poniedziałek, 14 października 2013

Skandal na referendum: Nazwiska osób zmarłych były na listach do głosowania

Jak wynika z ustaleń TV Republika na listach osób uprawnionych do głosowania pojawiły się imiona i nazwiska osób zmarłych.

- Syn mojej siostry zmarł w 2005 roku. Obecnie znalazł się na liście wyborczej. Siostra głosując zobaczyła, że on jest wpisany jako osoba żyjąca i figuruje na liście jako wyborca – tłumaczy w rozmowie z TV Republika mieszkaniec Warszawy.

Gdy zszokowana kobieta poprosiła swojego sąsiada, żeby również sprawdził, czy jego zmarły przed rokiem brat także figuruje na liście okazało się, że jest on na liście jako uprawniony do głosowania.

Imiona i nazwiska osób zmarłych na liście uprawnionych do głosowania znaleziono w obwodowej komisji ds. Referendum, która mieściła się w Szkole Podstawowej nr 312, przy ul. Umińskiego 12, na Gocławiu.


Według TV Republika, jeśli potwierdzi się więcej takich wypadków, może to być podstawa do zgłoszenia protestu wyborczego, a nawet unieważnienia referendum ze względu na „zafałszowanie danych o frekwencji”.

http://niezalezna.pl/47122-skandal-na-referendum-nazwiska-osob-zmarlych-byly-na-listach-do-glosowania

1 komentarz:

  1. To szkandał?!!!!......Jakie szkandał??? Jakie szkandał?!!! ...taz to pelny dymokracja?..a co nieboszczaki to ryba co to glosa nimo i nie mogu glosowaci? Hajko pokazali ze je za dymokracju i ten dymokracjo stosuje w praktyka! Niech zyje Hajka i wszyckie Gryndebaumy wkolo niej!

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.