poniedziałek, 20 stycznia 2014

Co ma wspólnego Kain ze znakiem bestii?

Przed chwilą mój czytelnik przysłał mi drogą mailową bardzo ciekawe spostrzeżenia, z którymi się chce podzielić:" Chciałbym podzielić się z Tobą pewnym spostrzeżeniem dotyczacym znamienia zwierzęcia z objawienia św. Jana. Widziałem, że temat ten Cię zajmuje. Pozwolisz,że cofnę się w Biblii do księgi rodzaju, gdzie Kain też otrzymał znamię od Boga po zabiciu brata swego Abla. W objawieniu Jan pisze, że zwierzę "sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię Jan13.16" czyli tak jak by nie bezpośrednio od zwierzęcia, tylko jest to wynikiem czegoś - czynu lub deklaracji, może obu na raz. Wcześniej Jan13.15 mowa jest o zabiciu wszystkich którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia i też, że to sprawił bo z tekstu nie wynika, że zwierzę zabijało. Musiał to zrobić ktoś inny. Tu posłużę się Ewangeliami, gdzie Pan nasz przepowiedział podział wśród ludzi, wrogami będą sami domownicy, syn przeciw ojcu, córka przeciw matce. Wydawać będą nas najbliżsi i niektórych o śmierć przyprawią. Pan nasz Jezus sam powiedział, że nie przynosi jedności ale rozdwojenie, nawet użył określenia "miecz".


Wynika z tego, iż mord wiernych Panu i Jego Ewangelii doprowadzi pod wpływem fałszywej nauki zwierzęcia (gdzie mordujący pewnie będą przekonani, iż spełniają tym wolę Opatrzności, zgodnie ze słowami Jesusa o tym iż nadchodzi taki czas, ze każdy kto was zabije będzie myślał, że spełnia wole Bożą ) do otrzymania znamienia (piętna Kaina) i chyba stanie się to za przyczyną Stwórcy (tak jak Kain otrzymał znamię od Boga) by ostatecznie oddzielić owce od kozłów. Nagrodą ze strony zwierzęcia będzie udział w podziale dóbr ziemskich - czyli tylko ci co mają znamię będą mogli kupować i sprzedawać i uczestniczyć w chwale tego świata. Dlaczego na ręce albo na czole? Nie na obu na raz? Przypominają mi się żydowskie filakterie noszone na ręce i czole. Były znakami iż Żyd miał Prawo cały czas w umyśle i w czynie. Czyli pewnie ci co czynnie będą brać udział w mordowaniu uczniów Pana znamię będą miec na ręce, a ci co bedą popierać system zwierzęcia i będą wyznawcami jego nauki na czole. Czyli będziemy mieli klan zabójców i konfidentów odpowiednio oznaczonych. Czyli podsumowujac, jak było na początku tak będzie i na końcu. Jest to tylko moja interpretacja, nie każdy może się z nią zgadzać."

Krzysztof

4 komentarze:

 1. Dobra intepretacja, dająca wiele do myślenia.

  Bestia działa jak mafia. Jak mafia sprawdza lojalność członków??? Proste każe, popełnić mord na niewinnym człowieku.

  Te wszystkie rytualne ofiary, wspieranie aborcji, mordów, eutanazji, rozwiązywanie sporów siłowo, jest zapewne przygotowaniem społeczeństwa do przyjęcia znamienia Bestii.

  Pozdraiwam i dziękuje autorowi tej intepretacji Krzysztofowi.

  Cyryl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja dziękuję Tobie Cyryl za ciekawe rozwinięcie. :-)

   Jeśli oni przygotowują wszystkich to kiedy świat będzie gotowy? czy już jest?

   Usuń
  2. Patrz księga Daniela" Jak występni dopełnią swej miary" wtedy świat będzie gotowy. Krzysztof autor

   Usuń
 2. zaciekawiło mnie jedno.
  Otóż po potopie Noe i jego potomstwo otrzymało wieczne przymierzez z Bogiem. Ten wątek rozwinołem na forum zbawienie:
  http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/wzbudzenie-zmarlych-podczas-smierci-chrystusa,1957.html

  Estera podsuneła mądrą metodę badawczą, otóż powinno się badać proroctwa z Apokalipsy w odniesieniu do ksiąg Starego Przymierza.

  Wiadomo, że obecnie na ziemi istnieje tylko jedno przymierze ze starego Testamentu a mianowicie pomiedzy Bogiem a potomstwem Noego.

  To przymierze dotyczy jednoznacznie zakazu mordu na drugim człowieku, który jest obrazem Boga.


  w Apokalipsie rozdz. 3 pisze:
  "(10) Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi."

  Otóż moim zdaniem, ta próba to przyjęcie znaku Bestii. Zaś znakiem Bestii jest złamanie ostatniego przymierza pomiędzy Bogiem a całą ludzkością czyli przymierza z Noem.

  Przyjęcia na czoło oznaczać może mord (ofiarę rytualną) zaś na czole udział w tym mordzie bierny (jako wyraz poparcia). Ofiarą może być dziecko, ci co odmówili udział w tym przedsięwzięciu - przyjęcie znaku Bestii.

  Celem szatana jest, odwrócenie naszej uwagii, od jego rzeczywistych planów. Estera pisała o "oczekiwaniu na fajerwerki" i rzeczywiście być może oczekiwanie na czipy czy tatuaże są owym oczekiwaniem, które może być na rękę szatanowi.

  Wiadomo że w całej Biblii najsurowiej jest ocenianiy mord.

  Dlatego intepretacja Krzysztofa jest godna rozpatrzenia moim zdaniem.

  Pozdrawiam Cyryl

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.