środa, 23 października 2013

Irlandia: obowiązkowe lekcje ateizmu w szkołach

Myślę, że kwestia kilku lat jak chrześcijan będzie garstka....


"
Decyzją irlandzkiego Ministerstwa Edukacji we wszystkich szkołach w tamtym kraju odbywać się będą obowiązkowe zajęcia z ateizmu. Nie ma znaczenia, jakie przekonania religijne mają rodzice bądź poddawane indoktrynacji dzieci – każdy będzie musiał uczestniczyć we wspomnianych lekcjach. Spod obowiązku wyłączono jedynie szkoły katolickie.


Indoktrynacji antyreligijnej poddawane będą dzieci w wieku od czwartego do trzynastego roku życia. Za organizację zajęć odpowiadać będzie słynące z wrogiego podejścia do religii stowarzyszenie „Ateistyczna Irlandia”. Na lekcjach dzieci będą posługiwały się podręcznikiem autorstwa Richarda Dawkinsa – biologa mającego manię na punkcie religii, autora filmu „Źródło wszelkiego zła”, w którym za wszelkie nieszczęścia ludzkości obarczył on wierzenia religijne. Oprócz tego Dawkins zasłynął wypowiedzią pochwalającą „miękką pedofilię”.
Minister edukacji Ruairi Quinn jest dumny ze swojego rozporządzenia. Irlandzkiej opinii publicznej jest on znany jako członek najbardziej skrajnego w antyklerykalizmie skrzydła lewicowej Partii Pracy."


http://popieranie.pl/07102013,irlandia-obowiazkowe-lekcje-ateizmu-w-szkolach.html


2 komentarze:

  1. Przeraźliwie boją się Boga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno znajdzie się procent rodziców, którzy zapiszą swoje dzieci do katolickich szkół byle nie miały styczności z tymi naukami kąkolu.
    Z deszczu pod rynnę....

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.