środa, 16 października 2013

Funkcje kabaretów w systemie społecznym

Tak jak napisałem w komentarzu w poprzednim artykule,

" w ogóle to ciężko widzę najbliższe lata a uśmiech na mojej twarzy jest coraz rzadszym gościem.

Swoją drogą coraz częściej krytycznie podchodzę do popularności kabaretów. Póki co, wydaję mi się, że mają kilka funkcji w systemie społecznym:

1. Ośmieszania Polaków i wmówienia nam że mimo, że nie mamy udziału w rządzie, to "nasza" reprezentacja piłki nożnej, "nasze" drogi, "nasza" mentalność (pijaki, lenie, złodzieje) są źródłem drwin. Czy widział ktoś kiedyś kabaret śmiejący się z syjonistów?

2. Wyśmiewając poważne sprawy, jakimi są: faszystowskie ustawy, kolejne złodziejskie rządy, wejście do sejmu mutantów płciowych bagatelizuje powagę problemów.

Kim był kiedyś błazen?



"Jednak błazeństwo kojarzone jest głównie ze średniowieczem. Błaznami zostawali początkowo najczęściej ludzie chorzy umysłowo, w wypadku których tolerancja co do ich zachowań i wypowiedzi była większa"

 Inaczej było jednak w Polsce Jagiellonów:

"W Polsce błaznów spotkać można było na dworze Jagiellonów - pełnili oni istotną rolę prześmiewcy, podpowiadając władcom i możnym to, czego inni by im nie powiedzieli." wikipedia
Jan Pietrzak podobno miał ojca strukturach PZPR. Z troski o tzw prawo nie chce pisać gdzie.
Wystarczy zobaczyć na fizjonomie kabareciarzy, żeby dostrzec rysy chazarsko- sefardyjskie.

Rozmawiałem kiedyś o polityce z moim kontrahentem, bardzo zamożnym. Powiedział mi tak: "Panie Piotrze w takiej Hiszpanii, w której byłem Hiszpanie śmieją się z największych złodziejstw rządu. W Polsce mamy to pod jakąś względna kontrolą". Wynika z tego, że tam społeczeństwo jest tak ogłupione wyśmiewaniem się, że akceptują już największe przekręty. Jak kończy Hiszpania widzimy....


Co z tego wynika? KABARETY MAJĄ SWE FUNKCJE W SPOŁECZEŃSTWIE, W SYSTEMIE TRZECH SZÓSTEK.  I nie są to szóstki w lotto.

3 komentarze:

  1. Ciekawym zjawiskiem jest również stand-up. Ostatnio ta forma zyskuje coraz większą popularność w Polsce.
    Stand-upowcy idą często o wiele dalej niż sięga kabaret, poruszają cięższe społeczne i polityczne tematy, mówią wiele prawdy w sposób zabawny i inteligentny. Rozgarnięta publika, często młodsza to uwielbia.

    Zauważyłem jedną prawidłowość, która łączy prawie wszystkich wykonawców - odrzucenie moralności i wycieranie gęby Isusem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Typowym przykładem Stand Upu jest Cezary Pazura, który przemyca wartości moralne, Z tym że on jest zafascynowany Rydzykiem...

      Usuń
    2. Dawno odkryłem, że tak wiele kabaretów to zło. Mają jeden cel - odwrócić naszą uwagę od dobra, czyli prawdy. Znam osoby, które się podniecają abelardem gizą - typowym przykładem głupca, który nie ma sumienia. cezary pazura, kryszak i grabowski oszukują ludzi wciskając im gary - "Tak więc po owocach poznacie ich.".

      Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.