piątek, 1 listopada 2013

Raj - życie bez cywilizacji


5 komentarzy:

 1. Jesli chodzi o raj ten biblijny to myslę że w tym ogrodzie Eden była jak najbardziej zaawansowana technika a wiedza z dziedziny fizyki,chemi, pierwszych ludzi stała na wyższym poziomie niż obecnie.
  Biblia nie podaje nam tych wiadomości prawdopodobnie ze wzgledu na to że już była spisywana ileś lat po wygnaniu i ni jak niebyło by to zrozumiałe dla pierwszych chrzescijan.
  Biblia mówi nam jedynie że człowiek lubiał zajmować się ogrodem, roslinami. Jesli ktoś mysli że ten Adam grzebał gołymi rękami w glebie by przesadzić, posadzić jakaś rosline to ma prymitywnie i szablonowe myslenie. Ponadto dzisiejsi naukowcy odkrywający jak jest swiat zbudowany są zdumieni genialnością Stwórcy, myslę że tą wiedzę jak najbardziej posiadali pierwsi ludzie, bo skoro człowiek jest stworzony na obraz i podobienstwo Stwórcy to również bardzo sie pasjonował złożonością swiata i materii. Innymi slowy człowiek był stworzony na obraz czyli do wyższych wzniosłych celów a nie zeby tylko chodzić po tym ogrodzie miedzy drzewami i zajadać się owocami i wymyslać nazwy zwierząt :)
  Po wygnaniu trafił do nieprzyjaznego buszu gdzie przez dziesiątki setek lat potomkowie dążyli do stworzenia mozliwie zawansowanej cywilizacji do jakiej człowiek był stworzony. Innymi słowy kreatywność i zdolność do ulepszania to charakter otrzymany w genach zaprojektowanych przez Stwórcę.
  Na koniec dla wszystkich którzy tego tekstu niewidzieli pozytywne zaskoczenie :)
  http://wiara.us/naukowcy_o_bogu_stwórcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To o czym piszesz ma swoje potwierdzenie w zatopionej przez Boga Atlantydzie, która stała na niesamowicie wysokim poziomie technologicznym ale i zarazem demonologicznym...

   Usuń
  2. Problem jednak w tym że ile razy czlowiek dochodził do wysokiej cywilizacji to rownież rozrastal się grzech, dzisiaj mamy na to ewidentny doskonały przyklad jak ustanowienie pedofilstwa, homofilstwa za coś normalnego a wręcz pożądanego a na takie rzeczy Bog niepozwoli, i taka cywilizacja poprostu upadnie.
   Nie wgłebialem się w temat Atlantydy, ale dość dobrze jest mi znany przypadek elektrycznej żarówki z czasów swietności Egiptu a w szkołach uczą że elektryczność to stosunkowo niedawno została odkryta :)

   Usuń
  3. tutaj częściowo mówi o technologiach za czasów Atlantydy i piramid ten DR

   http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/11/dr-alfred-palla-tajemnica-dawnych-wzgorz.html

   Usuń
  4. i tutaj troszkę:

   http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/94658,swiatlo-faraonow-najwyzsze-technologie-i-prad-elektryczny-w-starozytnym-egipcie

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.