niedziela, 26 stycznia 2014

Na Ziemi panują dwie linie krwi. Zostaliśmy prawdopodobnie oszukani. Ciąd dalszy o Kainie i znaku bestii.Pan/kolega/brat :-) Krzysztof  zamieszał trochę swoimi tekstami, gdyż nie dość, że zdecydowałem się je umieścić na blog, to jeszcze okazuje się  wątek pociągnięty jest dalej. Nice, nice, nice.
W Biblii jest mowa o tym,  aby kobiety nie wychodziły na pierwszy szereg w dyskusjach. No cóż, w tym przypadku warto dopuścić Panią/koleżankę/siostrę  Beatę do głosu:"

Bardzo dobrze P. Krzysztofie, idźmy tym tropem dalej....

Odpowiem na Pana pytanie - co Kain ma wspolnego ze znamieniem bestii? Otoz Kain jest pierwszym czlowiekiem, ktory otrzymal znamie bestii i przekazuje to znamie z pokolenia na pokolenie. Kain jest dzieckiem ....gorszego boga, ktory ukrywa sie w Biblii i nazywa siebie Panem (w anglojezycznej wersji Biblii LORDEM). Kain został "wydany na świat z pomocą Pana". Kain jest pierworodnym owocem Zlego. Kain nie zostal zaliczony do potomkow Adama i Ewy.
Ale po kolei.... .

Kluczem do zrozumienia tej historii i wielu innych zapisanych w biblii, jest imie, pod ktorym wystepuje Bog. Mamy w Biblii - Boga, Pana Boga, (pisanego pozniej z przecinkiem Pana, Boga) i Pana. DLACZEGO TAK JEST?
Musimy bardzo uwazac na to, kiedy czytamy Biblie, zeby nie zostac zmylonym.
Wiemy na przyklad, ze Chrystusa nazywano Panem, ale chyba nie przypuszczamy, ze jest on ojcem grzechu. Wrecz przeciwnie. Wiec o co tutaj chodzi???

Wydaje mi sie, ze wreszcie nadszedl czas, aby ...oddzielic ziarno od plew.
Nie tyle rozpoczac zniwa, bo do tego potrzebny jest nam (albo tylko tym wybranym) sygnal od Chrystusa - Pana zniw, ale przyszedl czas, aby wejsc na pole, na ktorym wrog zasial chwasty i zaczac odrozniac pszenice od kakolu, klos po klosie. To zmudna praca, wymagajaca wysilku i wspoldzialania wielu. Niech wiec nasze rozwazania tutaj posluza temu celowi.
I przy okazji, podziekowania dla P. Piotra, ze stworzyl takie miejce i udostepnil je dla wszystkich szukajacych prawdy.

To, co powiem (a wlasciwie napisze) moze byc szokujace, ale ktos to kiedys musi glosno powiedziec. Zostalismy oszukani w sposob perfidny. Powiedziano nam, ze Biblia jest swieta, ze to PISMO SWIETE. nietykalne. Przez dlugie wieki bylo ona niedostepna dla wielu, a we wspolczesnych czasach (od czasu wynalezienia druku) dostep do niej byl rowniez limitowany. Dzisiaj juz wprawdzie nie - Biblia jest ogolnie dostepna (chociaz rzadko czytana), ale klamstwo w niej zawarte dalej funkcjonuje. Tym klamstwem jest obecnosc ....UWAGA! ...dwoch bogow w Biblii. Jeden jest prawdziwy - Stworca swiata, ojciec Jezusa Chrystusa i nasz Ojciec - dzieci SWIATLA,  milujacych prawde w swoich sercach, bo z Prawdy i Milosci (Bozej Milosci) zrodzonych.
Ale niestety nie dotyczy to wszystkich!! Nie wszyscy jestesmy dziecmi tego samego Boga.
W Biblii ukrywa sie drugi bog - UZURPATOR, ktory gra role Boga i dla swoich celow podszywa sie pod Niego, myli nas. Robi to na dwa sposoby. Pierwszy sposob - to kopiuje Boga w jego poczynaniach, ale na swoja modle (zobacz dla przykladu dwa wspolistniejace obok siebie opisy stworzenia swiata i czlowieka, zdublowany opis potopu, walke Jakuba, wtedy kiedy zostal nazwany Izraelem... z demonem, Aniolem Panskim  ("pusc mnie, bo juz zbliza sie zorza") w Peliel, a potem podobny przekaz o nadaniu imienia Izrael, tylko juz w Betel i nie w wyniku stoczonej walki z kimkolwiek,.. i wiele innych.
A drugi sposob mylenia nas, to przypisywanie autorstwa swoim niecnym poczynaniom i swojemu niecnemu dyktatowi (ktory w konsekwencji prowadzi do dyktatorstwa) prawdziwemu Bogu.


