sobota, 2 listopada 2013

Żandarmeria Wojskowa z policyjnymi uprawnieniami na 11 listopada

"
Żandarmeria Wojskowa będzie nadzorować warszawski szczyt klimatyczny i uroczystości Święta 11 listopada. Żołnierze tej formacji w całym kraju otrzymają specjalne uprawnienia.
29 października Donald Tusk wydał zarządzenie nadające od 5 listopada żołnierzom Żandarmerii Wojskowej na terenie całego kraju uprawnienia policyjne wobec osób cywilnych.
 
„Żandarmeria Wojskowa wesprze policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas 19 sesji 9 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, które odbędą się w Warszawie w dniach 11 - 22 listopada 2013 r.” – informuje mjr Michał Chyłkowski, rzecznik Żandarmerii. Żołnierze będą zabezpieczać także „ogólnopolskie uroczystości państwowe i obywatelskie mające na celu uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2013 r.”
Wśród uprawnień, które nabywa ŻW znajdują się m.in. możliwość legitymowania osób zatrzymanych w razie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, a także przeprowadzania kontroli osobistej. Żołnierze z ŻW będą mieli prawo użyć środków przymusu bezpośredniego, a w szczególnych przypadkach także broni palnej.
Źródło: zw.wp.

http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=9598&Itemid=56

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.