poniedziałek, 14 października 2013

Co za przypadkowa zbieżność


I ten "nasz", "wspaniały" "Polak" papież JPII, aktor Kaatz, kapłan czarnej magii

Nomo


Ludzie ryby.
 Nommo – najważniejszy bóg w mitologii afrykańskiego ludu Dogonów. . Wikipedia

Dawni bogowie Sumeru mieli postać pół-człowieka i pół-ryby, a jedno z głównych bóstw Dogonów Nommo żył w wodzie. Pamiętajmy, że ostatnimi czasy znak ryb mają za symbol chrześcijaństwa zielonoświątkowcy i często katolicy.
Znalazłem nawet ciekawą stronę, co prawda ezoteryczną, ale rzucająca światło na powiązanie upadłych ze starożytnymi "bogami":
Opowieść o Szmaragdowym Strażniku i Opowieść o Karmazynowym Królu część III-Islands-Budzenie Posejdona

Te dwie opowieści jakoś dziwnie przeplatają się wzajemnie. Czwarta i zarazem ostatnia płyta zespołu King Crimson, do której teksty pisał Peter Sinfield, nosi tytuł Islands-Wyspy. Jest opowieść, w której zawarte są cztery fazy Zodiaku od Strzelca do Ryb. Na okładce czwartej płyty widnieje zdjęcie mgławicy Trifid Nebula- galaktyki M20 znajdującej się na przecięciu Ekliptyki i Równika Galaktycznego.