Chrystus nazywal tego falszywego boga wladca tego swiata, falszywym prorokiem, a nawet bogiem tego swiata. Chyba wszyscy wiemy o kogo chodzi.
Ten falszywy bog chcial byc wiekszy od prawdziwego Boga, chcial byc RULEREM. Moze nawet na poczatku nie chcial byc zlym bogiem, chcial natomiast calej chwaly dla siebie. Chcial byc bogiem dla wszystkich; w niebie stal sie przywodca jednej trzeciej aniolow, a na ziemi bogiem dla ludzi i ... stworzyl czesc z nich, a tych "prawdziwych od Boga" chcial zwiesc (zobacz drugi opis stworzenia swiata i czlowieka).
I co najgorsze udalo mu sie! Zrealizowal swoj plan! Zostal wladca tego swiata! I dalej konsekwentnie zmierza do swojego ostatecznego zwyciestwa, oczywiscie tylko w jego mniemaniu. Dalej nas oszukuje, pomimo, ze WIE, ze juz przegral wojne. Zmartwychwstanie Chrystusa bylo pierwsza smiertelna rana, ktora zostala mu zadana i ktora zostala wygojona...., tak wiec dziala dalej.

Niech to, o czym tutaj pisze,bedzie na razie tylko hipoteza, ktora NALEZY zbadac!! Nawet tylko po to, zeby ja odrzucic, jesli nie wytrzyma konfrontacji z inna PRAWDA. /Ja natomiast wierze, ze jest to prawdziwe swiatlo od Boga/

Na te hipoteze jest wiele dowodow, wiele przykladow sprzecznosci wspolistniejacych w Biblii.
Co wiecej w biblistyce istnieje "teoria zrodel", ktora mowi o kilku autorach Piecioksiegu....
Jesli bylo kilku autorow lub kilka grup autorow (nazwano ich umownie w tej teorii J E D P), to jak widac, jest zupelnie oczywiste, ze reprezentowali oni rozne sposoby myslenia i z "roznego natchnienia pisali". Pytanie tylko, dlaczego znalezli sie w tej samej ksiedze i dlaczego ta ksiega po dzisiejsze czasy udaje jednorodne dzielo??? Czyja to sprawa???
W Biblii prawda przemieszana jest z klamstwem, prawdziwe slowa Boga i prawdziwi prorocy wspolistnieja z ukrytymi synami ciemnosci, ktorzy propaguja swoja historia swiata. Dzialaja "na zlecenie" tego falszywego boga ( szatana, Lucyfera) po to, zeby nas zwiesc.
Zbadajmy to! Temat jest bardzo obszerny i jest bardzo duzo kwestii do wyjasnienia, powinnismy sie laczyc w prawdzie.

Ja w kazdym razie nie ustane w swoich wysilkach. Zaczelam juz nawet pisac artykuly na ten temat (narazie tylko na swoj uzytek, ale chetnie sie z nimi podziele, jesli spotka sie to co juz napisalam z zainteresowaniem). Moze tez nie warto dluzej czekac, az uzbieram ich wiecej, zeby cos z tym zrobic, ale warto juz teraz W IMIE PRAWDY rozpoczac publiczna dyskusje? (skoro Internet jeszcze dziala w swiecie i daje taka mozliwosc?)


