środa, 16 października 2013

Funkcje kabaretów w systemie społecznym

Tak jak napisałem w komentarzu w poprzednim artykule,

" w ogóle to ciężko widzę najbliższe lata a uśmiech na mojej twarzy jest coraz rzadszym gościem.

Swoją drogą coraz częściej krytycznie podchodzę do popularności kabaretów. Póki co, wydaję mi się, że mają kilka funkcji w systemie społecznym:

1. Ośmieszania Polaków i wmówienia nam że mimo, że nie mamy udziału w rządzie, to "nasza" reprezentacja piłki nożnej, "nasze" drogi, "nasza" mentalność (pijaki, lenie, złodzieje) są źródłem drwin. Czy widział ktoś kiedyś kabaret śmiejący się z syjonistów?

2. Wyśmiewając poważne sprawy, jakimi są: faszystowskie ustawy, kolejne złodziejskie rządy, wejście do sejmu mutantów płciowych bagatelizuje powagę problemów.

Kim był kiedyś błazen?"Jednak błazeństwo kojarzone jest głównie ze średniowieczem. Błaznami zostawali początkowo najczęściej ludzie chorzy umysłowo, w wypadku których tolerancja co do ich zachowań i wypowiedzi była większa"

 Inaczej było jednak w Polsce Jagiellonów:

"W Polsce błaznów spotkać można było na dworze Jagiellonów - pełnili oni istotną rolę prześmiewcy, podpowiadając władcom i możnym to, czego inni by im nie powiedzieli." wikipedia
Jan Pietrzak podobno miał ojca strukturach PZPR. Z troski o tzw prawo nie chce pisać gdzie.
Wystarczy zobaczyć na fizjonomie kabareciarzy, żeby dostrzec rysy chazarsko- sefardyjskie.

Rozmawiałem kiedyś o polityce z moim kontrahentem, bardzo zamożnym. Powiedział mi tak: "Panie Piotrze w takiej Hiszpanii, w której byłem Hiszpanie śmieją się z największych złodziejstw rządu. W Polsce mamy to pod jakąś względna kontrolą". Wynika z tego, że tam społeczeństwo jest tak ogłupione wyśmiewaniem się, że akceptują już największe przekręty. Jak kończy Hiszpania widzimy....


Co z tego wynika? KABARETY MAJĄ SWE FUNKCJE W SPOŁECZEŃSTWIE, W SYSTEMIE TRZECH SZÓSTEK.  I nie są to szóstki w lotto.

3 komentarze:

 1. Ciekawym zjawiskiem jest również stand-up. Ostatnio ta forma zyskuje coraz większą popularność w Polsce.
  Stand-upowcy idą często o wiele dalej niż sięga kabaret, poruszają cięższe społeczne i polityczne tematy, mówią wiele prawdy w sposób zabawny i inteligentny. Rozgarnięta publika, często młodsza to uwielbia.

  Zauważyłem jedną prawidłowość, która łączy prawie wszystkich wykonawców - odrzucenie moralności i wycieranie gęby Isusem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Typowym przykładem Stand Upu jest Cezary Pazura, który przemyca wartości moralne, Z tym że on jest zafascynowany Rydzykiem...

   Usuń
  2. Dawno odkryłem, że tak wiele kabaretów to zło. Mają jeden cel - odwrócić naszą uwagę od dobra, czyli prawdy. Znam osoby, które się podniecają abelardem gizą - typowym przykładem głupca, który nie ma sumienia. cezary pazura, kryszak i grabowski oszukują ludzi wciskając im gary - "Tak więc po owocach poznacie ich.".

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.