sobota, 19 października 2013

Tim Lahaye - Akt Małżeński

Tim LaHaye zasłynął serią książek z czasów końca. Mało kto wie, wtym i ja do tej pory, że wydał książkę o bardzo interesującym streszczeniu.O czym jest:

"Piękno miłości seksualnej
Miłość seksualna znajduje swe spełnienie i ukazuje piękno w zaciszu łoża małżeńskiego. Autorzy ukazują ją jako źródło radości i przyjemności, które wzmacniane są przez biblijną wiarę. Jeden z najlepszych w Polsce poradników dla małżeństw i doradców, dobrze udokumentowany badaniami i wynikami ankiet."
Nie trudno jest nauczyć się sztuki satysfakcjonującego obie strony współżycia, ale równocześnie nie przychodzi to automatycznie. Nikt nie potrafi dobrze współżyć z natury. (...) Nie musimy jednak przez całe życie poprzestawać na seksualnej frustracji."
W ten sposób Tim i Beverly LaHaye podsumowują tę książkę - jeden z najbardziej praktycznych, rzetelnych i pożytecznych chrześcijańskich podręczników omawiających miłość seksualna. Każda osoba żyjąca w małżeństwie lub mająca wkrótce zawrzeć związek małżeński - w wieku od osiemnastu do osiemdziesięciu lat - powinna przeczytać Akt małżeński. Tysiące małżeństw pozbawia się radości współżycia przez, nieznajomość działania swoich ciał. swej konstrukcji psychoseksualnej i potrzeby gorącego, bezinteresownego uczucia.
Tim i Beverly LaHaye przedstawiają zasady, cele. wskazówki, tabele i rezultaty badań, aby pomóc parom małżeńskim w osiągnięciu satysfakcjonującej więzi, jakiej każdy się spodziewa, kiedy mówi "chcę". Są przekonani, że tak jak sfrustrowane życie seksualne stanowi zagrożenie dla innych dziedzin życia małżeńskiego, tak satysfakcjonująca więź seksualna jest kluczem do powodzenia we wszystkim innym.
Tim LaHaye jest prezydentem Family Life Seminars. Podróżując przemierza rocznie ponad 100 tys. kilometrów, przeprowadzając w piątki i soboty seminaria. Jest także rektorem uczelni Christian Heritagc College, a ponadto pastorem i doradcą. Tim i Beverly są rodzicami czwórki dorosłych dzieci.

Spis treści
PODZIĘKOWANIA
WPROWADZENIE
1. ŚWIĘTOŚĆ SEKSU
2. CO OZNACZA WSPÓŁŻYCIE SEKSUALNE
DLA MĘŻCZYZNY?
3. CO OZNACZA WSPÓŁŻYCIE SEKSUALNE
DLA KOBIETY?
4. EDUKACJA SEKSUALNA
5. SZTUKA WSPÓŁŻYCIA SEKSUALNEGO
6. TYLKO DLA PANÓW
7. TYLKO DLA PAŃ
8. NIESPEŁNIONA KOBIETA
9. KLUCZ DO KOBIECEJ ODPOWIEDZI
10. MĘSKA IMPOTENCJA
11. ZDROWE PLANOWANIE RODZINY
12. WYNIKI ANKIETY
13. BRAKUJĄCY WYMIAR
14. PRAKTYCZNE ODPOWIEDZI NA CZĘSTO
STAWIANE PYTANIA
BIBLIOGRAFIA
SPIS TREŚCIhttp://antykwariatmole.abc24.pl/default.asp?kat=50170&pro=681560 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.