"

B.S------------------------


Ode mnie pisząc...co do pochodzenia Kaina, od około miesiąca myślę podobnie. Konfrontowałem to z Księgą Jaszera, która nieco bardziej rozwija wątek Kaina. Zdecydowanie polecam tę księgę. Notabene dziękuję bardzo DaisyMona raz jeszcze za przesłani mi jej.

Mimo to nie ośmieliłem się jako pierwszy o tym napisać z obawy przed zbyt daleko posuniętą ideeą.
Teraz po przeczytaniu maila, tekstu p. Beaty jestem niemal pewien, że Kain pochodzi w Lini prostej od Lucka. Przepraszam za sarkazmy, ale od pewnego czasu "przegrzewa" mi się nie tylko intelekt ale i osobowość. Jak czegoś nie mogę zmienić, to zaczynam z tego żartować. Po prostu czuje się tu na Ziemi uwięziony i chce sie stąd wydobyć...Napisze o tym może jeszcze dziś w kontekście kilku filmów.

"
Dzisiaj juz wprawdzie nie - Biblia jest ogolnie dostepna (chociaz rzadko czytana), ale klamstwo w niej zawarte dalej funkcjonuje. Tym klamstwem jest obecnosc ....UWAGA! ...dwoch bogow w Biblii."

Zarówno ja i jak i AbelPolak od dawna zastanawiamy się nad pewnymi nieścisłościami. Ks. Jaszera i ten tekst oraz p. Krzysztofa wiele rozjaśniają. Myślę że bardzo wiele. 

Zastanawia mnie tylko jedno: czy Bóg nasz prawdziwy dopuściłby fałszu Słowa Bożego, które w tej sytuacji nie byłoby nim?

Mnie zastanawia wiele sytuacji z Biblii. Na jedną mam odpowiedź właśnie w księdze Jaszera. Oto ona:
Tradycyjnie Ezaw przedstawiany nam jest jako ten pokrzywdzony w sposób podstępny przez Jakuba.
Co księga Jaszera mówi o Ezawie:


12 I wszyscy pytali Pana w tej sprawie i
przynieśli jej słowo Pana i rzekli: „W twoim łonie
jest dwoje dzieci i powstaną z nich dwa narody.
Jeden naród będzie silniejszy od drugiego, a
większy będzie służył młodszemu.”
13 I kiedy nadszedł czas porodu, uklękła i oto w
jej łonie były bliźnięta tak, jak powiedział jej Pan

14 I pierwszy urodził się cały czerwony i
pokryty włosami, niczym szatą i wszyscy
mieszkańcy kraju nazwali go imieniem Ezaw, co
znaczyło „ten wyszedł cały z łona”.
15 A po nim urodził się jego brat, a jego ręka
złapała piętę Ezawa, dlatego nazwano go Jakub.
16 A Izaak, syn Abrahama, miał sześćdziesiąt
lat, kiedy mu się urodzili.
17 I chłopcy rośli i mieli piętnaście lat i weszli
do społeczności mężczyzn. Ezaw był człowiekiem
podstępnym i kłamliwym i wprawnym myśliwym

w polu, a Jakub był człowiekiem doskonałym i
mądrym, mieszkał w namiotach karmiąc stada i
pobierając nauki Pana oraz pouczenia ojca i
matki.
18 I Izaak i potomkowie z jego domostwDwa narody, dwie linie krwi. Czy sytuacja nie ejst nam znana z ogrodu Eden? pisałem o tym. Na Ziemi są dwie linie krwi. Opisuje to także ten tekst:

http://drogadonieba.pl/index.php/klamstwa-tego-swiata/19-prawdziwa-historia-zydow

"
I pierwszy urodził się cały czerwony"

Czy to przypadek?  

