piątek, 11 października 2013

„Idź i grzesz dalej” – oto propozycja niemieckiego biskupa

Witamy w Nowoczesnej Jednej Uniwersalnej Religii:


"
„Grzechy zostały ci odpuszczone, idź i grzesz dalej” – to nowe rozumienie Bożego miłosierdzia, jakie zaproponował katolicki biskup diecezji Essen, Franz-Josef Overbeck.

Zaproponował je w dziele zbiorowym „Jak wykurujemy Kościół? Bycie katolikiem w XXI wieku” („Wie kurieren wir die Kirche? Katholischsein im 21. Jahrhundert“) pod redakcją Joachima Franka i Alfreda Nevena. Zdaniem biskupa, Kościół katolicki potrzebuje Bożego miłosierdzia na miarę naszych czasów – pisze „katholisches.info”.

- Chciałbym akceptować rzeczywistość, z jaką mamy do czynienia w przypadku homoseksualnych duchownych i celibatu, a co za tym idzie, problem nieposłuszeństwa i grzechu – powiedział biskup Overbeck i dodał: - Kościół katolicki potrzebuje Bożego miłosierdzia na miarę XXI wieku (…) miłosierdzia rozumianego nie jako zostały ci odpuszczone grzechy, idź i nie grzesz więcej, ale grzechy zostały ci odpuszczone, idź i grzesz dalej


 

Według niemieckiego hierarchy, „Kościołowi katolickiemu potrzeba także wiarygodnych księży bez podwójnego życia (…) duchownych, którzy nie ukrywają, że są homoseksualistami lub złamali przysięgę celibatu”.

Wiem dobrze, że są księża, którzy nie dotrzymują przysięgi celibatu, a pomimo tego dobrze sprawują posługę kapłańską i są przez wiernych akceptowani takimi, jacy są – twierdzi duchowny.

„Zdaje się, że dla biskupa Franza-Josefa Overbecka nie ma znaczenia fakt, że bycie wiarygodnym oznacza, że duchowni w ogóle nie prowadzą żadnego podwójnego życia” – stwierdza z kolei „katholisches.info”.


Źródło: katholisches.info
Klaud Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.