie mój chrzest :) Chwała Jezusowi!

  OdpowiedzUsuń
 4. A co to jest ten "Zbiór ewangelistów". Jeszcze z taką nazawa się nie spotkałem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twór językowy. Zbór z listów Pawła. A ewangelicki kościół oczywiście.

   Usuń
 5. Ja mieszkam w Niemczech i codziennie wyczekuje Jezusa. Moi rodzice sa praktykujacymi katolikami ale o pochwycwniu nic nie slyszeli a skoro juz uslyszeli to odemnie to Mama i tak nie chciala by byc porwana a tato przyznal ze raczej tak.

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.