Nie wiem....
Czy znamy ten motyw z początku Biblii? :

a jego ręka
złapała piętę EzawaIdziemy dalej. Jaszer opisuje tak walkę Ezawa z Nimrodem:

1 A w tym czasie Ezaw, po śmierci Abrahama,
często chodził na polowania.
2 A Nimrod, król Babelu, tak, jak Amrafel,
również często chodził polować ze swymi
mocarzami oraz na spacery ze swymi ludźmi w
chłodniejsze dni.
3 I Nimrod całe dnie obserwował Ezawa,
ponieważ w sercu Nimroda w tych dniach zrodziła
się zazdrość przeciw Ezawowi.
4 I pewnego dnia Ezaw poszedł na polowanie i
spotkał w dziczy Nimroda spacerującego z
dwojgiem swoich ludzi.
5 I wszyscy jego mocarze byli z nim w dziczy,
lecz trzymali się od niego w pewnej odległości i
poszli na polowanie w różne strony, a Ezaw ukrył
się przed Nimrodem i czaił się na niego w dziczy.
6 A Nimrod i jego ludzie, którzy z nim byli, nie
znali go i Nimrod i jego ludzie często chodzili po
polu w chłodniejsze dni i po to, by dowiedzieć się,
gdzie polowali jego ludzie.
7 I Nimrod i dwoje jego ludzi, którzy z nim byli,
doszli do miejsca, gdzie polowali, kiedy Ezaw
nagle wyskoczył z miejsca, w którym się czaił,
wyciągnął miecz, podbiegł do Nimroda i odciął
mu głowę.
8 I Ezaw stoczył desperacką walkę z dwoma
mężczyznami, którzy byli z Nimrodem i kiedy
zawołali oni do niego, Ezaw zwrócił się do nich i
zabił ich swym mieczem.
9 I wszyscy mocarze Nimroda, którzy zostawili
go, by iść w dzicz, usłyszeli z oddali krzyki i
poznali głosy tych dwóch mężczyzn i pobiegli by
dowiedzieć się, jaka była tego przyczyna, kiedy
znaleźli swojego króla i ludzi, którzy byli z nim,
martwych w dziczy.
10 A kiedy Ezaw zobaczył z oddali zbliżających
się mocarzy Nimroda, uciekł. I Ezaw zabrał
wartościowe szaty Nimroda, które zostawił mu w
spadku ojciec i dzięki którym Nimrod dominował
w całym kraju i uciekł i ukrył je w swoim domu.
11 I Ezaw zabrał szaty i uciekł do miasta z
powodu ludzi Nimroda i zmęczony po walce
dotarł do domu swego ojca i gotów był umrzeć z
rozpaczy kiedy podszedł do swojego brata Jakuba
i usiadł przed nim.
12 I powiedział do swojego brata Jakuba: „Oto
dzisiaj umrę, po co mi więc prawo
pierworództwa?” I Jakub postąpił w tej sprawie
mądrze i Ezaw sprzedał Jakubowi swoje prawo
pierworództwa, ponieważ wyszło to od Pana.
13 I część jaskini na polu Makpela, które
Abraham kupił od Hetytów w posiadanie na
miejsce pochówku, Ezaw również sprzedał
Jakubowi, a Jakub kupił to wszystko od swojego
brata Ezawa za przedstawioną wartość.
14 I Jakub zapisał to wszystko w księdze i
poświadczył to samo świadkami i zapieczętował
ją i księga pozostała w rękach Jakuba.
15 A kiedy Nimrod, syn Kusza, zginął, jego
ludzie zabrali go w wielkim zdziwieniu i
pochowali go w jego mieście, a Nimrod przeżył
dwieście piętnaście lat, kiedy zmarł.
16 A wszystkie dni, w których Nimrod rządził
ponad ludźmi tego kraju, wyniosły sto
osiemdziesiąt pięć lat. I Nimrod zginął od miecza
Ezawa we wstydzie i pogardzie i nasienie
Abrahama spowodowało jego śmierć, tak, jak to
widział w swoim śnie.
17 I po śmierci Nimroda jego królestwo
podzieliło się na wiele części, a wszystkie te
części, nad którymi panował Nimrod zostały
oddane odpowiednim królom ziem, którzy
odzyskali je po śmierci Nimroda i ludzie z domu


Nimroda byli przez długi czas zniewoleni przez
wszystkich innych królów tych ziem. Tak więc Ezaw zabił nephilmsa Nimroda ponieważ sam nim był.