W procesie alchemicznym po spaleniu ( faza Strzelca) następuje krystalizacja ( na dnie popiołu gwieździsty diament) i odrodzenie i powstaje feniks z popiołów( faza Wodnika i Ryb)
Islands- to również opowieść o Wyspach Kanaryjskich i Balerarach
http://www.songsouponsea.com/Promenade/ChapterOne.html. Te wyspy związane są bardzo silnie z mitem o Odyseuszu, który w czasie swojej długoletniej tułaczki po morzach i oceanach trafiał na różne wyspy. Zgodnie z tym mitem Odyseusz oślepił Polifema syna Posejdona, bo pożarł jego czterech towarzyszy, kiedy jednak Odyseusz zaczął przechwalać się tym czynem, Polifem poprosił Posejdona, aby rzucił na niego klątwę polegającą na tym, że będzie długo błąkał się po morzach i oceanach zanim wróci do rodzinnej Itaki. Według niektórych badaczy szlak jego podróży zaprowadził go na ocean Atlantycki( Wyspy Kanaryjskie, a może i na mityczną Atlantydę. Jedną z wysp, które odwiedził Odyseusz, była wyspa, na której zamieszkiwała nimfa Kalipso, córka Atlasa, który wg niektórych mitów był synem Posejdona i królem Atlantydy. Odyseusz w czasie swojej żeglugi na swej drodze spotkał też syreny. Te syreny to potwory o głowach kobiety i ciele ptaka. które wabiły żeglarzy swoim śpiewem, a kiedy statek się rozbijał, one pożerały nieostrożnych żeglarzy. Było jednak też i inne wyobrażenie syreny-jako półkobiety i półryby.
Wróćmy jednak do początku mitu o bogach olimpijskich. Kronos z żoną Reą mieli 3 córki(Demeter, Hestię, Herę) i 3 synów( Hadesa, Posejdona, Zeusa).Bracia ciągnęli losy którą krainą, kto z nich będą rządził. Zeusowi przypadło niebo, Posejdonowi morza i oceany, a Hadesowi podziemie. Co ciekawe to następuje tutaj pewna koincyndencja zarówno z I-Chingiem jak i z Biblią ( Noe, jego żona, 3 synów i 3 córki) w I-Chingu też mamy Niebo, Ziemię 3 synów i 3 córki. Gdyby ktoś chciał, to mógłby zauważyć dalsze podobieństwa. Kronos to c’ien (Twórczość,ojciec), Rhea to k’un biorczość, poświęcenie ziemia matka Zeus to czen – najstarszy syn Piorun, Posejdon to k’an średni syn otchłań woda, a Hades to ken Góra Ziemia(Podziemie). Najstarsza córka to sun –wiatr (Demeter?) średnia córka li – ogień Hestia, najmłodsza córka to jezioro tuei-(Hera?).
Często zastanawiano się, dlaczego nie pozostały żadne pisane( pisane) ślady po przedpotopowych, a nawet mitycznych cywilizacjach. Wielu z nas słyszało o Agharcie czy Shamballi – krainach zlokalizowanych pod powierzchnia Ziemi. Wielu z nas czytało książkę „Podróż do wnętrza Ziemi” Juliusza Verne’a lub oglądało film pod tym samym tytułem. Najbardziej jednak odważna hipoteza może dotyczyć głębi oceanów i Atlantydy. Poszukując Atlantydy być może popełniamy zasadniczy błąd szukając tego mitycznego królestwa na powierzchni oceanów, a jeśli Atlantyda nigdy do końca nie zatonęła, bo cały czas istnieje pod wodą? W mitach greckich czytamy że oceany i morza były zamieszkiwane przez piękne nimfy Okeanidy i Nereidy .Jedna z nimf, Amfitryna była nawet żoną Posejdona. Wiemy, że obecnie życie ludzi w wodzie jest niemożliwe bez odpowiedniej aparatury, ale czy tak było zawsze? Na przykład delfiny które są ssakami, żyją w wodzie i oddychają za pomocą skrzeli. W latach 70-tych był publikowany komiks Janusza Christy „W kosmosie” .W jednym z wątków była poruszana sprawa tzw. nadwodników- istot z głową ryby i podwodników istot ludzkich posiadających płetwy. Co jakiś czas pojawienie się niebie pewnej gwiazdy powodowało że nadwodnicy stawali się podwodnikami i odwrotnie.Za każdym razem pojawieniu się gwiazdy towarzyszyła zamiana płuc na skrzela i na odwrót. Podobno ewolucjoniści twierdza, że Życie rozpoczęło się w wodzie, dlaczego więc nie mogła wyewoluować( miała na to miliardy lat) inteligentna forma życia, która mogłaby „zamieszkiwać” oceany i morza? Może właśnie jedną z takich form byli mityczni Atlanci? Nawet obecnie w życiu płodowym maleńka istota ludzka „zamieszkuje? środowisko wodne, a oddycha poprzez pępowinę matki. Mówi się, że porody w Wodzie są mniej bolesne, niż te które maja miejsce w „środowisku powietrznym” Zamieszkiwanie przez Atlantów głównie środowiska wodnego wyjaśniało by też brak dokumentów pisanych n/t tej cywilizacji. Warto jeszcze dodać. że Zeus objął władzę na świecie po strąceniu do Tartaru Tytanów. Najstarszym z pierwszej generacji Tytanów był Okeanos brat Kronosa, który był ojcem 3000 rzek i nimf Okeanid. On jako jedyny nie został strącony do Tartaru i w sposób pokojowy przekazał władze nad morzami i oceanami Posejdonowi .Zastanawiające jest jednak to, że czasy mitów greckich dotyczą jakby czasów dużo późniejszych niż czasy Atlantydy. Wojna trojańska i czasy Odyseusza, Parysa i pięknej Heleny to zaledwie drugie tysiąclecie p.n.e( czyli w tym czasie piramidy egipskie już istniały)
Obecnie wyróżnia się cztery główne rasy ludzkie zamieszkujące planetę Ziemia-czarną, żółtą, białą i czerwoną, można jednak zapytać: Czy w zamierzchłych czasach( a może nawet do chwili obecnej) nie zamieszkują jej istoty żyjące pod ziemią, czy w wodzie?

źródło: http://nnka.wordpress.com/2013/08/22/opowiesc-o-szmaragdowym-strazniku-i-opowiesc-o-karmazynowym-krolu-czesc-iii-islands-budzenie-posejdona/

1 komentarz:

  1. http://www.youtube.com/watch?v=BeqPj7rrXzE

    OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.