sobota, 19 października 2013

Wezwanie wolnych obywateli Słowacji (napisy pl)

Być może na Słowacji nie ma fluoru w kranach albo zdecydowanie mniej jest kapliczek bogini Astarte:W Polsce żeby było lepiej musiałaby się odbyć ale wojna religijna, całkowite odsunięcie SyjoWatykanu od władzy.
Wystarczy porównać rozkład deklaracji wiary w Słowacji:

katolicy (60,4%), protestanci (8,0%), bezwyznaniowcy (9,8%)

w Polsce:

"Największą wspólnotę religijną stanowi Kościół katolicki, do którego należy około 33,5 mln wiernych (2011)[61] co oznacza, że w obrządku rzymskokatolickim ochrzczonych jest 87% mieszkańców Polski. W roku 2008 liczba ta wynosiła niemal 96%[62]. Według autodeklaracji respondentów CBOS w 2012 roku za katolików uważa się około 93,0% populacji" Wikipedia

93% biernie lub czynnie wspiera największa mafie na świecie. Mafią mafii - ccapo di tutti capi

Kraje bogate to kraje powstałe na bazie protestantyzmu. Pamiętam jak mój wykładowca tłumaczył nam proces powstawania bogactwa w różnych częściach świata. Bogactwo narodów powstało w oparciu o tzw Etykę protestancką. Termin znany w socjologii i być może ekonomii.  Wygląda to mniej więcej w ten sposób:


"Specyficznie, protestantyzm sprzyja następującym zwyczajom, które z kolei sprzyjają kapitalizmowi:
  • ciężka praca, która jest czynnością na chwałę Boga
  • dążenie do nieustannego powiększania majątku (kapitału), czyli moralny nakaz dążenia do bogactwa
  • majątek (bogactwo) nie powinny być konsumowane - ascetyczny styl życia i związana z nim redukcja wydatków pieniężnych do niezbędnego minimum
  • zachowania ułatwiające zaufanie w kontaktach gospodarczych, takich jak: pracowitość, rzetelność, dotrzymywanie zobowiązań, uczciwość w transakcjach handlowych"wikipedia
 Te terminy są obce katolikom
 
I teraz powstaje bardzo ważna kwestia:

Politycy w Polsce (nie mylić z polskimi politykami których nie ma) popierający kapitalizm a jednocześnie Kościół Rzymsko Katolicki są KŁAMCAMI.


Mentalność katolicka jest w sporze z kapitalizmem. Korwin Mikke jest po prostu oszustem politycznym.
Jego najlepszy przyjaciel  S. Michalkiewicz jest redaktorem w katolickim Radiu Maryja. Sam Korwin Mikke lider jedynej w Polsce partii prokapitalistycznej jest katolikiem. 

W zasadzie jest to bardzo ważny temat więc kopiuje go do osobnego wątku.

1 komentarz:

  1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Naj%C5%9Bwi%C4%99tsza_Maryja_Panna_Kr%C3%B3lowa_Polski
    Ciekawostka: dwie daty: 1. 1764r. - polski sejm w swoich ustawach nazwał Matkę Bożą Częstochowską Królową Polski. 2. 1772r. - I rozbiór Polski.

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.