piątek, 3 stycznia 2014

Iran i USA, kto atakował inne państwa? czyli kto jest chrześcijaninem a kto nie.Tabela ta pokazuje jak bardzo przez ostatnie lata byliśmy okłamywani i jesteśmy nadal. Militarne ramię plemienia żmijowego przedstawiane nam było i jest jako ci walczący o pokój. Nikt nie pofatygował się aby zobaczyć jak bardzo ten pokój był zakłócany przez USA. W błędzie byłby ten kto obarczyłby tylko za ten stan rzeczy jedynie Amerykanów. Oczywiście protestanci z USA powinni zweryfikować swoje poglądy na polityków, pastorów popierających wojny i mordy dokonane przez kolejne rządy.
Czyż jednak Polacy po 1989 roku nie wspierali we wszystkich wojnach Stany Zjednoczone? czy nie robiły tego inne kraje?
Gdzie tkwi szkopuł? w nie stosowaniu się do wskazówek Biblijnych, w braku naśladownictwa Jezusa. Każdy kto bardziej słucha księdza, pastora, czy innego przewodnika duchowego jak choćby guru internetowego, nie dostrzeże nigdy Boga. Każdy kto bardziej słucha przewodników NIE JEST CHRZEŚCIJANINEM.

Kto więc nim jest? szukając odpowiedzi natknąłem się na stronę gdzie były wygenerowane te trzy warunki a którymi się absolutnie zgadzam:

1.

Chrześcijanin jest Bożym dzieckiem

Chrześcijanin to ktoś, kto urodził się w Bożej rodzinie i od tej chwili stał się Bożym dzieckiem. Może powiesz: Sądziłem, że każdy jest dzieckiem Boga. Czyż Bóg nie jest Ojcem całego rodzaju ludzkiego?
Zgodnie z Biblią, Bóg jest Stwórcą wszystkich ludzi, ale nie dla wszystkich jest Ojcem. Wielu nie chce, aby Nim dla nich został.
Członkami Bożej rodziny stajemy się przez akt narodzenia się w niej. Pan Jezus powiedział: Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć Królestwa Bożego (Jan 3:3). Co to oznacza?
Istnieją dwa rodzaje narodzin. Pierwsze to narodziny fizyczne, kiedy opuściliśmy łono matki. Jednak aby stać się synem duchowego Ojca, konieczne są narodziny duchowe. Mają one miejsce wtedy, kiedy odwracamy się od naszych grzechów i swe zaufanie oraz wiarę pokładamy w Jezusie Chrystusie.
Nasze fizyczne narodziny świętujemy, wydając przyjęcia i otrzymując podarunki. A jest też przecież drugi rodzaj narodzin. Czy urodziłeś się powtórnie? Czy doświadczyłeś drugich narodzin? Jeśli nie, to musisz podjąć decyzję - czy przyjmiesz, czy też odrzucisz Jezusa Chrystusa. Biblia mówi: Wszystkim tym jednak, którzy Go przyjęli, dał moc, aby się stali dziećmi Bożymi (Jan 1:12).


2.

Biblia mówi, że chrześcijaninem jest osoba, która znalazła drogę życia. Jezus Chrystus oznajmił: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie (Jan 14:6)
Kto więc jest chrześcijaninem? Przede wszystkim ktoś, kto znalazł drogę życia w przeciwieństwie do drogi śmierci. A drogą życia jest Jezus Chrystus, Syn Boży.
Czy czujesz, że nie wiesz, dokąd idziesz? Czy wydajesz się zagubiony? Każdy, kto stał się chrześcijaninem, znalazł drogę życia.
droga1Cóż to za droga, owa droga życia? – zapytasz. Jest to droga pokoju. Kiedy idziesz drogą Chrystusa, masz w sercu pokój. Jezus powiedział do swych naśladowców: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat. Ja wam daję (Jan 14:27). Bóg oferuje swój pokój, w darze, każdemu z nas. Podążając drogą Chrystusa doświadczasz wewnętrznego pokoju, niezmiernego uspokojenia serca. Rozrzucone kawałki twego życia ponownie składają się w całość.
Droga życia to także droga czystości. Biblia mówi: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Mat. 5:8). Jeśli igrasz z grzechem i niemoralnością, jeśli jesteś nieuczciwy w pracy, szkole, podczas zabawy czy w życiu rodzinnym, to nie jesteś chrześcijaninem. Możesz być przemiłą osobą, wnosić życie i być duszą towarzystwa, a mimo to nie być chrześcijaninem, bo droga Chrystusa jest drogą czystości.
Gdy przychodzimy do Chrystusa, On oczyszcza nasze serca i daje nam moc do prowadzenia prawego życia.
Droga życia w Chrystusie to także droga miłości. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali - mówi Biblia (Jan 13:35). I również: My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do życia, bo miłujemy braci (1 Jan 3:14). Słowo miłość zostało ograbione ze swego prawdziwego znaczenia. Obecnie określa sytuację, w której jedna osoba, powodowana egoizmem, wyzyskuje uczucia innej dla własnego zadowolenia. To nie ma nic wspólnego z miłością. Prawdziwa miłość pragnie dla drugiego tego, co najlepsze bez względu na koszty.
Droga życia wymaga podporządkowania się jednemu tylko władcy. Droga chrześcijanina polega na służeniu jednemu Panu. Biblia określa Jezusa jako Pana nad wszystkimi panami i Króla nad wszystkimi królami. Postępowanie chrześcijanina odzwierciedla tę prawdę. Jezus staje się naszym Panem, Mistrzem i Królem. Liczy się tylko to, co On mówi.
Sługa króla czeka na najmniejsze skinienie, by pośpiesznie wykonać polecenie. Żołnierz podległy wielkiemu wodzowi chętnie i z radością wykonuje każdy rozkaz.
Prawdziwy chrześcijanin w taki sam sposób poddaje się władzy Boga w swoim życiu. Idziemy tam, dokąd On nas posyła: czynimy to, co On nam zleca. I nie ważne jest dla nas, ile nas to będzie kosztowało - może niewygody, rezygnację ze swoich planów, utratę reputacji czy inne trudności.
A Jezus ma wszelkie prawo, aby w taki właśnie sposób panować. Pamiętaj, On nie dlatego jest najwyższy, że odziedziczył swą władzę po przodkach - jak inni przywódcy. Nie rządzi też przy pomocy środków przemocy - jak wojskowy dyktator.
Jezus jest Panem i Królem, ponieważ to On nas stworzył; On oddał za nas swoje życie; On też czyni to, co jest dla nas najlepsze.


