sobota, 12 października 2013

"Rzeczpospolita" uprawia propagandę

Jutro referendum, PO musi  zabłyszczeć ....manipulacją:
niczym minister ds propagandy w rządzie faszystów:


"Już tylko pięć krajów UE ma dłuższą sieć autostrad i dróg ekspresowych niż my. Niedługo przegonimy też Brytyjczyków. A jeszcze w 2008 r. w Polsce było tylko kilkaset kilometrów tras szybkiego ruchu - pisze "Rzeczpospolita". "

http://finanse.wp.pl/kat,1033703,title,Polska-w-autostradowej-czolowce-UE,wid,16069572,wiadomosc.htmlTymczasem mądry i treściwy komentarz napisał jeden z czytelników wp.pl;"___Niemcy 12 tysięcy kilometrów autostrad, Francja i Hiszpania po 10 tysięcy, Włochy 6 tysięcy, Wielka Brytania 3,5 tysiąca – i już my – 2547 kilometrów! Mamy tyle autostrad, co cztery razy mniejsza od nas terytorialnie Portugalia, minimalnie więcej niż osiem razy mniejsza Holandia i nieznacznie więcej niż dziesięć razy od nas mniejsza Belgia. Mierzmy nie tyle długość autostrad, zależną od powierzchni kraju, ale raczej ich gęstość. Niewiele od nas terytorialnie większe Niemcy mają setki skrzyżowań autostradowych, a my mamy na razie półtora skrzyżowania autostrad. Jedno pełne pod Gliwicami (A1 z A4) i pół skrzyżowania pod Łodzią (A1 dochodzi do A2, ale się z nią nie przecina). Półtora skrzyżowania autostrad na trzysta dwanaście tysięcy kilometrów kwadratowych! Jesteśmy ciągle w autostradowym ogonie, a nie w żadnej czołówce Europy! Roczna winieta na przejazd autostradami Szwajcarii - 40 euro. jednorazowy przejazd Warszawa - granica i z powrotem - ok. 35 euro"

 Szanowni Czytelnicy..

Oni tak sobie z nas kpią od setek lat. Jutro mamy swoje 5 minut. Wykorzystajmy to.

2 komentarze:

  1. Nie zgodzę się do końca z tym 1,5 skrzyżowania autostrad, bo jest jeszcze węzeł Krzywa A4- A18 i wezeł pod Wrocławiem A4-A8, tak więc będzie ich 3,5 :) co i tak niewiele, ale pamietajmy są jeszcze S-ki np. S3 super droga z Zielonej Góry nad Bałtyk, prawie tak szybie jak autostrady a przy tym bezpłatne:), dla mnie S-kami mogłyby byc wszystkie AUtostrady w Polsce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Interia tak samo to opublikowała, też tam można spotkać ciekawe komenty, np ten i to przed chwilą ktoś o nicku NH opublikował "Gęstość sieci autostradowych w krajach Europy: (w km/1000km2) Holandia 54,76 Niemcy 34,44 Portugalia 27,41 Włochy 21,57 Hiszpania 20,21 Francja 15,99 UK 14,30 Polska 8,15 ......czołówka???"

    Co do ekspresówek to rownież uważam że są lepsze, ponieważ są tansze w budowie i bezpłatne dla osobówek, i tak powinno być.
    Słowacja już za czasów komuny wybudowała siec ekspresówek, u nas pieniądze szły na bezsensowne zbrojenia. Zbrojenia z tamtego okresu już praktycznie nie ma a Słowacji pozostały ekspresówki ktore do dzisiaj im slużą w nienajgorszym jeszcze stanie.

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.