Co jeszcze mamy o Ezawie protoplaście Edomitów: 


20 A Ezaw był człowiekiem podstępnym i
kłamliwym, takim, który polował na serca ludzi i
zwodził ich
. I Ezaw był dzielny w polu i po
pewnym czasie wyszedł jak zwykle na polowanie.
I doszedł aż do pola Steir, czyli Edomu  Właśnie takim był Ezaw myśliwym. Teraz już wiemy dlaczego KRK nie wpuścił do kanonu księgę Jaszera.
Ezaw był tym samym co Nimrod:

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/10/przemycony-film-starozytnej-mumii.html

upadłym aniołem. 

W Jana 8 Jezus objaśnia nam wiele w rozmowie z faryzeuszami:


(19) Zapytali Go więc: - Gdzie jest Twój Ojciec? Jezus odrzekł: - Ani Mnie nie znacie, ani mojego Ojca. Gdybyście Mnie znali, znalibyście też mojego Ojca. (20) Te słowa powiedział przy skarbcu, nauczając w świątyni. I nikt Go nie pojmał, bo jeszcze nie nadeszła Jego godzina. (21) Powiedział więc im znowu: - Ja odchodzę i będziecie Mnie szukać, i poumieracie w waszym grzechu. Wy nie możecie przyjść tam, dokąd Ja idę. (22) Powiedzieli więc Judejczycy: - Czyżby chciał się zabić? Bo mówili: Wy nie możecie przyjść tam, gdzie Ja idę. (23) I powiedział im: - Wy jesteście z dołu, a Ja z góry. Wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata.

Faryzeusze nie znali Jezusa ponieważ pochodzą od Kaina. 
Jak Jezus był nazywany zwłaszcza w ewangelii Jana? Syn Człowieczy. Co to oznacza?


Określenie „syn człowieczy” lub „syn ludzki” w Starym Testamencie znaczy zwykle to samo co „człowiek” (m.in. Hi 25,6; Ps 8,5; 36,8; 90,3; Ez 2,1; 3,17[1])[2]. Jedynie w Księdze Daniela określenie to nabiera głębszego znaczenia. W księdze tej, po proroctwie o czterech bestiach, opisana jest wizja proroka Wikipedia

Jezus był synem ludzkim. Sam często się określał jak syn Człowieczy. Chciał podkreślić swą linie krwi. To dlatego mówił "wy wszyscy jesteście moimi braćmi" a na innych "plemię żmijowe"

7 komentarzy:

 1. To prawda, w swietle tej teorii inaczej, bo pelniej rozumiemy slowa Chrystusa, na przyklad te: Mam i inne owce, ktore nie sa z tej owczarni; rowniez i te musze przyprowadzic, i glosu mojego sluchac beda, i bedzie jedna owczarnia i jeden pasterz". To dlatego poslal Pawla do pogan, bo tam tez byly rozproszone dzieci Boze. Albo Arcykaplanska modlitwa Chrystusa z Ewangelii Sw. Jana -
  " Objawilem imie twoje ludziom, ktorych mi dales ze swiata; twoimi byli i mnie ich dales, i strzegli slowa twojego (...). Ja za nimi prosze, nie za swiatem prosze, lecz za tymi, ktorych mi dales, poniewaz oni sa twoi"
  B.S.

  OdpowiedzUsuń
 2. a kain zostal w jaki sposob stworzony przez szatana? po czym wnioskujemy, ze anioly posiadaja taka moc?

