czwartek, 2 stycznia 2014

Ksiądz-gej: homoseksualizm to piękny dar od Boga

"Ksiądz katolicki, który przyznał się do bycia gejem, twierdzi, że „homoseksualizm to piękny dar od Boga”. W maju 2013 roku wyszła książka ks. Gary’ego Meiera „Ukryte głosy. Refleksje katolickiego księdza-geja”
Ksiądz na swoim blogu na Huffington Post wspomina, z jak wielkim odzewem spotkała się jej publikacja.
Twierdzi, że otrzymał dosłownie tysiące listów i e-maili z całego świata i „tylko kilka z nich było negatywnych”. Jak pisze, większość wyrażała wsparcie albo pochodziła od tych, „którzy zostali skrzywdzeni przez nauczanie Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu.” „Smuci mnie, że Kościół, który kocham, potrafi być tak okrutny dla tak wielu członków – dobrych i kochających osób” – dodaje.
„Księża nie ujawnią się jako homoseksualiści, bo się boją. Przypuszczam, że boją się bardziej straty źródła utrzymania (...) niż bycia odrzuconym. Jednak jeżeli moja historia jest jakąś wskazówką, to ludzie zdają się być gotowi by zaakceptować księdza-geja” – ks. Meier skomentował sytuację innych homoseksualnych księży w Kościele.


Ksiądz ma nadzieję, że w przyszłości księżom-gejom w Kościele będzie łatwiej. Daje mu ją papież Franciszek. „Nasz nowy papież dał nam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze. Często mówiłem, że jestem ‘ostrożnie optymistyczny’ na temat ‘nowego języka’ papieża.”
Ksiądz stwierdza też, że głosi prawdę Bożą na temat homoseksualizmu. „Prawdę, że homoseksualizm nie jest krzyżem, nie jest chorobą, nie jest zaburzeniem, ale pięknym darem od Boga. (...) Prawdę, która rozpoznaje wrodzoną godność i równość wszystkich ludzi, niezależnie od tego, kogo kochają”.
Wygląda na to, że ks. Meier nie zna Katechizmu Kościoła Katolickiego 2357 - 2359, który jasno potępia, w oparciu o Biblię, akty homoseksualne, a nie homoseksualistów. Na szczęście, jak sam wyznał, otrzymał niedawno pismo z archidiecezji Saint Louis, z którego wynika, że jego dni jako księdza są już policzone.""


http://www.fronda.pl/a/ksiadz-gej-homoseksualizm-to-piekny-dar-od-boga,33145.html

---------------------------------

Myślę, że wyjątkowo mogę się zgodzić z tą tezą księdza geja: jest to dar od boga. Boga z małej litery. Myślę, że w tym roku coraz częściej będzie się mówić o tym bogu uzurpatorze.

5 komentarzy:

 1. Jak można twierdzić,że homoseksualizm jest zgodny z wolą Bożą gdy Pismo jasno określa to jako zboczenie,grzech i obrzydliwość w oczach Boga?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten ksiadz nie zna chyba Biblii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak sobie tu gaworzycie a pewnie mało kto wie, że jest Forum w Polsce dla gejów wierzących :-)
  chrzescijanin-homoseksualny.pl/forum/phpBB3/‎

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No własnie, sobie tak gaworzycie a malo kto wie, że koscioł babtystów udziela slubów homosiom, a wydawałoby się że co jak co ale że ten koscioł jest mocno ugruntowany w wierze i niepodatny na zwiedzenia zwlaszcza takie zwiedzenia
   http://www.chn24.pl/wiat/news/2822-usa-kocio-baptystow-bdzie-udziela-lubow-homoseksualistom.html

   Usuń
 4. Tak tak tak! mieć dwa samochody bez silników po jednej stronie rzeki a dwa silniki bez samochodów po drugiej stronie i zachwalać jakie to piękne. Gdy geje imitują seks z kobietą tylko nie ta dziurka to lesbijki używają wibratorów imitujące penisa... dziwne. Ok zgadzam się, jest wada w orientacji to trudno niech sobie żyją dalej zwłaszcza że odczuwają miłość jak wszyscy inni ale niech nie uczą nasze dzieci by skosztowali ich miłości! Są heteroseksualne kobiety niemogące mieć dzieci i żyją jakoś a oni domagają się praw jakich nawet one nie maja? Nauki typu tęczowa rodzina itp. To jest chore i zboczone. Płaczą że europa wymiera a reklamują antykoncepcje, prezerwatywy i homoseksualizm. I sprowadzają muzułmanów co mają 8 dzieci na rodzinę. Niby bezmyślność polityków i głupota? Popatrzcie na to z założenia że te decyzje padli celowo i planowali to od dawna. W jakim celu? Co by tym chcieli osiągnąć? Padają decyzje by wykonywać wszystko to co jest karalne śmiercią w islamie i otwierać im drzwi by się u nas rozgościli. Nic nie zrobią, tylko poczekają aż w Anglii lub Francji sami rozpętają między sobą wojnę religijną. Więc promujemy to co wkurza naszych walecznie nastawionych imigrantów i to wszystko.

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.