wtorek, 22 października 2013

Ilu Polaków chodzi do kościoła? ILU JEST WIERNYCH w Polsce?

" 
ILU JEST WIERNYCH w Polsce? Ile Polaków co niedziela chodzi na mszę? Liczenie wiernych odbywa się co roku we wszystkich parafiach w Polsce. W 2012 roku systematycznie na mszy zjawiało się średnio 40 procent zadeklarowanych katolików. 

 

Liczenie wiernych odbywa się co roku, w październiku, we wszystkich parafiach. Dane zbiera potem Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i publikuje. Jako podstawę do danych bierze się ludzi należących do danej parafii wyjąwszy dzieci do lat siedmiu i starszych, schorowanych wiernych niezdolnych do wyjścia z domu. 

 

Jak wynika z najnowszych danych w 2012 roku tylko 40 procent polskich katolików regularnie uczestniczyło w mszy. Są to tak zwani dominikantes. Ich odsetek drastycznie spada od lat. Jeszcze w latach 80-tych było ich około 50 proc., w latach 90-tych około 45 proc.

Inną ważną liczbą są tak zwani communicantes, czyli wierni, którzy regularnie przystępują do komunii świętej. Takich wiernych było w 2012 roku 16 proc. Ta liczba, co władze kościelne odnotowują z satysfakcją, akurat rośnie. Jeszcze w latach 90-tych do komunii przystępowało 8 proc.
"


http://www.mowimyjak.pl/fakty/informacje/ilu-polakow-regularnie-chodzi-do-koscioa,22_58744.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.