środa, 23 października 2013

Jeden jest Bóg, jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi"(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Isus,"

To Isus Chrystus jest arcykapłanem między Bogiem a ludźmi i nikt inny, żaden papież, żaden oczytany w Biblię człowiek, czy ksiądz.

20 komentarzy:

 1. Witam, wiem, że autor dokonał apostazji. Czy ma to sens, skoro zostaliśmy zapisani wbrew własnej woli? Księga Objawienia 18:4 - myślę, że dla Boga najważniejsze jest po prostu nieuczestniczenie w tych bluźnierczych pogańskich, szatańskich rytuałach. Decydując się na apostazję, zrywamy ze złem, ale na jego warunkach (świadkowie).

  Pozdrawiam brata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem czemu autor pisze Isus Chrystus , skoro wszyscy wiemy ze Synem Boga Zywego jest Jezus Chrystus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://zbawienie.com/imie-Zbawiciela.htm

   Usuń
  2. Czy Polak nie jest w stanie wymówić imienia Isus (tak jak mówią je Grecy), że mówi Jezus?
   http://translate.google.pl/#pl/el/jezus

   Usuń
  3. Isus - bez problemu. Ale już "Panie Isusie" brzmi dziwnie, przynajmniej dla mnie. Wolę w modlitwie zwracać się "Panie Jezu".
   Diana Z.

   Usuń
  4. Myślę, że Jezusowi/Isusowi jest w gruncie rzeczy obojętne jak się do niego zwracamy, najważniejsze jest naśladowanie go...
   "Nie słowa lecz czyny."

   Usuń
  5. Fałszywe imiona mogą pochodzić od szatana.

   Usuń
 3. zgadzam sie z wypowiedzia powyzej

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy nasz jedyny Bóg pozwoliłby zwieść co do imienia miliony osób?
  Jeśli założymy że Isus jest jedynym imieniem, które powoduje kontakt z Chrystusem, to całej reszty modlitwy musiałyby trafiać do kosza.

  Grecy mówią Isus, ok. Czy sa od nas o wiele lepsi? na pewnych płaszczyznach tak: rodzina to podstawa dla Greka, sa bardziej wierzący, entuzjastyczni. I tyle. Niestety podobnie jak Polaków uwiódł ich socjalizm, za co teraz płacą. Oczywiście są kozłem ofiarnym celowo wybranym ze względu na wiarę, co nie zmienia faktu akceptacji obłudy socjalizmu oraz lichwy, zadłużenia.

  W kwestii wiary nie powinniśmy się wdawać w faryzejskie spory, ale spoglądać praktycznie na wiarę. Isus czy Jezus nie zakłóca kontaktu z Bogiem. Nikt tego nie ejst w stanie udowodnić. Natomiast zło kultu maryjnego jak najbardziej jesteśmy w stanie udowodnić.

  Podobnie jest z Pawłem. Mnie nie on nie przeszkadza. Mam kilka zastrzeżeń, ale Pawła nie popieram nie odrzucam traktując go tak samo jak poza kanonową Ewangelię Tomasza. W obu przypadkach wyciągam wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy chciałbyś, aby ktoś zwracał się do ciebie po niewłaściwym imieniu. Czy apostołowie mówili Isus czy Jezus, i w końcu sam Isus był Isusem czy Jezusem. Jakie było prawdziwe imię Isus czy Jezus. Myślisz, że dla Niego jest to obojętnie, skoro na kartach Biblii Bóg nie pozwala niczego zmieniać. To oczywiście twój blog i możesz na nim mieszać jak chcesz, ale pamiętaj Bóg=Prawda. A Isus jest Bramą dla owiec. Więc zastanówcie się wszyscy którędy idziecie. Wiara nasza jest ważna i w czynach i w słowach i w myśli. Na dziś polecam wszystkim ks. Izajasza r. 58 : "Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, (7) że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz."

   Usuń
  2. "Czy chciałbyś, aby ktoś zwracał się do ciebie po niewłaściwym imieniu"

   Tak, kilku moich znajomych mówi do mnie na dwa sposoby: Piter, Pietro. Nie obrażam się.


