niedziela, 6 października 2013

Film na niedzielę: PozostawieniFilm z kategorii apokalipsy, porwania... oparty o scenariusz Tima Lahaye. Pierwsza część, to adaptacja "Dnia zagłady". Właściwie tytuł jest odwróceniem sytuacji porwani - pozostawieni. Po obejrzeniu go, uzmysłowiłem sobie przeznaczenie co niektórych osób, obecnie nie wierzących, lub mało wierzących ludzi, tych po środku. Oni zapewne odegrają kluczową rolę w uświadamianiu pozostałych w przekazywaniu PRAWDY, która będzie towarem deficytowym przy rządach antychrysta. Prawda zostanie powalona o czym mówi Biblia. To oni będą mieli decydujące znaczenie w ostrzeżeniu przed znakiem bestii.


Film i książka różniące się od siebie jak to zwykle bywa na niekorzyść filmu, podkreślają jeszcze jedno: antychrystem będzie człowiek, który zniszczy bankstersów i da ludziom pieniądze, wydobędzie z kryzysu wcześniej zaplanowanego. 

Książki Tima Lahaye są najbardziej urealnionymi wersjami czasów końca. Jeśli chcesz wiedzieć jak mogą wyglądać dni codzienne i proza życia apokalipsy koniecznie obejrzyj ten właśnie film.

3 komentarze:

 1. Ksiażka "Dzień Zagłady" Wciąga jak mało, która. Pomimo iż większość czytelników tego bloga wie co i jak w tych sprawach to mimo wszystko opowieść jest mega wciągająca i każdy z nas znajdzie swoje po części odzwierciedlenie, w którymś z bohaterów, chodzi mi o kwestię wiary, słabości, grzechy. Szczególnie polecam podrzucić ją osobom, które są wierzące, ale nie do końca wiedzą co i jak, myślę, że o ile książka nie sprawi, że nagle porzucą KRK itp o tyle może chociaż zainteresują się przeczytaniem Apokalipsy bądź jakiejkolwiek innej części Biblii a to już duży krok. Naprawdę polecam podrzucić ją w formie prezentu osobie na której nam zależy, byc może ta ksiązka jak woda będzie drążyć skałę aż w końcu wydrąży ją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mądra i trafna wypowiedź Maryda. Przyłączam się.


   Zarówno kiedy czytałem książkę,jak i podczas tego filmu podczas scen informujących o porwaniach, widząc pozostawione ubrania po porwanych miałem łzy w oczach. Te sceny to zaglądnięcie do siebie samego, uzmysłowienie sobie że gdzieś obok nas są ludzie dobrzy i za jakiś czas już więcej ich nie zobaczymy, lub sami zostaniemy porwani.
   Ta książka i film pokazuje również, że nie zostało nam dużo czasu na zmiany. Gdyby to miało być dzisiaj to nie widzę siebie wśród porwanych. Za mało pokory mam, nie jestem idealny w skrócie pisząc. Ten blog jest moją edukacją. Prowadzę go po części dla siebie ażeby się uczyć jak żyć pisząc o Bogu. Pisząc uświadamiam sobie wiele spraw. Ogólnie ciężko mi siebie naprawić po kilkudziesięciu latach złych nawyków, może genów częściowo.
   Generalnie czuje się jak bokser wobec grzechów, upadam i wstaje, upadam i wstaje. Uczę się jak nie dostać. Po roku pracy wiele juz się nauczyłem. Przeszedłem kilka poziomów niczym w grze komputerowej.......

   Usuń
 2. Mam pewne pytanie :

  Ezechiela 37:(21) Potem powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zbiorę synów izraelskich spośród narodów, do których przybyli, i zgromadzę ich zewsząd, i przyprowadzę ich do ich ziemi. (22) I uczynię z nich jeden naród w tej ziemi na górach izraelskich, i jeden król będzie panował nad nimi wszystkimi, i już nie będą dwoma narodami, i już się nie rozdzielą na dwa królestwa. (23) I już się nie skalają swoimi bałwanami i swoimi obrzydliwościami, i żadnymi swoimi występkami. Wybawię ich z wszystkich ich odstępstw, przez które zgrzeszyli, i oczyszczę ich; i będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem. (24) A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je. (25) I będą mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać zarówno oni, jak i ich synowie i wnuki po wszystkie czasy, a sługa mój, Dawid, będzie ich księciem na wieki. (26) I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich i postawię swoją świątynię wśród nich na wieki. (27) I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (28) I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki.


  Chodzi mi konkretnie o : (26) I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich: "Rozmnożę ich" - o co tutaj może chodzić?

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.