czwartek, 3 października 2013

Platforma Obywatelska - będzie centralny rejestr i obowiązek chipowania psów

"Elektroniczny mikroczip pozwala odnaleźć zaginionego lub skradzionego psa. Mógłby też zapobiegać porzuceniom i bezdomności zwierząt. Mógłby, ale nie zapobiega. Dlaczego? Bo decyzja, czy pies zostanie zaczipowany czy nie, zależy dziś wyłącznie od dobrej woli jego właściciela
Czip to niewielka, sterylna kapsułka, która wszczepiana jest psu w okolice karku. Cały zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny, ponieważ przypomina wykonanie zastrzyku. Polimerowa powłoka, która otacza czip, zapobiega jego przemieszczaniu się. Nie ma konieczności powtarzania zabiegu, bo żywotność nadajnika praktycznie nigdy się nie kończy.
Czip jest czymś na wzór identyfikatora. Każdy posiada swój unikalny numer, który odczytuje się za pomocą specjalnego czytnika. Po numerze można znaleźć właściciela czworonoga, co – teoretycznie – odbywa się niemalże błyskawicznie. Teoretycznie, bo wszystko zależy od tego, w jakiej bazie zaczipowane zwierzę zostało zarejestrowane, i w jakiej próbujemy je odnaleźć.Mamy już(czy też w końcu?) projekt ustawy!
W Polsce nie ma jeszcze obowiązku czipowania zwierząt, poza sytuacjami, kiedy zamierzamy wyjechać z psem do krajów UE.
Artykuł 11a Ustawy o ochronie zwierząt mówi, że program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności, którego realizacja leży w gestii gmin, może obejmować znakowanie. Może, ale nie musi.
Niedługo może się to jednak zmienić, ponieważ jest już gotowy projekt nowej ustawy, według którego wszystkie psy w Polsce będą musiały mieć obowiązkowo wszczepiane mikroczipy. Nad ustawą pracował poseł Paweł Suski, który jest jednocześnie szefem Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.
– Projekt jest już gotowy. Zostanie on dodany jako osobny rozdział do Ustawy o ochronie zwierząt. Trudno jednak na razie powiedzieć, kiedy wejdzie w życie, bo musi przejść cały proces legislacyjny. Być może za pół roku, ale jest to bardzo optymistyczna wersja – tłumaczy Katarzyna Śliwa-Łobacz z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. – Projekt przewiduje, że za czipy będą płacili właściciele. Zostanie też stworzona centralna baza danych, która będzie gromadziła informacje na temat wszystkich psów mających czip. Obowiązek wpisywania tych informacji będzie spoczywał na weterynarzach, którzy będą dokonywać zabiegów wszczepienia. Kto będzie bazą zarządzał, jeszcze nie wiadomo. Podmiot odpowiedzialny zostanie wyłoniony prawdopodobnie w drodze konkursu lub przetargu – wyjaśnia pani Katarzyna.
 Największym międzynarodowym zbiorem danych o zaczipowanych psach jest w tej chwili SAFE – ANIMAL.

źródło: http://www.e-pets.eu/426,bedzie_centralny_rejestr_i_obowiazek_czipowania_psow
-----------------------------Część tekstu wykasowałem ponieważ się nie identyfikuje z przesłaniem jej autorki, która widzi wiele dobrego w owym projekcie. Co za bezduszność i lodowatość serca....brak wyobraźni i nieznajomość Biblii

Jest chyba oczywiste dlaczego umieściłem ten tekst. Najpierw psy...w dobrej wierze i testowo.......

Trzeba sobie jasno powiedzieć: PLATFORMA OBYWATELSKA JEST POLSKĄ KOPIĄ NSDAP


Zastanów się co powinieneś zrobić jeśli masz znajomych  w tej partii. Jeśli nie wiesz, to przeczytaj Psalm 1

Jest wielce prawdopodobne, że ustawa ta przejdzie po cichu przy okazji jakiegoś szumu medialnego. Stawiam na 11 listopada. W Grecji czy na Ukrainie przynajmniej prawosławni kapłani by się przeciwstawili w Polsce czarna zaraza milczy. Milczy ponieważ taki jest ich plan.

3 komentarze:

 1. 'W Grecji czy na Ukrainie przynajmniej prawosławni kapłani by się przeciwstawili w Polsce czarna zaraza milczy. Milczy ponieważ taki jest ich plan' nie wiem czy po chrześcijansku jest tak nazywać katolickich kapłanów czarna zaraza chyba ze zle rozumie? w kazdym odłamie sa dobrzy i zli ludzie i kapłani tak do jednego wora wszystkich wrzucac to nie jest ok
  Masim

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dobrze Kolego rozumiesz. Napisałem o tej instytucji czarna zaraza. Bóg nazwał ją nierządnicą. Jeśli sa jacyś dobrzy kapłani w tej biznesowej instytucji, a jestem przekonany że bywają, to w dalszym ciągu są członkami czarnej zarazy, która niczym dżuma opanowała świat krzywdząc ludzi na rozmaite sposoby.
   Jeśli zmienimy retorykę na delikatną, pisząc po prostu KRK, to osoby dopiero rozpoczynające nawracanie nie zrozumieją tak dosadnie zła jakie wyrządził kościół katolicki. Zła które się rozlało na Polkskę i świat. Nasz kraj szczególnie, co widać po biedzie i kolejnych rządach syjowatykanu.

   Usuń
  2. witam, wiadomo z historii ze różne ruchy religijne i no i ten o którym jest mowa wyrządzili wiele szkód ludziom, jedyny powód tego jest ze w każdej instytucji czy zgromadzeniu prędzej czy puzniej znajdzie się ktoś który ma złe intencje i wykorzysta moze naiwność czy niewiedzę innych, ale to nie oznacza że wszystko jest złe w jakiejś grupie, tak jak teraz jest nagonka na księży że wszyscy niby to pedofile a to przciesz nieprawda przeciętnie jest większe prawdopodobieństwo ze ojciec swoje dzieci molestuje niz ksądz( nie usprawiedliwiam tych złych co są winni pedofili i różnych przekrętów finansowych takich to trzeba surowo karac) to jest takie myslenie ze jak jakiś polak auto ukradnie to za granicom na każdego jak na złodzieja patrzą a jest masa porządnych ludzi, tak jak zresztą pisze że po owocach człowieka poznasz i tu niema znaczenia czy ktoś jest protestant katolik czy wolnochsześcijan, a tak zresztą to ;poco te media i środowiska ateistyczne tak głównie katolików jak dżazgę w oku widzą a protestantów to jako ogół olewają, tak jak Luter miał dobrą myśl z tym reformowaniem to co z tego jest teraz biskupi geje no to sie kupy nie trzyma,
   niemysl ze bezgranicznie katolicki kościół bronię oczywiście ze duza część tej grupy to nie prawdziwi chrześcijanie i takich niema co pod uwagę brac to są ludzie bez charakteru na forach wyzywają chrzescijan a jak mama czy zona rozkaze is do koscioła to grzecznie siedzą a frustracje na forach wylewają, w kazdej grupie znajdą się ci co chcą być wporządku ci fikcyjni co tylko zamieszanie robią,
   Pozdrawiam

   Usuń

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.