  OdpowiedzUsuń
 3. No wlasnie, ma ktos jakas idee:)?

  Czy Ewa miala seks z "wezem" ? (jakkolwiek pojmujemy ten byt, bo przeciez mogl przybrac postac czlowieka, analogicznie do tej sytuacji, kiedy synowie Bozy brali sobie corki ludzkie za zony). Osobiscie wydaje mi sie, ze nie.
  Badzmy konsekwentni, jesli uwazamy, ze jakis byt anielski (Lucyfer) mogl stworzyc z prochu ziemi czlowieka, to rownie dobrze mogl "dokonac ojcostwa" :)bezkontaktowo.To, ze byty anielskie posiadaja moc kreacji, to wiemy na przyklad z Objawiena Sw. Jana, "I dano mu tchnac ducha w posag zwierzecia, aby posg zwierzecia przemowil". W kazdym razie aniolowie moga czynic cuda i "tworzyc z powietrza" jak Bog. I aniolowie i my ludzie zostalismy stworzeni na podobienstwo Boga. Caly szkopul polega na tym, ze ktos nas tej mocy pozbawil
  B.S.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś kiedyś czytałam artykuł, chyba na podstawie Księgi Adama albo innej, mówiący o tym że zostały stworzone dwa typy ludzi, jedni przez Boga a przy tych drugich ktoś inny majstrował.
  Ale czy żona Izaaka mogła urodzić jednocześnie syna Izaakowi i komuś jeszcze, idąc w swym rozumowaniu dalej tym tropem?

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba mowa o nefilim, olbrzymi lub giganci. Pierwsze informacje o nich mam z filmiku powrót nefilim - Chuck Missler. Zaczyna o ufo a potem przechodzi do związków upadłych z kobietami wspomina dwie linie krwi etc. Wszystko na cytatach z biblii Króla Jakuba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapodasz ten filmik Chucka w PL?

  Uważam, że kluczem w rozumieniu Genesis są mitologie oraz (uwaga) apokryfy. Jeśli poznamy to wszystko i księgę Jaszera, to możemy być niezwykle blisko zrozumienia tego.

  Poniżej wklejam dla zainteresowanych w ENG:


  https://www.youtube.com/watch?v=_YiyybTd12M#t=127

  OdpowiedzUsuń
 7. A mi się wdaje , że ten "drugi" opis stworzenia jest po prostu wyszczególnieniem opisu stworzenia człowieka i nie widzę tu sprzeczności, nie mam też problemu z powstaniem z prochu, ani z tym, że Ewa została wzięta z Adama.

  Autor opisał ogólnie, jak to wyglądało, a potem skupił się na koronie stworzenia. Nie ma takiej księgi na świecie, w której autor podawałby każdy szczegół, zawsze.

  Podważając jedność Pisma napytacie sobie tylko biedy kochani. Ewa miała stosunek z wężem?? To ciężka nadinterpretacja.

  Po za tym, wierzę, że gdyby Pismo miałoby być tak poważnie skażone, Jezus ostrzegłby nas o tym. A On je cytował i nie mówił nic w stylu " wystrzegajcie się podwójnych opisów tego samego", albo " sprawdzajcie zgodność dwóch opisów co do joty, a jak w jednym jest o zielu, a w drugim nie ma, to odrzućcie jedno z nich" - no właśnie, a niby które? To drugie, bo jest tam PAN, a to słowo komuś przeszkadza??

  Szukacie czegoś, nie wiem czego, ale wiem, że to do niczego dobrego nie prowadzi. Też tak kiedyś robiłam i było ze mną źle.

  Teraz czytam sobie całą Biblię jak leci, czasem zerknę na jakies apokryfy, Henoch np jest arcyciekawy, ale skupiam się przede wszystkim na moim PANU i Zbawicielu Jezusie i na dobre mi to wychodzi i tak jak to ktoś na forum napisał - ŚLEPO UFAM BOGU.

  Z Bogiem
  Ginus

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.