sobota, 19 października 2013

Zygmunt Bauman: jestem oczarowany papieżem Franciszkiem

"Socjolog i filozof Zygmunt Bauman powiedział dziennikowi "L'Osservatore Romano", że jest "oczarowany" tym, co robi papież Franciszek. Wyraził opinię, że jego pontyfikat jest wielką szansą nie tylko dla Kościoła katolickiego, ale i dla całej ludzkości.

Watykański dziennik przedstawił urodzonego w Polsce i mieszkającego od lat w Wielkiej Brytanii socjologa jako "wielki autorytet wśród interpretatorów kondycji człowieka w naszych czasach"."
Odrzucenie sztywnych obowiązujących reguł i zdolność Jorge Mario Bergoglio do dotykania serc ludzi przypominają podobną postawę Jana XXIII - podkreślił Bauman. Dodał: "Obecny papież jest nieustraszony w swym sposobie postępowania". 


wp.plPo takiej wypowiedzi coraz częściej zastanawiam się nad kandydaturą Bergoglio na Antychrysta.

Kim jest Bauman?


"„Bauman uważa, że Holocaust i systemy totalitarne były wynaturzoną, ale logiczną konsekwencją nowoczesności – i to na różne sposoby. Były zwieńczeniem idei postępu i czystości, które zdaniem Baumana miały kluczowe znaczenie dla dynamiki nowoczesności.Oba wydarzenia były realizacją upragnionego (rzekomo doskonałego) społeczeństwa ludzi zasadniczo takich samych: albo przez eliminację i eksterminację niepasujących do "wzoru"Obozy koncentracyjne były swoistym laboratorium, w którym testowano jak dalece właściwe nowoczesności mechanizmy władzy biurokratycznej i jej wszechobecności mogą się posunąć w kontrolowaniu, zarządzaniu, mechanizowaniu i dysponowaniu każdą jednostką dla swoich potrzeb”
Bardzo ciekawe poglądy, biorąc pod uwagę, ze jest On przedstawicielem narodu żydowskiego


http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/06/bauman-logiczna-konsekwencja.html
Czekać aż Harman i Michnik będą zauroczeni Franciszkiem.

2 komentarze:

  1. Ja mam wrazenie, ze Franciszek rozwala kosciol do wewnątrz. Jest Jezuitan i moe jest taka jego rola.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie. Ja myślę, ze jego działania mogą się skończyć rozwaleniem Watykanu.

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.