   "To oczywiście twój blog i możesz na nim mieszać jak chcesz,"

   w czym mieszam?

   Usuń
  3. Ok, każdego sprawa jak się zwraca do Isusa, ja nie mieszam jednego imienia z drugim i uważam, że jest to niedopuszczalne. Poza tym chyba myślisz brachu na sposób ludzki, więc może nie robi tobie to różnicy. Tymczasem będąc chrześcijanami bądźmy nimi w każdym aspekcie, także przywołując imię naszego Boga.

   Usuń
  4. jeśli do mnie piszesz (nie podpisujecie się nawet pseudonimem) , to jesteś tą samą osobą co przedmówca czy kimś innym?

   swoją drogą chyba powrócę do komentarzy dla zalogowanych a na forum będzie sobie można dyskutować na podobne tematy.

   Jeśli jesteś przedmówcą, to odpowiedz proszę na pytanie?

   Usuń
  5. "Isus czy Jezus nie zakłóca kontaktu z Bogiem" -skąd ta pewność.
   Mieszasz imionami j.w.
   Mnie np. to razi, pamiętaj Bóg jest niezmienny.

   Usuń
  6. ""Isus czy Jezus nie zakłóca kontaktu z Bogiem" -skąd ta pewność."

   a skąd masz pewność, że zakłóca?

   w jaki sposób mieszam? ponieważ nie jestem pewien ani jednego imienia ani drugiego imienia? w tytule mam Isus. Więc o co Ci chodzi bo nie za bardzo rozumiem.

   "Mieszasz" -


   Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni


   Mam dla Ciebie ekstra propozycję, którą składam przy takich okazjach. Skoro uważasz, że mieszam, to proponuję nie czytać tego bloga jeśli masz honor przed samym sobą. Ja nie czytuje kilku portali które mieszają, mimo że 80% prawdy przedstawiają.

   Usuń
  7. jesteś w tej sytuacji oskarżycielem a wiemy z Biblii kto nim jest.

   Usuń
  8. Imię Isus jest prawdziwym imieniem, tak wymawiają je prawosławni, którzy nigdy z Watykanem nie mieli nic wspólnego. Ja ciebie nie sądzę, uważam tylko, że nie wolno stosować obu imion zamiennie, po ostatniej twej odpowiedzi nie będę już tu więcej zaglądał, nie chcę przekrzykiwania, udowadniania itp. Obyś poznał, które imię jest właściwe.

   Usuń
  9. "Imię Isus jest prawdziwym imieniem, tak wymawiają je prawosławni, którzy nigdy z Watykanem nie mieli nic wspólnego."

   I to jest argument, ale pragnę zwrócić uwagę, że ja nie neguję imienia Isus. Zobacz sobie co mam napisane w tytule bloga.


   " ciebie nie sądzę"

   jak nie sądzisz skoro napisałeś, że "mieszam":
   "twój blog i możesz na nim mieszać jak chcesz,"

   Jesteś jednym z tych którzy dla takich dociekań jak z apostołem Pawłem itp wycięli innych ponieważ albo nie sa pewni albo nie myślą tak jak Ty.
   No ok ale to ja mieszam...

   Usuń
 5. http://www.youtube.com/watch?v=XLLj_xo2Jkc#t=134

  OdpowiedzUsuń
 6. Staropolskie powiedzienie mówi: pierdołami się barszczu nie okrasi, i tak samo nie pozyskasz dla pana katolika jak będziesz szukał różnic. małostkowość? po co? To należy w odpowiednim czasie i osobie przekazać, ale nie od tego zaczynać! Dlatego modlę się i mówię ISUS, będę modlił się o nawrócenie tego katolika i będę z nim mówił JEZUS, ale będzie to ten sam BÓG.

  Bo jak będę nawracał Anglika to będę z nim się modlił DŻIZYS, or DŻIZAS help him and save him, a Hiszpanem HESUS!

  Niech Cię Bóg prowadzi Anonimie, nie szukaj różnic, nie bądź za kompromisem w kwestiach prawdy biblijnej, ale nie bądź też małostkowy jak w tym przypadku.

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.