Chrześcijanin ma wieczne życie
Życie wieczne niezmiernie różni się od życia fizycznego, które posiada każdy człowiek. Życie wieczne to życie pełniejsze, zaczynające się już teraz. Jezus Chrystus powiedział: Ja przyszedłem, aby miały życie i miały je w obfitości (Jan 10:10). Życie z Chrystusem jest życiem prowadzonym tak, jak tego pragnie Bóg. On cię przeznaczył do takiego życia, dlatego właśnie jest ono obfite. Życie wieczne nigdy się nie kończy. Trwa nadal nawet po śmierci fizycznej.
– Czy masz pewność wiecznego życia?
– Nie, nie mam pewności – powiadasz – no, może niewielką.
To brzmi tak, jak gdyby kobieta – na zadane pytanie: Czy jesteś w ciąży – odpowiedziała: Tak, trochę. Czy też zapytany, czy jesteś żonaty, odparłbyś: Mam nadzieję, że tak. A przecież są to sprawy, co do których można być absolutnie pewnym. Zupełnie tak samo możesz mieć pewność tego, że jesteś chrześcijaninem i masz życie wieczne.
Jezus Chrystus powiedział: Ja daję im (tym, którzy za mną idą) życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki (Jan 10:28). Mamy tu potrójną obietnicę! Czy masz taką potrójną pewność?

Czegóż można chcieć więcej? Chrześcijanin to człowiek, który odkrył, że trzy rzeczy są prawdą i jest o tym przekonany. Biblia mówi: Ten, kto ma Syna, ma żywot (1 Jan 5:12). Innymi słowy: Chrystus przychodzi, aby w tobie zamieszkać. Życie wieczne to Chrystus w twoim sercu! Czy możesz powiedzieć: Tak, mam życie wieczne. Pamiętam dzień, w którym Chrystus wszedł do mego życia!

 http://www.jezus.pl/Czytelnia/Ewangelia/Czy-jestes-prawdziwym-chrzescijaninem/Kto-wiec-jest-chrzescijaninem.htm


Nie może być chrześcijaninem ktoś kto głosuje na polskie partie wysyłające polskich żołnierzy by mordować innych ludzi. To nie Jezus. To jest słuchanie głosów diabła a nie Jezusa. Wszyscy prezesi tzw polskich partii łącznie z poza sejmowymi jak Korwin Mikke wspierali wstąpienie Polski do NATO.


Wobec powyższego rzesza katolików i protestantów nie jest chrześcijanami.

1 komentarz:

  1. Czy naprawde wszyscy "ludzie" sa dziecmi Bozymi? Czy Bog jest ojcem wszystkich ludzi? Czy tylko ci, ktorzy nie chca widziec w nim Ojca, nie sa Jego dziecmi? A moze de facto nie sa Jego dziecmi? Czy Kaim i potomstwo Kaima, to dzieci Boga? Zgodnie z Biblia - nie. Zobacz sukcesje rodzaju ludzkiego: Adam - stworzony na podobienstwo Boga, poblogoslawiony, jego syn Set zrodzony na podobienstwo Adama i dalej Enosz,Kenan, itd. az do Noego. Ci ludzie nazwani z imienia na pewno sa dziecmi Bozymi, dziedzicza podobienstwo do Stworcy - Boga. Nie wiadomo nawet co z innymi dziecmi zrodzonymi z tych rodzicow, czy tez sa dziecmi Bozymi? O Kaimie, pierworodnym nie ma ani slowa w tym kontekscie. Wiadomo, ze Kaim zostal zrodzony za pomoca Pana. Czy Pan i Bog to ten sam Bog? W Piecioksiegu Mojzeszowym funkcjonuja trzy okreslenia Boga - Bog, Pan Bog i Pan. Czy rzeczywiscie oznaczaja one tego samego Boga?. Mam bardzo duzo watpliwosci. To poczatek sledzenia tego watku w Biblii przeze mnie. Ciekawe dokad mnie to zaprowadzi?

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.