niedziela, 13 października 2013

Franciszek i bałwochwalstwoKolejny po JPII (Kattz) aktor miesza celowo  pojęcie chrześcijaństwa z pogańskim kultem maryjnym:

"Podczas mszy z okazji Dnia Maryjnego Roku Wiary w niedzielę papież Franciszek powiedział, że nie można być chrześcijaninem "od czasu do czasu". Zachęcił wiernych, by nauczyli się częściej mówić: "przepraszam", "proszę o wybaczenie", "dziękuję"."


Jak można być chrześcijaninem i oddawać cześć figurce Izydy? Izydy trzymającej ręce w kształt piramidy:

 http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/czym-jest-skadanie-rak-do-modlitwy.html 
 

"
Prosił wiernych, by zastanowili się, "czy są chrześcijanami od czasu do czasu, czy też zawsze?". - Kultura tymczasowości, względności wkracza także do przeżywania wiary - ostrzegł Franciszek, przypominając, że Bóg wymaga wierności każdego dnia, w codziennych działaniach.

- Tak łatwo powiedzieć "dziękuję", a jednak tak ciężko - wskazał papież. I następnie spytał: "Ile razy mówimy 'dziękuję' w rodzinie? Ile razy dziękujemy tym, którzy nam pomagają, są blisko nas, towarzyszą nam w życiu?".

Nie można - podkreślił Franciszek - traktować wszystkiego jako czegoś oczywistego.

Papież odprawił mszę przed oryginalną figurą Matki Bożej Fatimskiej, przywiezioną z sanktuarium w Portugalii. W jej koronie Jan Paweł II polecił umieścić kulę zamachowca Alego Agcy, który ciężko zranił go w zamachu na placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku.

Na zakończenie mszy papież dokonał zawierzenia świata Matce Bożej Fatimskiej."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-Franciszek-nie-mozna-byc-chrzescijaninem-od-czasu-do-czasu,wid,16071279,wiadomosc.html?ticaid=11179e&_ticrsn=3

4 komentarze:

 1. Trzeba by najpierw ustalic kto to jest chrzescijanin, bo o ile dobrze mysle to jest to osoba która podieła swiadomą decyzję podążania za wytycznymi pozostawionymi przez Najwyższego i Jego Syna.
  Niemowlak nie ma swiadomości, a co dopiero mówić o podejmowaniu jakich kolwiek decyzji. Sam Jezus, Syn Samego Najwyzszego nie zniósł chrztu osób dorosłych bądz potrafiących podejmować w pelni swiadome decyzje, więc jakim prawem taka decyzję podjeli ludzie ?!!
  Nastepna sprawa, jesli sam Jezus nie zniosł chrztu pełnozanurzeniowego to jakim prawem zniesli go ludzie ?!!
  A może pytanie należy sobie zadac czy to co krk nazywa chrztem jest w ogóle chrztem - z Bibli i przytoczonych wyżej pytań jasno wynika że nie mozna tego nazywać chrztem.
  Zatem katolicy niestety ale nie jesteście ochrzczeni, to tylko podróbka chrztu , choć tak naprawdę to i podróbką nie można tego nazwać, bo podrobione rzeczy, towary nazywa się przedmioty które imitują orginalny produkt. W tym przypadku odstepstwo od orginału jest tak duże że to tylko nazwa przypomina orginał.
  Sam chcialbym przyjąć ten prawdziwy chrzest, lecz nie ma mi kto go udzielić, a zapisywać się do jakichkolwiek protestanckich kosciołow by otrzymać chrzest to nie chcę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jan Chrzciciel nie był kapłanem, więc ceremonii chrztu może Ci udzielić ktoś z bliskich.

   Usuń
  2. Tylko z jakich bliskich....
   W rodzinie nie mam nikogo kto jest biblijnym chrzescijaninem, a jesli zapytałbym o to jakiegoś zanjomego protestanta to zapewne by powiedzial bym się zgłosil do pastora....

   Usuń
 2. A mnie w jeziorze brasławskim ochrzciła żona, powiedziałem jej jak ma mnie zanurzyć w wodzie i powiedzieć ja ciebie chrzczę w imię Jezusa Chrystusa, i juz, oczywiscie wiąże się to z tym, że odtąd mamy żyć po chrześcijańsku, zgodnie z przykazaniami.

  OdpowiedzUsuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.